Jak dostać się z Bangkoku na Phuket

Jak dostać się z Bangkoku na Phuket

Ten przewodnik pomoże Ci zamienić szum i energię żywiołowość stolicy Tajlandii na lśniące plaże największej i najpopularniejszej wyspy kraju. Dzięki informacjom o najszybszych, najtańszych i najmniej uczęszczanych sposobach dotarcia z Bangkoku na Phuket, zawiera on najistotniejsze fakty, których potrzebują wszyscy podróżnicy, aby przedostać się z Khaosan Road na wypełnione palmami piaski Andamanów.

Odległość między tymi dwoma miejscami wynosi nieco ponad 840 kilometrów, więc jeśli zdecydujesz się na podróż samolotem, możesz ją odbyć w ciągu jednego poranka. Alternatywnie, oszczędź swoje bahty na zimne piwo Chang z widokiem na zachód słońca w Phuket i wybierz dłuższą wycieczkę, która może kosztować mniej.

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku na Phuket samolotem1.5 h130 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Phuket autobusem12 h71 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Phuket pociągiem i autobusem16 h150 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Phuket taksówką (prywatny przejazd)12 h1500 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku na Phuket samolotem

Z Bangkoku na Phuket samolotem
Samolot linii Bangkok Airways lądujący na lotnisku w Phuket. © IamDoctorEgg / Shutterstock.com

Czas – 1,5 godziny (wyłącznie czas lotu)
Cena – od 130 PLN 375 do PLN w jedną stronę – zarezerwuj bilet
Wygoda – 5/5

Lotów z Bangkoku na Phuket jest więcej niż można sobie wyobrazić. Łącząc rozległą stolicę Tajlandii z największą wyspą kraju, są one popularnym wyborem zarówno wśród miejscowych, jak i podróżników szukających najszybszej drogi do miejsca nad morzem z dużą ilością słońca i pięknego piasku.

Istnieje wiele linii lotniczych obsługujących to połączenie. Najtańsze bilety mają zazwyczaj budżetowi przewoźnicy, tacy jak Nok Air i Thai Lion Air. Następnie do wyboru są droższe usługi Premium, takie jak Bangkok Airways i Thai Smile – te obejmują bagaż rejestrowany w standardzie, więc może skończyć się lepszą okazją, jeśli uważasz, że spakowałeś o kilka koszul za dużo.

W zależności od tego, z którego lotniska chcesz lecieć, masz do wyboru różne opcje linii lotniczych.

Należy pamiętać, że w Bangkoku znajdują się dwa lotniska. Lotnisko krajowe i regionalne Don Mueang International Airport (DMK) oferuje zwykle najtańsze opcje. Jednak zazwyczaj łatwiej jest odwiedzić duże lotnisko Suvarnabhumi (BKK), jeśli przylatujesz z daleka i chcesz dostać się na wybrzeże na skróty. Na stronie 12Go.asia można łatwo wyszukać i znaleźć wszystkie trasy lotów oraz zarezerwować bilety z obu lotnisk w Bangkoku.

Czas podróży wynosi zazwyczaj około 1,5 godziny od startu do lądowania. Lądujesz na międzynarodowym lotnisku w Phuket, które znajduje się na północnym krańcu wyspy. Po wylądowaniu możesz obejrzeć widoki, które widziałeś za oknem – między innymi słynne plaże z białym piaskiem i palmami kokosowymi. W miejscu przylotów, przed wyjściem z lotniska znajduje się postój taksówek, które oferują przejazdy do większości najbardziej znanych kurortów i plaż Phuket. Należy pamiętać, że za te taksówki trzeba zapłacić z góry.

Z Bangkoku na Phuket autobusem

Most Sarasin - most łączący Phuket ze stałym lądem
Most Sarasin – most łączący Phuket ze stałym lądem

Czas – około 12-15 godzin
Cena – 70 PLN – 115 PLN, zależnie od klasy podróżnej
Wygoda – 4/5

Z dużego Bangkoku autobusy odjeżdżają regularnie na większość wysp na południu, a Phuket nie jest pod tym względem wyjątkiem. W rzeczywistości jest to jedno z najlepiej skomunikowanych plażowych centrów Tajlandii. Oznacza to, że masz do wyboru wiele odbywających się codziennie odjazdów i możesz przy tym wybrać ofertę z szeregu różnych firm, z których każda oferuje inne poziomy komfortu.

Większość z nich wyrusza z Południowego Terminalu Autobusowego w Sai Tai Mai. Taksówka z backpackerskiej oazy na Khaosan Road kosztuje około 200 THB (25 PLN). Alternatywnie, z dedykowanego dworca Sombat Tour w Chatuchak (do którego nieco łatwiej dotrzeć z centrum miasta) odjeżdża kilka nocnych autobusów.

Na trasie Bangkok – Phuket działa wielu różnych przewoźników. Niektóre z najwyżej ocenianych to Sombat Tour, Transport Co, Bus Express i Phuket Travel, przy czym ten ostatni oferuje bilety klasy VIP, które obejmują dodatkową przestrzeń na nogi, przekąski, rozrywkę w postaci TV i klimatyzację podczas całej podróży.

Z Bangkoku na Phuket autobusem
Sombat Tour jest jednym z wielu przewoźników autobusowych do wyboru © AtomLineAran, nitinut380 / Shutterstock.com

Zawsze warto zarezerwować bilety autobusowe z Bangkoku na Phuket z wyprzedzeniem – można to łatwo zrobić przez Internet. Jest to szczególnie ważne w miesiącach wysokiego sezonu między listopadem a marcem, kiedy miejsca zapełniają się podróżnymi, którzy porzucają miasto na rzecz piasku. Skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na 12Go.asia, aby porównać ceny i dokonać rezerwacji biletów na długo przed wyjazdem.

Na wyspę Phuket nie trzeba płynąć promem. Może i jest ona otoczona krystalicznie czystym morzem, ale jest też dogodnie połączona z lądem mostem. Punktem docelowym będzie prawdopodobnie Phuket Bus Terminal 2. Nieco na północ od miasta Phuket i w pobliżu molo Rassada, z którego można dostać się do innych ulubionych miejsc na Andamanach, znajduje się on po zachodniej stronie wyspy, około 30 minut transferu od popularnego kurortu plażowego Patong. Należy pamiętać, że taksówki na Phuket mogą słono kosztować, więc może warto wcześniej zarezerwować transport.

Z Bangkoku na Phuket pociągiem i autobusem

Z Bangkoku na Phuket pociągiem i autobusem

Czas – Ponad 16 godzin
Cena – 150-190 PLN
Wygoda – 3/5

Niestety, nie ma linii kolejowej prowadzącej prosto z pozłacanych świątyń Bangkoku na zabarwione na złoto plaże Phuket. Miłośnicy lokomotyw nie powinni jednak rozpaczać, ponieważ stolicę Tajlandii można zamienić na wybrzeże, wskakując do pociągu do Surat Thani, a następnie przesiadając się na autobus, aby dokończyć resztę podróży.

Nie jest to w żadnym wypadku najszybsza trasa na południe, ale może być jedną z najprzyjemniejszych.

Nie jest to na pewno najszybsza trasa na południe, ale może być jedną z najprzyjemniejszych. Wybierz wczesny poranny odjazd z dużej i tętniącej życiem stacji Hua Lamphong w stolicy (raj dla obserwatorów). W ten sposób będziesz pędzić przez ryżowe pola i zakończysz podróż podziwiając krasowe szczyty pokryte mgłą, które wznoszą się nad Zatoką Tajlandzką.

Możesz również wybrać pociąg nocny, który jedzie nieco dłużej, ale gwarantuje, że dotrzesz do Phuket wcześniej w ciągu dnia – być może nawet z zapasem czasu na kąpiel w Morzu Andamańskim jeszcze przed wieczorem.

Pociąg oczekujący na pasażerów na stacji kolejowej Surat Thani
Pociąg oczekujący na pasażerów na stacji kolejowej Surat Thani © ZAME Vitawas / Shutterstock.com

Połączenie z Surat Thani na Phuket trwa około 5 godzin. Bilet można zarezerwować u kilku przewoźników autobusowych lub minibusowych, z których większość odjeżdża z miasta Surat Thani – konieczne może być dojechanie tuk-tukiem z dworca kolejowego. Możesz spodziewać się ceny za bilet około 45 PLN.

Uzyskanie rezerwacji na tajskie pociągi może być trudne, jeśli nie jesteś z Krainy Uśmiechu. W tym miejscu z pomocą przychodzą serwisy rezerwacyjne takie jak 12Go. Zajmą się one wszystkimi formalnościami administracyjnymi, a Ty odbierzesz bilet na dworcu po przyjeździe.

Z Bangkoku na Phuket taksówką (prywatny przejazd)

Z Bangkoku na Phuket taksówką (prywatny przejazd)
Jeden z prywatnych samochodów BangkokTaxi24 dostępny do rezerwacji w 12Go.

Czas – 12 godzin
Cena – 1500 PLN
Wygoda – 5/5

Jeśli chcesz wyskoczyć z Bangkoku na ocienione palmami piaski Phuket w prawdziwym stylu, rozważ prywatny transfer taksówką. Nigdy nie będą one najtańszą formą transportu, ale gwarantują wygodę i prostotę. Zostaniesz odebrany z dowolnego miejsca w mieście, z którego sobie zażyczysz i odwieziony w dowolny punkt na Phuket. Oznacza to podróż od drzwi do drzwi – od jednego eleganckiego hotelu do następnego.

Co więcej, prywatne transfery odbywają się zazwyczaj w luksusowych samochodach ze skórzanymi tapicerowanymi siedzeniami, klimatyzacją i zapewnionym poczęstunkiem. Całkowita cena jest również podawana za cały pojazd, więc może to być dobry wybór, jeśli podróżujesz jako część większej grupy lub całą rodziną.

Z Bangkoku na Phuket można dostać się na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na wybrzeże Andamanów samolotem, autobusem czy koleją, finalnie będziesz mógł cieszyć się największą wyspą Tajlandii i jej bogactwem wspaniałych piasków i błękitnego morza.


Z Bangkoku na Phuket – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób dotarcia z Bangkoku na Phuket?

Ponieważ na popularnej trasie z Bangkoku na Phuket działa tak wiele tanich linii lotniczych, może się okazać, że lot jest najtańszym sposobem dotarcia na wyspę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę dodatkowe koszty taksówek w obie strony i dodatkowy bagaż, jeśli jest potrzebny. Te koszty mogą być nieco wyższe i może okazać się, że autokary VIP będą najtańszym sposobem dotarcia na wyspę. Koszty obu opcji można łatwo porównać na platformie rezerwacyjnej 12Go.asia’s.

Jaki jest najszybszy sposób dotarcia z Bangkoku do Phuket?

Przelot- oczywiście! Nie ma takiego autobusu ani pociągu, który mógłby dorównać czasowi 1,5 godziny, jaką zajmuje odlot z Bangkoku i lądowanie na Phuket. Ważne jest, aby sprawdzić, z którego lotniska w stolicy odlatuje wybrany przez Ciebie lot. Będzie to albo mniejsze lotnisko Don Mueang International Airport na północy miasta, albo ogromne lotnisko Suvarnabhumi Airport zlokalizowane na zachodzie. Bilety z obu lotnisk można zarezerwować online za pośrednictwem 12Go.asia, gdzie można również porównać odloty o różnych porach dnia.

Czy z Bangkoku do Phuket kursuje jakiś pociąg?

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Bangkokiem a Phuket. Jeśli jednak naprawdę chcesz doświadczyć radości tajskiej kolei, z górami krasowymi i dzikimi dżunglami przemykającymi za oknem, możliwe jest podróżowanie pociągiem łączonym i autobusem przez miasto Surat Thani.

Jak długo trwa podróż z Bangkoku na Phuket?

To wszystko zależy od tego, na jaki środek transportu się zdecydujesz. Loty trwają tylko 1,5 godziny, co oznacza, że całkowity czas podróży to około 4 godzin, biorąc pod uwagę oczekiwanie w poczekalni odlotów i transfer po przylocie. Autobusy i pociągi mogą natomiast pokonywać trasy od 12 do 16 godzin, a często nawet całą noc.

Ile dni na Phuket jest wystarczające?

Phuket to cudowny świat lśniących plaż i lazurowego morza, poprzecinany imprezowymi pasami w Patong i kolorowymi miasteczkami. Będziesz chciał przeznaczyć co najmniej 3 lub 4 dni, aby cieszyć się wyluzowaną atmosferą wybrzeża i hedonizmem napędzanym piwem, zanim złapiesz prom na wyspy z listy bestsellerów, takie jak Phi Phi. Jednakże, możliwe jest również spędzenie całych wakacji na Phuket, a wszystko dzięki luksusowym willom i wspaniałym hotelom wypoczynkowym w tych okolicach.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: