Jak dostać się z Bangkoku na Koh Samui

Jak dostać się z Bangkoku na Koh Samui

Och, Koh Samui – wystarczy wspomnieć o nazwie, aby wyczarować obrazy cukrowo-białych piasków, pochylonych palm kokosowych i poruszających się w rytmie reggae barów przy nadmorskiej plaży. Jeśli, podobnie jak tysiące innych, chcesz zamienić energię Bangkoku na ten tajski raj, koniecznie czytaj dalej.

Ten przewodnik zawiera wszystkie główne opcje transportu, które mogą pomóc Ci dostać się z Khaosan Road do Chaweng Beach. Każdy transport pokonuje odległość 473 kilometrów (w linii prostej) na różne sposoby, w różnych okresach i przy różnych cenach.

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku na Koh Samui samolotem1 h$70Zarezerwuj online
Z Bangkoku na Koh Samui samolotem i promem7.5 h$50Zarezerwuj online
Z Bangkoku na Koh Samui autobusem i promem12 h$25Zarezerwuj online
Z Bangkok na Koh Samui pociągiem i promem15 h$45Zarezerwuj online

Z Bangkoku na Koh Samui samolotem

Z Bangkoku na Koh Samui samolotem
Bezpośredni lot z Bangkoku na Koh Samui to najszybsza i najwygodniejsza opcja transportu © Supakit_N / Shutterstock.com

Czas – Nieco ponad godzinę
Cena – 270 PLN
Wygoda – 5/5

W ciągu nieco ponad godziny można umieścić panoramę Bangkoku w chmurach i zjechać na lśniące plaże Koh Samui. Wszystko dzięki szybkim połączeniom lotniczym między dwoma miejscami docelowymi, które łączą pasy startowe bez konieczności zatrzymywania się lub przesiadek po drodze.

Przekonasz się, że Bangkok Airways obsługuje większość usług na tej trasie. W rzeczywistości dominują na rynku, z ponad 15 wylotami w ciągu dnia. Najwcześniejszy odlot jest o 6:00 rano, a najpóźniejszy po godzinie 20:00. Inne opcje odbywają się praktycznie co godzinę, rano i po południu.

Lotnisko Koh Samui
Lotnisko Koh Samui jest naprawdę wyjątkowe i zdobyło wiele nagród za swój projekt © Jeafish Ping / Shutterstock.com

Wybierz bezpośredni lot Bangkok Airways z Bangkoku na Koh Samui, jeśli już nie możesz się doczekać, aby dotknąć piasku i zacząć nurkować w Zatoce Tajskiej.

Wszystkie połączenia prowadzą z większego lotniska w Bangkoku w Suvarnabhumi, co jest świetną wiadomością, jeśli wybierasz się do Krainy Uśmiechu lotem długodystansowym i chcesz szybko przesiąść się, zanim udasz się na plażę. Tylko pamiętaj, aby zostawić sobie wystarczająco dużo czasu na zabranie bagażu, przejście przez kontrolę imigracyjną i ponowną odprawę po wylądowaniu.

Zawsze dobrze jest też zarezerwować podróż na tej trasie możliwie jak najwcześniej. Przy tak wielu oferowanych lotach nie powinieneś mieć problemu ze zdobyciem biletu. Jednak ceny w sezonie mogą sprawić, że Twój budżet odchudzi się nieco bardziej, niż byś tego chciał, więc zarezerwuj miejsce co najmniej 90 dni szybciej. 12Go.asia oferuje poręczną wyszukiwarkę, która porównuje wszystkie ceny biletów bezpośrednich na Samui.

Z Bangkoku na Koh Samui samolotem i promem

Z Bangkoku na Koh Samui samolotem i promem
Istnieje wiele możliwości podróży liniami lotniczymi do Surat Thani © Sihasakprachum / Shutterstock.com

Czas – 7,5 godziny
Cena – 190+ PLN
Wygoda – 4/5

Ponieważ Bangkok jest węzłem lotniczym obsługującym połączenia krajowe w całej Tajlandii, istnieje możliwość zorganizowania podróży wszystkimi rodzajami innych lotów do miejsc położonych w pobliżu Koh Samui. Po wylądowaniu musisz się przesiąść, a następnie udać się na prom, aby zakończyć podróż. To wszystko oznacza, że Twoja przeprawa potrwa znacznie dłużej niż w przypadku podróży bezpośredniej, ale może to pomóc w utrzymaniu kosztów na niskim poziomie – około 250 PLN.

Połączenie podróży lotniczych i lądowych to świetny sposób na zaoszczędzenie gotówki i skrócenie czasu podróży z Bangkoku na Koh Samui.

Głównym powodem niższych stawek jest to, że możesz skorzystać z tanich przewoźników odlatujących z pasów startowych lotniska Don Mueang w północnej części stolicy. Z miejscami za ułamek ceny oferty Premium z BKK, linie jak Nok Air czy AirAsia mogą zabrać Cię do miast takich jak Surat Thani czy Chumphon.

Obie linie są wspaniałymi kamieniami milowym dla dalszych podróży na Samui. Co więcej, na 12Go może kupić oferty łączone, które spajają wszystkie odcinki podróży w jednym bilecie. Oznacza to łatwy odbiór na lotnisku, szybkie transfery bezpośrednio na łódź i wszechstronną przejażdżkę statkiem po lśniącej Zatoce Tajskiej na wyspę.

Z Bangkoku na Koh Samui autobusem i promem

Z Bangkoku na Koh Samui autobusem i promem
Najtańszą opcją jest skorzystanie z autobusu i promu w drodze na Koh Samui

Czas – 12-15 godzin
Cena – 100+ PLN
Wygoda – 3/5

Do wszystkich podróżujących z plecakiem i osób z ograniczonym budżetem – autobusy oferują dobrą równowagę między kosztami a wygodą na drodze na południe do wysp otoczonych palmami. To jedna z najlepszych opcji, jeśli chcesz zostawić więcej bahtów na masaże i Mai Thais przy plaży, ale chcesz też zakończyć podróż w mniej niż jeden dzień.

Oferując jedne z najniższych cen ze wszystkich, autobusy oferują niedrogi sposób na podróż do słynnych na całym świecie plaż Koh Samui.

Będziesz mieć cały pad Thai pełen firm, z których możesz wybierać, jeśli chodzi o planowanie podróży autobusem i łodzią na wyspę Koh Samui. Najwyżej oceniana – ale i najdroższa – jest z pewnością firma Lomprayah. Oferują autokary VIP z klimatyzacją i rozkładanymi siedzeniami, a także najszybsze katamarany. Jeśli wolisz utrzymać niskie koszty, rozważ Songserm i Krungsiam Tour, które odjeżdżają z południowego dworca autobusowego, Khaosan Road i okolic Hua Lamphong.

Część lądowa wycieczki może mieć różną długość. Wszystko zależy od tego, czy udasz się do Chumphon i skorzystasz z dłuższego transferu katamaranem przez Zatokę Tajlandzką (spodziewaj się pięknej scenerii), czy też udasz się do Surat Thani i stamtąd prosto na Samui. Obie opcje są realne, z całkowitym czasem podróży wynoszącym ponad 11 godzin włącznie z promem.

Z Bangkok na Koh Samui pociągiem i promem

Z Bangkok na Koh Samui pociągiem i promem
Podróż pociągiem między Bangkokiem a Surat Thani jest dość malownicza © Pratan Saetang / Shutterstock.com

Czas – 15 do 17 godzin
Cena – 170-230 PLN
Wygoda – 4/5

Dlaczego nie pojechać pociągiem na wyspy, aby przeżyć prawdziwą tajską przygodę? Dzięki niższej emisji dwutlenku węgla i ciekawej scenerii po drodze, opcja ta staje się popularnym wyborem dla tych, którzy chcą zamienić zatłoczone ulice na skąpane w słońcu plaże.

Możliwe jest złapanie pociągów dziennych, ale zaoszczędzisz na hotelu i zdążysz złapać wczesne promy na Koh Samui, jeśli zdecydujesz się – jak większość – na podróż nocą. Pociągi odjeżdżają każdego wieczoru trzykrotnie, chociaż najbardziej popularne są przejazdy o 18.30 i 19.30 ze względu na nowoczesne koje sypialne. Możesz zarezerwować klasyczne łóżko z zasłoną w drugiej klasie lub wydać więcej na prywatny przedział w klasie pierwszej.

Poczuj przygodę budzącą się w pociągach podczas przejazdu przez górskie szczyty Krainy Uśmiechu w drodze na wyspy.

To będzie Twój bilet na trasę przez serce środkowo-południowej Tajlandii do miasta Surat Thani. Po przebudzeniu w pociągu, przesiadasz się albo do przystani Donsak na wschód, albo prosto do przystani Tapee, bliżej stacji. Pierwszym jest miejsce, z którego wypływa większość statków zmierzających do Samui (trwa to około 90 minut), ale w drugim znajduje się szybki katamaran obsługiwany przez Lomprayah (który płynie zaledwie 45 minut).

Najlepszym sposobem, aby zarezerwować połączenie kolejowe z Bangkoku na Koh Samui, jest z pewnością 12Go.asia. Platforma oferuje kombinacje, które obejmują pociągi, transfery do portu promowego i samą łódź, a także punkty odbioru biletów po drugiej stronie ulicy od stacji Hua Lamphong w stolicy.

Jak widać, porzucenie tętniącej życiem metropolii Bangkoku na rzecz bawełnianych piasków Koh Samui powinno być bardzo proste. Trudno się dziwić, że tak wielu podróżników podąża co roku tą samą trasą, latając, jadąc autobusem lub kieruje się na południe, w kierunku kojących mórz i dużej ilości słońca.


Bangkok na Koh Samui – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Bangkoku na Koh Samui?

Autobusy oferują najtańsze bilety na trasie na południe na Koh Samui. Owszem, podróż trwa znacznie dłużej niż przelot, ale kosztuje tylko ułamek ceny. Dzieje się tak nawet w przypadku, gdy zdecydujesz się zapłacić za podróż promem z lądu na samą wyspę. Bilet łączony można zarezerwować przez 12Go.asia.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Bangkoku na Koh Samui?

Zapnij pasy i ciesz się lotem, bo trwa on zaledwie godzinę! Tak, około 65 marnych minut to wszystko, czego potrzebujesz, aby zamienić jasne światła Bangkoku na jasne plaże Koh Samui. Jest to jednak luksus zarezerwowany dla podróżnych, którzy chcą zapłacić trochę więcej za miejsca Premium w bezpośrednich lotach z Bangkok Airways z lotniska Suvarnabhumi. Skuszony? Znajdź i zarezerwuj swój bilet z pomocą 12Go.asia.

Jak dostać się z Bangkoku na Koh Samui?

Łowcy słońca podczas wyprawy na Koh Samui mogą skorzystać zarówno z transportu lądowego, jak i lotniczego. Ten pierwszy wydaje się być bardziej przyjazny dla portfela. Jeśli wybierzesz przeprawę lądem, czeka Cię podróż tajskimi pociągami lub autobusami turystycznymi do miast na południu, a następnie przesiadka na promy. Te ostatnie są dla tych, którzy chętnie stąpają po piasku i nurkują w koralowych ogrodach – loty są szybkie, ale też odrobinę droższe. Wszystkie trasy można porównać i zestawić ze sobą za pomocą internetowego portalu rezerwacji 12Go.asia.

Jak długo trwa podróż promem z Bangkoku na Koh Samui?

Nie ma promu kursującego aż z Bangkoku na Koh Samui. Zamiast tego musisz udać się na molo, gdzie świadczone są usługi przeprawy na wyspy, a następnie złapać łódź. Najbliżej stolicy znajduje się w Chumphon, skąd szybkie katamarany Lomprayah docierają w niecałe cztery godziny. Surat Thani ma dwa pomosty i można stamtąd złapać szybkie łodzie, których pokonanie zajmuje zaledwie 1 godzinę i 45 minut.

Czy Koh Samui jest lepsze niż Phuket?

To wszystko zależy od tego, czego szukasz. Większość ludzi twierdzi, że Koh Samui jest bardziej wyluzowane i ma trochę więcej opcji na wypoczynek niż Phuket. Oznacza to spokojniejsze plaże i odrobinę klasycznej atmosfery turystów. W przeciwieństwie do Andamanów, Koh Samui ma wciąż nieodkryte zakątki. Odwiedź Samrong Beach, Tongson Bay i wysadzane głazami południowo-wschodnie wybrzeże, aby uciec od tłumów. Alternatywnie, Bophut i Lamai mają w sobie trochę więcej życia.

Który miesiąc jest najlepszy, aby odwiedzić Koh Samui?

Główny sezon w południowej Tajlandii zaczyna się na dobre w okolicach Nowego Roku, a Zatoka Tajska staje się najpopularniejsza od stycznia do kwietnia. To wtedy deszcze odpuszczają, jest dużo słońca, a średnie dzienne temperatury osiągają maksymalnie około 28 °C. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz rozważyć przesunięcie podróży na maj, czerwiec lub lipiec. Wtedy musisz liczyć się z ulewami, ale zwykle są to pojedyncze opady, podczas gdy ceny hoteli i lotów oraz liczba odwiedzających gwałtownie spadają.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: