Jak dostać się z Phuket na Koh Tao

Jak dostać się z Phuket na Koh Tao

Usytuowanie po obu stronach półwyspu tajskiego sprawia, że dotarcie z Phuket na Koh Tao nie jest łatwym wyczynem. Jednak naprawdę warto postawić stopę na jednej z najbardziej niedocenianych wysp w kraju, będącej domem dla idyllicznych plaż i jednych z najbardziej kolorowych miejsc do nurkowania z rurką na świecie.

Phuket i Koh Tao oddalone są od siebie o około 290 km, przy czym dzieli je wszystko od stałego lądu po Zatokę Tajlandzką. Oznacza to, że Twoja podróż pomiędzy nimi będzie niewątpliwie wymagała dwóch środków transportu i może zająć około jednego dnia. Oto tajniki tego, jak odbyć podróż, niezależnie od wybranego środka transportu – łodzi, autobusu, prywatnej taksówki czy samolotu.

TransportCzasCenaBilety
Z Phuket na Koh Tao autobusem i katamaranem9 h110 PLNZarezerwuj online
Z Phuket na Koh Tao autobusem i szybkim promem9.5 h110 PLNZarezerwuj online
Z Phuket na Koh Tao samolotem i łodzią6 h570 PLNZarezerwuj online
Z Phuket na Koh Tao prywatną taksówką lub łodzią7 h190 PLNZarezerwuj online

Z Phuket na Koh Tao autobusem i katamaranem

Z Phuket na Koh Tao autobusem i katamaranem

Czas – 9 godzin
Cena – 110 PLN
Komfort – 5/5

Jeśli jesteś typem podróżnika, który preferuje wygodę i komfort, to bilet łączony na autobus i prom od jednej z renomowanych firm wymienionych na 12Go będzie dla Ciebie prawdopodobnie najlepszą opcją. Jedną z najpopularniejszych firm obsługujących tę trasę jest Lomprayah, chwalona za punktualność i zadbane pojazdy w świecie, w którym często króluje zorganizowany chaos.

Bilet łączony na autobus i łódź pomiędzy Phuket i Koh Tao sprawi, że podróż upłynie Ci bezproblemowo.

Jeśli zarezerwujesz bilet u przewoźnika Lomprayah, będzie on nadzorować Twoją podróż od początku do końca. Możesz zatem wygodnie się rozsiąść i cieszyć drogą. Zwykle odjazdy odbywają się raz dziennie o godzinie 10:00 rano, choć w szczycie sezonu (od grudnia do marca) czasami dodawana jest dodatkowa usługa. Podróż zaczyna się od dość długiej, około 5-godzinnej podróży autobusem z Phuket Town do Tapee Pier w Surat Thani. Za dodatkową opłatą, ta sama firma może pomóc w zorganizowaniu odbioru z centralnie położonego hotelu lub lotniska. Lomprayah dysponuje nowoczesną flotą autokarów i minibusów, wyposażonych w duże siedzenia i klimatyzację, dzięki czemu podróż odbywa się w prawdziwym komforcie.

Kilka opcji miejsc siedzących dostępnych w katamaranie Lomprayah
Kilka opcji miejsc siedzących dostępnych w katamaranie Lomprayah

Po przybyciu na molo, zostaniesz szybko skierowany w kierunku katamaranu, gdzie ponownie czeka Cię komfortowa podróż z klimatyzacją i wygodnymi siedzeniami. Istnieje nawet możliwość podwyższenia klasy podróżnej do klasy VIP, jeśli chcesz mieć trochę więcej miejsca na nogi. Po kilku postojach na Koh Samui i Koh Phangan po to, by zabrać i wysadzić innych pasażerów, dotrzesz do Mae Haad Pier na Koh Tao. W sumie podróż promem potrwa 3 do 4 czterech godzin.

Z Phuket na Koh Tao autobusem i szybkim promem

Seatran Discovery Seating
Na szybkim promie Seatran Discovery można poczuć bryzę na policzkach w drodze na Koh Samui

Czas – 9,5 godziny
Cena – 110 PLN
Komfort – 4/5

Seatran Discovery jest jedynym konkurentem Lomprayah na trasie między Phuket a Koh Tao i zapewnia gościom podobne wrażenia. Główne różnice pomiędzy tymi dwoma firmami to: miejsce, z którego wypływają z Phuket, godziny wypłynięcia oraz rodzaj używanej łodzi. Seatran Discovery jest również wysoko oceniany za swoją punktualność i niezawodność, choć pojawiły się komentarze na temat ich nieco starszych autobusów. Bilety łączone u obu firm można łatwo zarezerwować z wyprzedzeniem na zaufanej stronie internetowej, takiej jak 12Go.asia.

Autokar Seatran Discovery do Donsak Pier odjeżdża wcześniej niż Lomprayah, bo około 9:00 rano, i jedzie 5 godzin. Autobusy odjeżdżają z Phuket Bus Terminal 2, który znajduje się 5 km na północ od miasta i jest łatwo dostępny taksówką, tuk-tukiem lub, jeśli jesteś wystarczająco odważny, lokalnym różowym songthaew’em (zasadniczo jest to pick-up z otwartym tyłem). Po przybyciu na molo, pasażerowie zostaną przetransportowani na szybki prom, który płynie przez 4 godziny do Mae Haad Pier na Koh Tao. Na pokładzie możesz wybrać pomiędzy klimatyzowanym pomieszczeniem a miejscem do siedzenia na świeżym powietrzu, jeśli chcesz się trochę poopalać! Chociaż nie jest to częste zjawisko, łodzie mogą być narażone na wpływ pogody, więc należy być przygotowanym na zmiany godzin wypłynięcia, szczególnie w porze deszczowej, która trwa od lipca do października.

Z Phuket na Koh Tao samolotem i łodzią

Z Phuket na Koh Tao samolotem i łodzią
Koh Samui Airport jest najbliższym lotniskiem do Koh Tao © SUPAKIT_N / Shutterstock.com

Czas – 6 godzin
Cena – około 590 PLN
Komfort – 4/5

Jeśli pomysł z długą podróżą autobusem nie bardzo Cię przekonuje, możesz rozważyć lot samolotem. Jako bardzo mała wyspa, Koh Tao nie posiada własnego lotniska, więc będziesz musiał złapać lot na sąsiednią Koh Samui. Bangkok Airways jest jedynym przewoźnikiem obsługującym loty między wyspami i oferuje tylko jeden poranny lot, aby umożliwić pasażerom połączenie z dowolnym transferem łodzi tego samego dnia.

Wybierając lot zamiast autobusu, możesz zaoszczędzić 3 godziny z czasu podróży.

Po przybyciu na Koh Samui, zawsze możesz spędzić tam kilka dni przed udaniem się na Koh Tao. Jako jedna z najbardziej rozwiniętych wysp na półwyspie Chumphon, jest to miejsce, w którym warto spędzić trochę czasu. Koh Samui posiada jedne z najbardziej zachwycających, porośniętych palmami, plaż.

Phuket to Koh Tao by Seatran
Seatran Discovery może zabrać Cię na drugą część podróży z Koh Samui do Koh Tao

Kiedy będziesz gotowy, aby przenieść się na Koh Tao, po prostu udaj się na jedno z dwóch molo. Maenum Samui na północno-zachodniej stronie jest obsługiwane przez flotę nowoczesnych statków Lomprayah, podczas gdy Bangrak Seatran Pier, na północno-wschodniej stronie, jest domem szybkich promów Seatran Discovery. Na 12Go możesz łatwo porównać godziny odjazdów i ceny na dzień podróży, aby dowiedzieć się, która firma jest dla Ciebie najlepsza. Transfery pomiędzy Koh Samui i Koh Tao trwają około 2 godzin i odbywają się na Mae Head Pier – głównym terminalu promowym na wyspie. Taksówki i tuk-tuki będą już tu czekać, aby zabrać Cię do hotelu lub hostelu. Pamiętaj tylko, aby negocjować cenę!

Z Phuket na Koh Tao prywatną taksówką lub łodzią

Z Phuket na Koh Tao prywatną taksówką lub łodzią
Taksówki Andaman Taxis mogą zabrać Cię z Phuket na molo Tapee i możesz je zarezerwować na 12Go.asia

Czas – 7 godzin
Cena – 190-300 PLN
Komfort – 5/5

Aby cieszyć się najwyższą elastycznością i komfortem, łatwo jest zorganizować prywatny transfer z własnego hotelu w Phuket lub z lotniska Phuket do jednego z dwóch terminali promowych. Dzięki temu będziesz nie tylko w stanie podyktować dokładny czas odbioru, ale możesz także zatrzymać samochód, kiedy tego potrzebujesz, kontrolować klimatyzację, a nawet włączyć kilka swoich ulubionych utworów. Te przywileje są droższe niż większość innych transferów pomiędzy Phuket i Koh Tao, ale są tego warte.

Po przybyciu na terminal, Donsak Pier dla Seatran Discovery lub Tapee Pier dla Lomprayah, 5-godzinna podróż promem zabierze Cię na główne molo na Koh Tao. Najwcześniejsze promy odpływają koło południa z Tapee Pier, a kolejne kilka opcji wczesnym popołudniem z Donsak. Obie firmy zapewniają podobny poziom komfortu i ceny biletów, z klimatyzowanymi pomieszczeniami, wygodnymi siedzeniami, a nawet kilkoma telewizorami rozmieszczonymi wokół, aby zapewnić Ci rozrywkę.

Pożegnaj Phuket i udaj się na malowniczą wyspę Koh Tao, korzystając z jednej z wymienionych wyżej, niezawodnych metod. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na podróż łodzią, samolotem czy transferem prywatnym, życzymy Ci bezpiecznej podróży!


Z Phuket na Koh Tao – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z Phuket na Koh Tao?

Podróżowanie z Phuket na Koh Tao autobusem i łodzią jest najtańszym sposobem przemieszczania się między tymi dwoma miejscami. Zarówno Lomprayah jak i Seatran Discovery sprzedają tę trasę w bilecie łączonym, który obejmuje podróż z Phuket Town do Mae Head Pier za około 110 PLN. Różnica w cenach wynosi tylko kilkanaście złotych, ale warto sprawdzić oferty na 12Go.asia w celu uzyskania dokładnych cen dla dnia podróży.

Jaki jest najszybszy sposób dostania się z Phuket na Koh Tao?

Lot oraz transfer łodzią z Phuket na Koh Tao przez Koh Samui zajmie około 6 godzin i jest jedną z najszybszych opcji podróżowania pomiędzy tymi dwoma wyspami. Wyzwaniem może być połączenie wszystkich tych połączeń transportowych w celu zapewnienia płynnej podróży, ponieważ bilety łączone nie są sprzedawane na transfery samolotem i promem. Jednak poszczególne etapy podróży można zarezerwować osobno za pomocą 12Go.

Jak dostać się z Phuket na Koh Tao?

Większość osób podróżujących z Phuket na Koh Tao korzysta z połączenia autobusu i łodzi, z łączonymi pakietami biletów oferowanych zarówno przez Lomprayah jak i Seatran Discovery. Dla większego komfortu, można (oczywiście za wyższą cenę) zorganizować prywatne taksówki, które zastąpią autobusowy odcinek podróży. Alternatywnie możesz zarezerwować lot liniami Bangkok Airways na stronie internetowej 12Go.asia pomiędzy Phuket i Koh Samui, wraz z transferem łodzią z Koh Samui na Koh Tao.

Jak długo trwa podróż z Phuket na Koh Tao?

Przemieszczanie się pomiędzy Phuket i Koh Tao może nie być najdłuższą podróżą, jaką odbędziesz w Tajlandii, ale prawdopodobnie i tak będziesz chciał przeznaczyć jeden dzień, aby dostać się z punktu A do punktu B. Jeśli szukasz najtańszej opcji, musisz pójść na kompromis w kwestii czasu, ponieważ transfer łodzią lub autobusem może zająć od 9 do 10 godzin. Wybierając prywatne transfery lub lot możesz skrócić czas podróży o kilka godzin. Ceny i czasy wszystkich tych podróży można porównać za pomocą 12Go.asia.

Jak dostać się z lotniska Phuket na Koh Tao?

Dojazd z lotniska Phuket na Koh Tao nie różni się zbytnio od dojazdu z miasta Phuket. Ciesząca się dobrą opinią firma Lomprayah zapewnia odbiór z lotniska w ramach pakietu biletów na autobus i łódź. Alternatywą jest bezpośredni lot z lotniska Phuket na lotnisko Koh Samui, skąd promem można dostać się na Koh Tao. Odkryj wszystkie możliwości transferu z lotniska Phuket na Koh Tao dzięki platformie 12Go.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: