Jak dostać się z Krabi na Koh Lanta

Jak dostać się z Krabi na Koh Lanta

Zatem chcesz skoczyć na południe z Krabi na Koh Lanta? Przygotuj się na zamianę tętniącego życiem tajskiego portu na spokojną wyspę z ukrytymi plażami i bambusowymi barami, gdzie zimne piwo i kokosy brzęczą o zachodzie słońca. Łódką, wycieczka omija wybrzeże kontynentalne o nieco ponad 43 kilometry, wijąc się między skalistymi basenami pływowymi wyspy Koh Jum i nietkniętymi lasami namorzynowymi, zanim zacumuje na molo w mieście Ban Saladan. Alternatywne trasy prowadzą do przystani Hua Hin Pier, a następnie przez most do Koh Lanta, co oznacza, że można odbyć tę podróż nawet bez wysiadania z samochodu.

Ten przewodnik przedstawia wszystkie opcje podróży na trasie z Krabi do Lanta, wraz z informacjami o tych najszybszych, najwygodniejszych i dostępnych najtaniej.

TransportCzasCenaBilety
Z Krabi na Koh Lanta taksówką2 h190 PLNZarezerwuj online
Z Krabi na Koh Lanta wspólnym vanem3 h58 PLNZarezerwuj online
Z Krabi na Koh Lanta normalnym promem2 h47 PLNZarezerwuj online
Z Krabi na Koh Lanta motorówką1.5 h190 PLNZarezerwuj online

Z Krabi na Koh Lanta taksówką

Z Krabi na Koh Lanta taksówką
Na 12Go.asia można łatwo zarezerwować taksówkę zarówno z lotniska w Krabi, jak i z miasta Krabi

Czas – 2 godziny
Cena – 190-310 PLN
Wygoda – 5/5

W rzeczywistości można patrzeć na Morze Andamańskie z zabarwionych na złoto plaż na Koh Lanta zaledwie dwie godziny po wyjściu z hali przylotów na lotnisku Krabi. W jaki sposób? Po prostu zdobądź prywatny transfer z terminalu do holu hotelu, a całą podróż można odbyć w 120 minut, korzystając z lokalnych dróg, krótkiego promu samochodowego i mostu, który łączy dwie części samej Koh Lanta.

Trasa biegnie autostradą 4 w kierunku południowo-wschodnim, po czym skręca w drogę 4206 prowadzącą na wybrzeże. Po dotarciu na brzeg musisz nastawić się na czekanie w kolejce na prom samochodowy. Jednak te kursują regularnie, bez określonego harmonogramu, od 6:00 do 22:00. Potem czeka Cię krótka przejażdżka przez Koh Lanta Noi – spokojniejszą, północną część wyspy Lanta – i wreszcie przez most do kurortów, w których większość odwiedzających ma zarezerwowane hotele i bungalowy, które czekają przy plaży.

Most Siri Lanta łączący Koh Lanta Noi z Koh Lanta Yai
Most Siri Lanta łączący Koh Lanta Noi z Koh Lanta Yai

Zaledwie dwie godziny jazdy, w tym szybki prom samochodowy, to wszystko, czego potrzeba, aby wymienić lotnisko Krabi na lazurowe andamańskie wody Lanta.

Piękno podróży prywatnym transferem z punktu A do punktu B polega na tym, że jest to najszybsza trasa ze wszystkich, jeśli przylatujesz na lotnisko Krabi. Taksówki zajmą trochę więcej czasu, jeśli wyjeżdżasz z miasta Krabi lub plaży Ao Nang, ponieważ znajdują się one nieco dalej na zachód. Mimo to jest to prosty, szybki i wygodny sposób podróżowania. Obejmuje odbiór w dowolnym wyznaczonym miejscu i dowóz tuż pod drzwi Twojego hotelu po stronie Lanta.

Co więcej, podróż nie powinna doprowadzić Cię do bankructwa. Ceny mogą wynosić nawet 200 PLN za przejazd, ale dotyczy to całego pojazdu. Podziel go na czteroosobową grupę podróżujących, a zapłacisz mniej niż za wspólne minivany lub promy. Możesz również ocenić najtańsze stawki za taksówki, wyszukując i rezerwując bilety z dużym wyprzedzeniem na 12Go.asia.

Z Krabi na Koh Lanta wspólnym vanem

Z Krabi na Koh Lanta wspólnym vanem
Przejazd wspólnym vanem to mniej niż połowa ceny prywatnej taksówki

Czas – 3 godziny
Cena – 60-80 PLN
Wygoda – 4/5

Jeśli liczysz bahty, współdzielone vany stanowią tańszą alternatywę dla samochodu prywatnego. Będą jechać mniej więcej tą samą trasą, co taksówka, tylko z przystankami do odbioru innych klientów. To dodaje trochę czasu do całej podróży, więc musisz przygotować się na około trzy godziny jazdy, zanim wskoczysz w klapki i złapiesz zimnego Chang’a na Long Beach.

Dzielone busy typu van oferują równowagę między budżetem a komfortem na drodze między Krabi a Koh Lanta.

W sezonie od listopada do marca wspólne pojazdy odjeżdżają z miasta Krabi i lotniska Krabi od 8:00 do 20:00 w mniej więcej godzinnych lub dwugodzinnych odstępach. Oznacza to, że nigdy nie powinno zabraknąć dla Ciebie kursu. Jednak nadal warto zarezerwować bilet na długo przed udaniem się do Krainy Uśmiechu. Wielu podróżników zostawiło swoje serce na usianych sosnami plażach na Koh Lanta, więc autobusy szybko się zapełniają. Wypróbuj narzędzie wyszukiwania 12Go.asia, aby już teraz zarezerwować swoje miejsca.

Należy pamiętać, że omawiane vany kończą kurs w głównym mieście Koh Lanta. To Ban Saladan. Znajduje się na północnym krańcu wyspy. W okolicy mieści się mnóstwo hoteli i restauracji, ale najlepsze plaże znajdują się dalej na południe. Aby do nich dotrzeć, musisz zamienić minivana na tzw. songthaew lub tuk-tuka. Do przyjaznego rodzinom obszaru Long Beach przeprawa kosztuje około 350-500 THB (czyli 45-60 PLN). Do romantycznego kurortu dla nowożeńców i zatoki Kantiang z białym piaskiem zapłacisz ponad 100 PLN.

Z Krabi na Koh Lanta normalnym promem

Z Krabi na Koh Lanta normalnym promem
Jeśli wybierzesz się promem, załapiesz się na mnóstwo pięknych widoków, ale prom nie kursuje przez cały rok

Czas – 1h 45 min+ (tylko przeprawa promowa)
Cena – 47+ PLN
Wygoda – 4/5

Jest coś wyjątkowego w przepłynięciu przez zatokę Phang Nga, aby znaleźć swój tropikalny raj między namorzynami a lasami palm kokosowych. Cóż… to przygoda oferowana mieszkańcom, którzy wybierają regularne połączenie promowe między miastem Krabi a Koh Lanta.

Promy wypływają około cztery razy dziennie w głównym sezonie z przystani Kong Ka lub Klong Jirad Pier – obie znajdują się w pobliżu centrum Krabi. Stamtąd kurs prowadzi bezpośrednio na południe. Zajmij miejsce na pokładzie, jeśli to możliwe: połączenie odległego Koh Sriboya i senna ucieczka Koh Jum rozpływają się na wschodzie, podczas gdy surowa sylwetka Koh Phi Phi tkwi w mgle upałów na zachodzie.

Usiądź na pokładzie i obserwuj przepiękne wyspy tajlandzkich Andamanów, kierując się na Koh Lanta z Krabi.

Dotrzesz do tego samego miejsca, do którego docierają współdzielone minivany: Ban Saladan. Stamtąd można bardzo łatwo dostać się w praktycznie każdy zakątek Koh Lanta. Taksówki dzielone jeżdżą główną drogą wzdłuż wybrzeża na zachodzie, aby wysadzić pasażerów w ulubionych kurortach – Long Beach (topowa pozycja dla rodzin), Khlong Khong (bardziej hedonistyczny ośrodek turystyczny), Kantiang (coś dla ukochanych par). Alternatywną opcją są prywatne taksówki, ale będą one droższe.

Promy zazwyczaj nie kursują poza sezonem. Istnieje szansa, że morza będą wzburzone, więc lepiej wybrać się drogami lądowymi między Krabi a Koh Lanta w okresie od maja do października.

Z Krabi na Koh Lanta motorówką

Z Krabi na Koh Lanta motorówką
Kurs łodzią motorową jest ekscytujący, chociaż nie zaoszczędzisz zbyt wiele czasu

Time – 1,5 godziny+
Cena – 190+ PLN
Wygoda – 3/5

Motorówka z Krabi na Koh Lanta tak naprawdę nie wypływa z samego Krabi. Pierwszym etapem podróży jest przejazd na molo Hua Hin, to samo, z którego odpływałbyś, gdybyś chciał odbyć podróż samochodem. Nie ma jednak potrzeby zatrzymywania się na prom samochodowy po dotarciu na wybrzeże. Znajdziesz się naprzeciwko żwawej łodzi odrzutowej i udasz się do portu w Ban Saladan.

W sumie pominięcie krótkiej przeprawy promowej i przejazd przez Koh Lanta Noi może zaoszczędzić około 30 minut w sezonie. Kiedy w cieśninie między lądem a wyspą powstają małe zatory, czasy podróży są dość porównywalne.

To powiedziawszy, jest to dawka adrenaliny i dobrej zabawy. Motorówki śmigają przez fale Morza Andamańskiego, omijając piaszczyste wybrzeża i namorzyny, by dotrzeć na molo w mniej niż 15 minut. Po przyjeździe musisz przesiąść się do minivana lub w taksówkę, które zabiorą Cię do ośrodka. Opłatę uiszcza się oddzielnie u kierowcy, więc koniecznie się targuj!

Podróż z Krabi na Koh Lanta nie jest długa. Możesz wybierać między przejażdżkami na wybrzeże przez drzewa kauczukowe i bananowce, aby przejechać małą prostą samochodem. Możesz też wskoczyć na łódź i obserwować przepiękne wyspy Morza Andamańskiego. Tak czy inaczej, podróż zakończysz w około 2 do 4 godzin, nim będziesz gotowy do oglądania różowawych zachodów słońca i picia piwka na plaży.


Krabi na Koh Lanta – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Krabi na Koh Lanta?

Jeśli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej na masaże i piwo o zachodzie słońca, trzymaj się suchego lądu i wybierz wspólny minivan, który jedzie między Koh Lanta a Krabi. Bilety na te opcje transportu zwykle kosztują poniżej 80 PLN, jeśli rezerwowane są z wyprzedzeniem w 12Go.asia. Niemniej będziesz musiał dzielić podróż z innymi podróżnikami i wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, aby dostać się do bungalowu na plaży po wjechaniu do Ban Saladan.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Krabi na Koh Lanta?

Zaplanuj sobie wszystko tak, aby taksówka zabrała Cię z hotelu w Krabi lub poczekaj tuż przed przylotami na lotnisku, a będziesz w stanie być w drodze na Lanta, zanim zjesz swój ryż z mango. Dzięki dobrym drogom i regularnie kursującemu samochodowemu promowi, podróż prywatnym transferem jest zwykle najszybsza ze wszystkich. Przygotuj się na czas podróży w okolicy 2 godzin w jedną stronę. Dostępna jest również opcja łodzi motorowej, co oznacza ominięcie kolejek na promie na wyspę kontynentalną i udanie się prosto do Ban Saladan. Motorówki mogą być lepszym wyborem, gdy w sezonie jest duży ruch, z uwagi na rozwijane prędkości.

Jak dostać się z Krabi na Koh Lanta?

Krabi i Koh Lanta oddalone są od siebie o około 40 kilometrów, więc istnieje wiele sposobów na przemieszczenie się z jednego miejsca w drugie. Najpopularniejszy jest prawdopodobnie współdzielony minivan, który wykorzystuje połączenia drogowe nadbrzeżne, aby dostać się na plaże i pod palmy w mniej niż 3 godziny. 12Go.asia umożliwia także porównywanie i rezerwowanie cen u prywatnych taksówkarzy, którzy pokonują trasę w zaledwie 2 godziny. Alternatywnie możesz popłynąć łodzią, aby cieszyć się solną mgiełką Andamanów w drodze do przystani Ban Saladan na Koh Lanta.

Jak długo płynie prom z Koh Lanta do Krabi?

Nie długo. Szybkie 90 minut do 2 godzin, śmigając po rozlewających się błękitnych wodach Andamanów od pomostu do molo, to wszystko, czego potrzeba, aby przepłynąć promem między tymi dwoma miejscami. Nawet tego nie zauważysz – widoki na rajskie wyspy Koh Jum i Phi Phis są naprawdę oszałamiające!

Ile kosztuje taksówka z lotniska w Krabi na Koh Lanta?

Stawki za taksówki są bardzo zróżnicowane. Typowa cena to około 195 PLN, ale widzieliśmy ceny jeszcze niższe. Najlepszym sposobem na złapanie okazji na wycieczkę z terminalu do tropikalnych piasków jest wyszukiwanie biletów na 12Go.asia z jak największym wyprzedzeniem. Będziesz mógł porównać i zestawić ze sobą koszty wszystkich firm taksówkarskich i transferowych na dwugodzinnej trasie do celu.

Jak daleko jest z Krabi na Koh Lanta?

W linii prostej Krabi i Koh Lanta dzielą zaledwie 43 kilometry. To ta bezpośrednia trasa, którą promy wypływają z przystani Kong Ka i przecinają wschodni kraniec Morza Andamańskiego od jednego punktu do drugiego. Dłuższy dystans – około 60 kilometrów – pokonasz samochodem lub minibusem, ponieważ drogi muszą pokonywać wielkie połacie zielonych bagien namorzynowych, zanim dotrzesz do północnego krańca Koh Lanta.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: