Jak dostać się z Koh Samui na Koh Phangan

Jak dostać się z Koh Samui na Koh Phangan

Z jednego tropikalnego raju do drugiego, podróż z Koh Samui na Koh Phangan to krótki skok po błękitnych wodach Zatoki Tajskiej. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wyspy te stały się popularne i są obecnie dwoma najpopularniejszymi miejscami na wakacje w Tajlandii.

Jest Samui z lśniącymi białymi piaskami Chaweng i eleganckimi kurortami spa Bo Phut. Jest Phangan, dom tętniącej życiem imprezy Full Moon Party i mnóstwo ukrytych plażyczek otoczonych palmami. Przejście od jednej do drugiej jest oczywistą progresją każdej trasy w regionie. Co więcej, istnieje mnóstwo sposobów na podróżowanie – np. szybkie połączenia promowe, które pokonują 31-kilometrowy odcinek w mgnieniu oka.

TransportCzasCenaBilety
Z Koh Samui na Koh Phangan szybkim promem45 min23 PLNZarezerwuj online
Z Koh Samui na Koh Phangan katamaranem30 min50 PLNZarezerwuj online
Z Koh Samui na Koh Phangan normalnym promem1.5 h19 PLNZarezerwuj online

Z Koh Samui na Koh Phangan szybkim promem

Z Koh Samui na Koh Phangan szybkim promem
Promy Songserm są bezpieczne i wygodne

Czas – 45 minut (samą łodzią)
Cena – 20-40 PLN
Wygoda – 4/5

Wiele bezpośrednich połączeń łodzią między Koh Samui i Koh Phangan należy do kategorii dużych prędkości. Jednak w rzeczywistości nie są one najszybszym sposobem na przejście z pomostu na molo w tych częściach (zobacz poniższe katamarany). Mimo to podróż zajmuje im średnio 40–45 minut, więc nigdy nie zabierze Ci to dużo czasu na plażowanie w Haad Rin.

Zamień lśniące plaże Samui na otoczone dżunglą wybrzeże Phangan w zaledwie 45 minut dzięki szybkim promom.

Zwróć uwagę na usługi świadczone przez Songserm i Seatran Discovery. To najbardziej renomowane firmy oferujące bilety na podróż przez cieśninę. Nie ma między nimi dużej różnicy – łodzie Songserm wypływają z przystani Nathon Pier po zachodniej stronie Koh Samui, a Seatran Discovery obsługuje połączenia z popularnym hotelem i bungalowami Bangrak na północy.

Najtrudniejszą częścią jest zwykle dotarcie do pomostów i z powrotem po obu stronach promu. Na szczęście możesz to wszystko uprościć, wybierając jedną z wycieczek łączonych na 12Go.asia. Kosztują one trochę więcej – łącznie około 85 PLN – ale gwarantują odbiór i dowóz do dowolnego miejsca zakwaterowania na obu wyspach. Będziesz mieć kierowcę czekającego w holu hotelu na końcu Samui i taksówkę czekającą, aby zawieźć Cię do miejsca imprezowego w Phangan w porcie Thong Sala. Nieźle, prawda?

Z Koh Samui na Koh Phangan katamaranem

Z Koh Samui na Koh Phangan katamaranem
Katamaran Lomprayah to najszybsza (i najfajniejsza!) opcja rejsu z Koh Samui na Koh Phangan

Czas – 30 minut (wyłącznie łodzią)
Cena – 50 PLN z odbiorem z hotelu
Wygoda – 5/5

Jednym z głównych powodów wyboru połączenia katamaranem między Koh Samui i Koh Phangan jest fakt, że jest obsługiwany przez firmę Lomprayah. Należy ona do najbardziej renomowanych firm turystycznych z trasami promowymi w Zatoce Tajlandzkiej. Może poszczycić się najwyżej ocenianą obsługą klienta, skutecznymi biletami oraz krótkim czasem załadunku i rozładunku w portach.

Katamarany to szybkie i wygodne opcje transportu, by dostać się z Koh Samui na Koh Phangan.

To prawda, że ceny tej firmy nie są najniższe. Za przejazd od brzegu do brzegi zapłacisz około 50-55 PLN. Korzystasz jednak z wygodnego transportu, jednego z najszybszych połączeń między wyspami i masz do wyboru trzy punkty wyjazdu. Biorąc to pod uwagę, na zachodzie znajduje się molo Nathon, przystań Pralan w pobliżu pasów hotelowych Maenam oraz przystanek w pobliżu bungalowów na plaży Big Buddha w Bangrak na północy. 12Go oferuje wygodne bilety łączone na transfer i prom, które powinny sprawić, że dotarcie z bungalowu do któregokolwiek z powyższych punktów będzie dziecinnie proste.

W sumie Lomprayah obsługuje pięć usług na Koh Phangan każdego dnia. Najwcześniej wypływa około 8:00 rano. Ostatnia łódź odpływa o 17.30. Ponieważ katamaran to opcja umożliwiająca rozwinięcie dużej prędkości, podróż po wodzie do punktu przybycia do Thong Sala zajmuje zaledwie pół godziny. Oznacza to mniej czasu na stukanie nogami i więcej czasu na pochłanianie promieni słonecznych na tętniącej życiem plaży Haad Rin.

Z Koh Samui na Koh Phangan normalnym promem

Z Koh Samui na Koh Phangan normalnym promem
Jeśli masz chorobę morską łatwo i wolisz pływać wolniej, powinieneś rozważyć skorzystanie z promu Raja Ferry

Czas – 1,5 godziny
Cena – 19 PLN
Wygoda – 4/5

Jeśli lubisz przewiewne przejażdżki łodzią z widokiem na błyszczące tropikalne plaże i kołyszące się palmy, możesz wybrać dłuższą podróż, którą można odbyć zwykłym promem. Te wolniejsze łodzie wypływają z południowo-zachodniego krańca Koh Samui, na molo Lipa Noi. Są większe katamarany i potrzebują około 1,5 godziny, zanim dotrą do portu w Thong Sala.

Zwykły prom może nie należy do najszybszych, ale jest to zazwyczaj najtańszy środek transportu z Koh Samui na Koh Phangan.

Raja Ferry to główna firma obsługująca tę trasę. Możesz zarezerwować u nich bilety za pośrednictwem 12Go.asia, wraz z pakietami obejmującymi transfer minibusem do i z holu hotelu po obu stronach (bilety te kosztują trochę więcej, bo około 65 PLN w jedną stronę).

Ogólnie rzecz biorąc, wolna łódź będzie najbardziej przystępną cenowo opcją ze wszystkich, aby zamienić Samui na Phangan. Średnie ceny kształtują się na poziomie zaledwie 19 PLN, co powinno pozostawić nieco więcej pieniędzy na neonową farbę i koktajle w kubełku, gdy impreza Full Moon Party rozpocznie się na dobre.

Miłej podróży! Zaledwie 30 minut katamaranem dzieli Cię od wypełnionej zabawą, hedonistycznej i wręcz cudownej wyspy Koh Phangan, więc nie pozostaje nic innego, jak nałożyć krem przeciwsłoneczny, przygotować bikini i spodenki oraz uzyskać rezerwację. Do zobaczenia na Full Moon Party!


Koh Samui na Koh Phangan – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Koh Samui na Koh Phangan?

Jeśli liczy bahty, na powolnym promie znajdziesz wiele rzeczy do polubienia. W rzeczywistości wcale podróż nie jest taka wolna – podróż z pomostu na molo trwa około 1,5 godziny. Co więcej, będziesz mieć czas, aby pożegnać się z Koh Samui z górnego pokładu i obserwować, jak pojawiają się porośnięte palmami wzgórza Phangan. Ta opcja powinna kosztować Cię tylko około 10 PLN, ale możesz zapłacić trochę więcej przy rezerwacji na 12Go.asia, aby uwzględnić transfer na łódź w Lipa Noi.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Koh Samui na Koh Phangan?

Katamarany to najszybszy sposób na opuszczenie jednej wyspy, by znaleźć się na następnej. Przemykają one przez lśniące wody Zatoki Tajskiej z północnego brzegu Koh Samui do molo Thong Sala w mniej niż 35 minut. Zwykle podróż trwa jednak trochę dłużej, dzięki transferom z hoteli do portu. Podsumowując, możesz odbyć podróż w mniej niż dwie godziny, jeśli zarezerwujesz jeden z przydatnych biletów łączonych na 12Go.asia.

Jak dostać się z Koh Samui na Koh Phangan?

Łodzią oczywiście! Mówimy tutaj przecież o dwóch wyspach. Oznacza to, że jeden z promów, które kursują przez 31 kilometrów krystalicznie czystej Zatoki Tajskiej, zawsze będzie preferowanym środkiem transportu. Na szczęście istnieje wiele różnych firm obsługujących tę trasę. 12Go.asia bardzo ułatwia porównywanie i zestawienie ze sobą wszystkich opcji, niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze na Full Moon Party i odkryć najtańszy sposób transportu, czy po prostu chcesz dotrzeć na Koh Phangan tak szybko, jak to możliwe.

Ile czasu zajmuje przejazd z Koh Samui na Koh Phangan?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką firmę promową wybierzesz. Najszybsza jest Lomprayah. Oferuje połączenia katamaranem, dzięki czemu możesz wymienić Samui na Koh Phangan w zaledwie 30 minut. Potem zostają takie firmy jak Seatran Discovery i Songserm. Ich szybkie promy pokonują trasę w około 45 minut. Wreszcie, najwolniejsza opcja to nadal tylko 1,5 godziny od portu do portu i obsługiwana jest przez Raja Ferry. Będziesz także chciał dodać godzinę lub więcej, aby uwzględnić transfery taksówką do i z hotelu lub hostelu po obu stronach.

Jak dostać się z lotniska Koh Samui na Koh Phangan?

Najlepszym sposobem, aby dostać się z lotniska na Koh Samui – domu imprezy Full Moon Party – jest bilet łączony, który można kupić na 12Go.asia, i który obejmuje taksówkę z hali przylotów na molo. Być może lepiej będzie wydać nieco więcej i wybrać opcję szybkiego promu lub katamaranu, tylko dlatego, że odlatują one z punktów na północnym brzegu Samui, znacznie bliżej miejsca, z którego odlecisz samolotem. Jeśli zarezerwowałeś bilet tylko na prom, pamiętaj, aby skorzystać z opłaconych z góry postojów taksówek w terminalu. Oferują one przejazdy prosto do przystani Bangrak i Nathon (odpowiednio za 400 THB i 800 THB, czyli około 50 PLN i 100 PLN).

Co jest lepsze – Koh Samui czy Koh Phangan?

Nie pytaj o to! Obie wyspy są różne i obie są niesamowite! Koh Phangan zyskała sławę jako odpowiedź Tajlandii na Ibizę, głównie dzięki mega imprezom, które mają miejsce przy każdej pełni księżyca. Udaj się do Haad Rin, aby cieszyć się spotkaniami z około 40 000 innymi podróżnikami. Tymczasem Koh Samui jest bardziej przyjaznym rodzinom ośrodkiem relaksacyjnym R&R. Najbardziej znane są plaże wschodniego wybrzeża – od Lamai do Chaweng – ale na północy Maenam znajdują się luksusowe hotele przy piaskach porośniętych sosnami. To, dokąd się wybierasz, naprawdę zależy od tego, czego szukasz w swojej tajskiej przygodzie.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: