Jak dojechać z Bangkoku do Pattayi

Jak dojechać z Bangkoku do Pattayi

Nieustające tempo Bangkoku może być męczące, a ucieczka na dziewicze wybrzeże Tajlandii to relaksujący sposób na naładowanie baterii. Położona na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, Pattaya jest rajem dla miłośników plaż, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W ciągu dnia możesz wylegiwać się na złocistych piaskach lub uprawiać sporty wodne, a nocą przemierzać tętniące życiem ulice.

Tylko 145 km od Bangkoku – Pattaya jest najbliżej położonym kurortem plażowym od tętniącej życiem stolicy. Istnieje wiele opcji transportu dla tej prostej wycieczki, a my przyjrzymy się najszybszym i najwygodniejszym wyborom. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na taksówkę, autobus czy inny środek transportu, znajdziesz najlepszy sposób na dotarcie do nadmorskiego raju Tajlandii.

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku do Pattayi autobusem2 h18 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Pattyi minivanem2 h23 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Pattyi pociągiem3 h4 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Pattyi taksówką2 h170 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Pattyi lotniskowym autobusem2 h15 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku do Pattayi autobusem

Z Bangkoku do Pattayi autobusem
Stacja autobusowa Ekkamai © Narin Nonthamand / Shutterstock.com

Czas – 2-4 godziny
Cena – bilety zaczynają się od 18 PLN i potrafią kosztować nawet 50 PLN
Komfort – 4/5

Autobus jest zdecydowanie najpopularniejszym środkiem transportu podczas podróży z Bangkoku do Pattayi. Autobusy kursują od 5:00 rano do 23:00 wieczorem każdego dnia i odjeżdżają co 30-60 minut. Ponadto wiele terminali autobusowych w Bangkoku obsługuje połączenia do Pattayi i możesz wyruszyć z tego, który jest najbardziej dogodny dla Twojej lokalizacji. Daje to dużą elastyczność przy podejmowaniu decyzji, o której porze dnia chcesz wyruszyć do Pattayi.

Chociaż bilet można kupić na terminalu autobusowym, mądrym byłoby dokonać zakupu online i zabezpieczyć dla siebie najlepszy czas odjazdu. Sprawdź ceny biletów i rozkłady jazdy na stronie 12Go.asia, aby zdecydować, która trasa autobusowa najbardziej Ci odpowiada. Na stronie jest wielu przewoźników do wyboru, w tym Bell Travel Service, Tara Tour & Travel i Roong Reuang Coach.

Przejazd autobusem jest jednym z najtańszych sposobów dotarcia do Pattayi – ceny biletów zaczynają się już od 19 PLN. Za dodatkowy komfort i szybsze dotarcie do Pattayi trzeba zapłacić nieco więcej. Autobusy drugiej klasy są tańszą opcją, ale są mniej wygodne i potrzebują do 4 godzin, aby dotrzeć do Pattayi. Możesz cieszyć się bardziej relaksującą jazdą w autobusie pierwszej klasy, który dociera do Pattayi w około 2 godziny, ale bilety czasami kosztują nawet 55 PLN.

Z Bangkoku do Pattyi minivanem

Z Bangkoku do Pattyi minivanem

Czas – 2-2,5 godziny
Cena – w zakresie 22 PLN – 38 PLN
Komfort – 3/5

Minivanem dostaniesz się do Pattayi szybciej niż autobusem, ale będziesz musiał zapłacić trochę więcej za bilety. Podróż trwa zazwyczaj około 2 godzin, ale na całkowity czas podróży może wpłynąć ruch uliczny. W każdym vanie nie ma zbyt wiele miejsca, ponieważ kierowcy starają się pomieścić jak najwięcej pasażerów na przejażdżkę do Pattayi.

Vany przewożą zazwyczaj od 9 do 14 osób i nie ma w nich zbyt wiele miejsca na bagaże. Jeśli chcesz zabrać kilka toreb, możesz mieć trudności z umieszczeniem ich w minivanie. Kierowca często pyta, gdzie chcesz wysiąść w Pattayi i może to być wygodne, jeśli znasz swój konkretny cel podróży. Należy pamiętać, że kierowca może nie mówić po angielsku i przyda się znajomość kilku podstawowych słów/zwrotów w języku tajskim.

Chociaż można negocjować cenę biletu z kierowcami na terminalu, możliwe jest zarezerwowanie minivana z wyprzedzeniem przez 12Go. Jest wielu przewoźników, z którymi można zorganizować przejazd, w tym 12Go Transport, Mama Travel & Tour, Pannipa Pattaya Tour i T-Tour. Wiele minivanów odjeżdża z Makkasan Station, ale sprawdź platformę rezerwacji, aby znaleźć stację najbardziej dogodną dla Ciebie. Ceny biletów zaczynają się od 22 PLN dolarów, ale zazwyczaj wynoszą około 38 PLN.

Z Bangkoku do Pattyi pociągiem

Z Bangkoku do Pattyi pociągiem
Wnętrze pociągu z Bangkoku do Pattayi © Amnat Phuthamrong & Sumeth anu / Shutterstock.com

Czas – 3-4 godziny
Cena – bilety kosztują od 3,80 PLN do 19 PLN
Komfort – 4/5

Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, jazda pociągiem z Bangkoku do Pattayi może być odpowiednią opcją dla Ciebie. Każdego dnia kursują tylko dwa pociągi i oba odjeżdżają przed 7:00 rano. Pierwszy pociąg odjeżdża o 6:45, a drugi krótko po nim – o 6:55. Oba często mają opóźnienia, co należy wziąć pod uwagę, jeśli masz ścisły harmonogram podróży.

Oba pociągi odjeżdżają z dworca kolejowego Hua Lamphong w Bangkoku i należy doliczyć koszt transportu, aby dostać się na stację. Biletów nie można kupić online, ale nie powinno być problemów z ich zakupem na dworcu kolejowym. Ceny są pogrupowane według poziomu komfortu, który chcesz mieć na pokładzie. Bilety na pierwszą klasę kosztują 19 PLN, na drugą 11 PLN dolary, a na trzecią 3, 80 PLN.

Usługa jest powolna i napotkasz na wiele przystanków przed dotarciem do Pattayi. Jednak pociąg oferuje znaczną wartość dla tych, którzy mają ograniczony budżet i nie spieszą się, aby dotrzeć na miejsce.

Z Bangkoku do Pattyi taksówką

Z Bangkoku do Pattyi taksówką
Samochody Hua Hin są dostępne do zarezerwowania na 12Go.

Czas – 2-2,5 godziny
Cena – koszt w zakresie 170 PLN – 415 PLN
Komfort – 5/5

Zorganizowanie taksówki jest zdecydowanie najwygodniejszym sposobem dotarcia do Pattayi, ale koszt będzie znacznie wyższy niż inne opcje transportu. Jeśli jednak możesz zapłacić wysoką cenę za przejazd, to nic nie przebije Twojego prywatnego kierowcy, który zabierze Cię do tej popularnej nadmorskiej miejscowości. Przejazd trwa zazwyczaj około 2 godzin, ale ruch uliczny może wydłużyć czas podróży.

Ceny są bardzo zróżnicowane, ponieważ do wyboru jest wiele firm świadczących usługi taksówkarskie z Bangkoku do Pattayi. 12Go.asia na swojej platformie ma wielu przewoźników, których można zarezerwować – wybór jest nieskończony. Spodziewaj się, że zapłacisz od 175 PLN do 380 PLN w zależności od przewoźnika i typu pojazdu, który zdecydujesz się zarezerwować. Niektóre z firm oferujących usługi taksówkarskie to BangkokTaxi24, Glassflower, Team Holiday, Hua Hin Cars, Kim Taxi Thailand i Phuket Ground Services.

Taksówkę można zamówić z lotniska Don Mueang, lotniska Suvarnabhumi lub z hotelu w Bangkoku. Możesz sam negocjować cenę z taksówkarzem, ale musisz wiedzieć, czy całkowity koszt obejmuje opłaty za przejazd autostradą. Nieuwzględnienie opłat za przejazd może spowodować wyższy rachunek. Aby uniknąć tego kłopotu, rezerwacja taksówki na 12Go jest prostszym procesem.

Z Bangkoku do Pattyi lotniskowym autobusem

Z Bangkoku do Pattyi lotniskowym autobusem
Autobusy Bell Travel Service z lotniska Suvarnabhumi do Pattayi można zarezerwować na 12Go.

Czas – około 2 godziny
Cena – 15 PLN
Komfort – 5/5

Jeśli zdecydujesz się pominąć Bangkok i udać się z lotniska prosto do Pattayi, masz do wyboru jeszcze jedną opcję transportu. Lotnisko Suvarnabhumi oferuje autobus, który zaraz po wylądowaniu w Bangkoku zabierze Cię prosto do Pattayi.

Autobusy odjeżdżają mniej więcej raz na godzinę, a podróż do Pattayi trwa około 2 godzin. Bilety na przejazd autobusem kosztują 15 PLN, a wysiąść można w Thappraya Bus Office lub w hotelu.

Proces rezerwacji online jest prosty, ale możesz także kupić bilety w kasie na lotnisku na poziomie 1. W autobusie jest dużo miejsca na bagaże, dzięki czemu możesz cieszyć się wygodną podróżą do Pattayi.

Po zapoznaniu się z wszystkimi możliwościami transportu z Bangkoku do Pattayi, jesteś gotowy na przyjemną przejażdżkę do jednego z najlepszych plażowych miast Tajlandii!


Z Bangkoku do Pattyi – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Bangkoku do Pattayi?

Najtańszym sposobem na dostanie się z Bangkoku do Pattayi jest skorzystanie z pociągu odjeżdżającego z dworca Hua Lamphong. Jeśli kupisz bilet trzeciej klasy na dworcu kolejowym, będzie on kosztował tylko 3,80 PLN. Jednakże, kursują tylko dwa pociągi, które jadą do Pattayi każdego dnia i oba odjeżdżają przed godziną 7:00 rano.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Bangkoku do Pattayi?

Rezerwacja prywatnej taksówki jest najszybszym sposobem na dotarcie do Pattayi z Bangkoku, ale jest to również najdroższa opcja. Przy dobrym ruchu drogowym taksówkarze często mogą dowieźć Cię do hotelu w Pattayi w mniej niż 2 godziny. Przejazd taksówką można zamówić z wyprzedzeniem, przeglądając oferty na platformie rezerwacyjnej 12Go.asia.

Jak dostać się z Bangkoku do Pattayi?

Chociaż prywatna taksówka jest najszybszym sposobem na dostanie się z Bangkoku do Pattayi, nie jest to opcja najbardziej przyjazna dla budżetu. Możesz zaoszczędzić pieniądze podróżując autobusem, pociągiem lub minivanem, a w całym Bangkoku jest wiele punktów odbioru. Rezerwując bilet online na 12Go.asia znajdziesz wiele opcji na każdą kieszeń.

Ile kosztuje taksówka z Bangkoku do Pattayi?

Podróż taksówką to najwygodniejszy sposób na dotarcie z Bangkoku do Pattayi, ale wiąże się to z wysoką ceną. Bangkok Taxi24, Team Holiday i Kim Taxi Thailand to tylko kilka firm oferujących usługi taksówkarskie z jednego miejsca do drugiego. Ceny zaczynają się już od 175 PLN, a mogą wynieść nawet 380 PLN. Jeśli dokonasz rezerwacji online za pośrednictwem 12Go.asia, znajdziesz szeroki wybór pojazdów, z możliwością odbioru z lotniska lub z hotelu.

Ile kosztuje przejazd pociągiem z Bangkoku do Pattayi?

Mimo, że pociąg nie jest najpopularniejszym środkiem transportu wśród turystów, to zapewnia on najlepszy stosunek jakości do ceny. Bilet na pierwszą klasę jest najdroższy i kosztuje 19 PLN, ale druga klasa kosztuje już tylko 11 PLN, a trzecia 3,80 PLN. Jeśli nie masz nic przeciwko wczesnej pobudce, powolnej obsłudze i częstym opóźnieniom, pociąg jest najbardziej opłacalnym sposobem dotarcia do Pattayi.

Ile kosztuje przejazd autobusem z Bangkoku do Pattayi?

Autobus jest najpopularniejszym sposobem dotarcia z Bangkoku do Pattayi ze względu na przystępną cenę dla osób podróżujących w celach zarobkowych. Na stronie 12Go.asia można znaleźć wiele firm autobusowych oferujących połączenia do Pattayi, a autobusy odjeżdżają z wielu różnych terminali. Bell Travel Service, Tara Tour & Travel i Roong Reuang Coach to tylko 3 firmy autobusowe obsługujące połączenia z Bangkoku do Pattayi, a ceny biletów zaczynają się już od 18 PLN i sięgają nawet 65 PLN.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: