Jak dojechać z Bangkoku do Hua Hin

Jak dojechać z Bangkoku do Hua Hin

Podczas gdy większość turystów odwiedzających Tajlandię wybiera się na południe wyspy, omijają ich idylliczne kurorty na stałym lądzie. Położone 145 km na południe od Bangkoku, Hua Hin można odwiedzić w ciągu 3 godzin od postawienia nogi w Krainie Uśmiechu.

Transfery są stosunkowo proste i bezproblemowe, jeśli zdecydujesz się na bezpośredni autobus lub transport prywatny. Podróżnicy z ograniczonym budżetem mogą rozważyć wskoczenie do pociągu, jednak taka podróż wymaga nieco więcej zachodu.

Poniżej przedstawiamy opcje transferów – wszystko w formie łatwo przyswajalnego przewodnika!

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku do Hua Hin autobusem4 h42 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Hua Hin minivanem3.5 h27 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Hua Hin pociągiem4 h8 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Hua Hin prywatnym transportem2.5 h250 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Hua Hin wypożyczonym samochodem2.5 h96 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku do Hua Hin autobusem

Z Bangkoku do Hua Hin autobusem
Autobusy na lotnisku Suvarnabhumi zabierały pasażerów do Hua Hin © nitinut380 / Shutterstock.com

Czas – 4 godzin
Cena – 42 PLN za osobę
Komfort – 5/5

Niezależnie od tego, czy znajdziesz się w centrum Bangkoku, czy na jednym z dwóch międzynarodowych lotnisk, dojazd autobusem do Hua Hin jest jedną z najłatwiejszych i najwygodniejszych opcji transferu, a przy tym nie kosztuje zbyt wiele.

Bezpośrednie autobusy z lotniska Suvarnabhumi docierają na plaże Hua Hin w mniej niż 4 godziny.

Jeśli przylatujesz samolotem, musisz udać się do strefy przylotów na lotnisku Suvarnabhumi, gdzie znajdziesz konwój nowoczesnych, 24-osobowych, klimatyzowanych autokarów, które zawiozą Cię do Hua Hin. Odjeżdżają one co godzinę od 6:30 do 18:30. Jeśli Twój lot przylatuje do Don Muang, możesz łatwo załapać się na publiczny autobus #555 kursujący z przystanku obok lotniska. By dostać się na lotnisko Suvarnabhumi, autobus potrzebuje około godziny.

Dla tych, którzy już znaleźli się w centrum miasta, Tara Tour and Travel oferuje codzienny transfer autokarowy ze swojego biura w centrum Bangkoku. Za pośrednictwem 12Go.asia możesz łatwo zarezerwować bilety autobusowe z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem lub na kilka dni przed podróżą.

Z Bangkoku do Hua Hin minivanem

Z Bangkoku do Hua Hin minivanem
Minivany stojące przy Mo Chit © hayachanta, Cheevarut / Shutterstock.com

Czas – 3 do 4 godzin
Cena – bilety kosztują od 25 PLN do 60 PLN
Komfort – 3/5

Oferując większą elastyczność w zakresie punktów odbioru, niższe ceny i szybszy czas transferu, minivany posiadające 12 miejsc siedzących są kolejną popularną opcją, aby dostać się z Bangkoku do Hua Hin. Chociaż jest to najbardziej przyjazna dla budżetu, bezpośrednia opcja transferu, minivany są nieco bardziej ciasne niż autokary, a przestrzeń na bagaż jest ograniczona. Tak więc, jeśli masz problem, aby spakować lekko i chcesz cieszyć się przestrzenią tylko dla siebie, to może nie być opcja dla Ciebie.

Tę trasę obsługują liczne firmy, w tym Nor Neane Transport, Mama Travel i JKP Mochit, z których wszystkie oferują transfery z Południowego Terminalu Autobusowego w Bangkoku (Sai Tai Mai). Jeśli nie znajdujesz się na tym końcu miasta, lepiej zorganizować odbiór z jednego z bardziej centralnych przystanków w centrum. Należą do nich Khao San Road, dzielnica Ekkamai lub Mo Chit New Van Terminal, położony na północ od centrum miasta. Bilety można zarezerwować w dniu przyjazdu lub – aby mieć pewność, że załapiesz się na miejsce z dokładnego punktu odbioru – zarezerwować je z wyprzedzeniem za pomocą zaufanej strony internetowej 12Go.asia.

Z Bangkoku do Hua Hin pociągiem

Z Bangkoku do Hua Hin pociągiem
Dworzec kolejowy Hua Hin jest główną atrakcją turystyczną w Hua Hin © sarayuth3390

Czas – co najmniej 4 godziny, ale opóźnienia nie są rzadkością
Cena – bilety wahają się od 7 PLN do 13 PLN odpowiednio dla klasy 3 i 1
Komfort – 2/5

Jeśli podróżowanie to dla Ciebie przede wszystkim przebywanie wśród miejscowych i zanurzanie się w nowej kulturze, podróż pociągiem do Hua Hin powinna być na szczycie Twojej listy ‘do zrobienia’. Nie jest to w żadnym wypadku najwygodniejsza czy najszybsza trasa, ale po drodze spotkasz kilka interesujących osób i będziesz mieć okazję wędrować przez oszałamiające tajskie krajobrazy. Wszystko to zanim zatrzymasz się na malowniczej stacji kolejowej Hua Hin, która podobno jest najstarszą w Tajlandii!

Pociągi odjeżdżają z Hua Lamphong – najbardziej ruchliwej i centralnej stacji kolejowej w Bangkoku. Jeśli zostajesz w mieście, taksówka nie powinna kosztować więcej niż kilkanaście złotych. Z lotniska Don Muang w ciągu kilku godzin dojedziesz tam autobusem A1 i koleją MRT. Z lotniska Suvarnabhumi udaj się do podziemi, gdzie Airport Rail Link podrzuci Cię na stację Makkasan – stamtąd wsiądź do MRT do Hua Lamphong.

Z Bangkoku do Hua Hin prywatnym transportem

Z Bangkoku do Hua Hin prywatnym transportem
Prywatny samochód należący do Hua Hin Cars, który można zarezerwować przez 12Go

Czas – 2,5 godziny (zależnie od natężenia ruchu)
Cena – około 250 PLN za samochód z 4 siedzeniami (spodziewaj się zapłacić więcej za usługę VIP)
Komfort – 5/5

Podczas gdy podróż z Bangkoku do Hua Hin prywatnym transferem będzie najdroższą opcją, jest ona zdecydowanie najwygodniejsza. Stawiając na transport prywatny, możesz dokładnie wybrać, kiedy chcesz jechać, kiedy chcesz zatrzymać na toaletę, a także masz możliwość zabrania takiej ilości bagażu, jaka zmieści się do auta. Będziesz mógł również odbyć podróż praktycznie od drzwi do drzwi – z hotelu w Bangkoku do hotelu w Hua Hin. Dzięki temu nie będziesz musiał się o nic martwić (z wyjątkiem punktualnego przybycia na miejsce).

Warto zauważyć, że transport publiczny do Hua Hin nie jest dostępny w porze nocnej, więc jeśli przylecisz późno w nocy i będziesz chciał udać się prosto na piaszczyste plaże, prywatny transfer może być jedyną opcją. 12Go.asia doskonale radzi sobie z organizacją prywatnych transportów – wystarczy, że poinformujesz, gdzie i kiedy chcesz zostać odebrany, a platforma zajmą się resztą.

Z Bangkoku do Hua Hin wypożyczonym samochodem

Z Bangkoku do Hua Hin wypożyczonym samochodem
Stoiska wypożyczalni samochodów w terminalu przylotów na międzynarodowym lotnisku Don Mueang © Sihasakprachum / Shutterstock.com

Czas – 2 do 3 godziny
Cena – Dzienne stawki zaczynają się od 95 PLN i zawierają ubezpieczenie
Komfort – 5/5

Planujesz pozwiedzać trochę okolice Hua Hin na własną rękę? W takim razie po wylądowaniu prawdopodobnie warto wynająć samochód na lotnisku. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się pełną swobodą podczas transferu i przez resztę wakacji. Wypożyczalnie oferują samochody wszystkich popularnych firm, w tym Avis, Europcar i Hertz. Wszystkie firmy wymagają od kierowców przedstawienia po przyjeździe międzynarodowego prawa jazdy i ukończenia 21 lat.

Jazda z Bangkoku do Hua Hin jest stosunkowo prosta, ze znakami drogowymi zarówno w języku tajskim i angielskim. Pamiętaj tylko, że tam jeździ się po lewej stronie! Jeśli nie jesteś zbyt zmęczony lotem, jest kilka punktów, które możesz odwiedzić po drodze, w tym 12-wieczne świątynie w Petchaburi, pływający rynek Damnoen Saduak lub gigantyczną stupę znana jako Phra Pathom Chedi.


Bez względu na Twój styl podróżowania i budżet, mamy nadzieję, że znalazłeś idealny sposób na podróż do Hua Hin, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na czerpaniu przyjemności z wakacji.


Z Bangkoku do Hua Hin – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z Bangkoku do Hua Hin?

Jeśli możesz pójść na kompromis w kwestii komfortu, podróż pociągiem do Hua Hin jest ostatecznie najtańszym sposobem dotarcia do celu. Za miejsca siedzące w 3 klasie zapłacisz nie więcej niż 8 PLN i możesz zająć miejsce wśród miejscowych. Jeśli element komfortu jest kluczowy dla Twojej podróży, możesz zdecydować się na bilet w klasie 1 za około 18 PLN więcej. Na 12Go.asia łatwo porównasz ceny wszystkich opcji transportu..

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Bangkoku do Hua Hin?

12Go może zorganizować prywatny transfer z Bangkoku do Hua Hin, który pozwoli Ci dostać się z punktu A do punktu B w ciągu około 2,5 godziny. Wraz z wynajęciem własnego samochodu i samodzielnym dotarciem do kurortu, jest to najszybsza opcja, która oferuje dużą elastyczność.

Jak dostać się z Bangkoku do Hua Hin?

Istnieje wiele sposobów, aby dostać się z Bangkoku do Hua Hin, a 12Go jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi do sprawdzenia i porównania wszystkich tych opcji. Aby uzyskać najszybszy i najwygodniejszy transfer, warto rozważyć wynajęcie samochodu lub zarezerwowanie prywatnej taksówki, przy czym obie opcje są również najdroższe. Najtańszą opcją jest pociąg z Hua Lumphong, w którym spotkasz miejscowych. Opcją „pośrodku” będą zdecydowanie autokary i minivany, które odjeżdżają z lotniska Suvarnabhumi oraz z różnych miejsc w mieście. Bilety kosztują średnio 37 PLN.

Jak długo trwa podróż z Bangkoku do Hua Hin?

Podczas gdy najszybsza opcja – prywatny transfer – może dowieźć Cię na miejsce w 2,5 godziny, ruch w mieście jest zawsze niepewny i czas podróży tak naprawdę zależy od pory dnia, w której podróżujesz. Jeśli zarezerwowałeś minivana lub autokar przez 12Go.asia, przejazd powinien potrwać około 3 godzin. Podróż pociągiem jest notorycznie nieprzewidywalna i może trwać nawet do 4 godzin. Do tego należy doliczyć transfery z i na stacje kolejowe, które mogą trwać do godziny w obie strony.

Ile kosztuje taksówka z Bangkoku do Hua Hin?

Taksówka z Bangkoku do Hua Hin to koszt od 235 PLN do 390 PLN w zależności od rodzaju usługi, na którą się zdecydujesz. 12Go posiada obszerną listę prywatnych taksówek – od taksówek ekonomicznych po luksusowe SUV-y oraz taksówki, które mogą pomieścić grupy każdej wielkości.

Jak d?ugo trwa podró? taksówk? z Bangkoku do Hua Hin?

Podróż taksówką z Bangkoku do Hua Hin zajmie około 2,5 godziny, w zależności od natężenia ruchu i pory dnia, w której udajesz się w trasę. Jeśli to możliwe, unikaj podróżowania w godzinach szczytu i w weekendy.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: