Jak dostać się z Surat Thani na Koh Phangan

Jak dostać się z Surat Thani na Koh Phangan

Większość gwaru i zgiełku w Surat Thani jest w rzeczywistości spowodowana podróżnikami udającymi się na wspaniałe wyspy Zatoki Tajskiej. Oznacza to, że jadąc z Surat Thani na Koh Phangan, znajdziesz się na dobrze wydeptanej trasie. Autobusy, promy i wielu sprawdzonych touroperatorów są gotowi i czekają, aby zabrać Cię z miasta na brzegi palm i pokazy ognia podczas Full Moon Party. Pozostaje Ci tylko wybrać między szybkimi łodziami, katamaranami i autokarami VIP na 106-kilometrowej podróży.

TransportCzasCenaBilety
Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i katamaranem3.5 h100 PLNZarezerwuj online
Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i szybkim promem4 h50 PLNZarezerwuj online
Z Surat Thani na Koh Phangan autokar VIP i promem3.5 h58 PLNZarezerwuj online
Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i normalnym promem4.5 h54 PLNZarezerwuj online
Z Surat Thani na Koh Phangan taksówką i promem4 h130 PLNZarezerwuj online

Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i katamaranem

Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i katamaranem
Jeśli wybierasz się z lotniska Surat Thani, najlepszą opcją jest autobus i katamaran Lomprayah

Czas – 3,5 godziny
Cena – 100 PLN
Wygoda – 5/5

Po co marnować czas w Surat Thani, skoro masz do wyboru zabarwione na różowo piaski plaży Mae Haad, na których możesz leniuchować? Podróż autobusem i katamaranem z Surat Thani na Koh Phangan sprawia, że mniej czasu spędzisz na czekaniu i więcej na opalaniu się na brzegu. To wszystko dzięki najszybszemu połączeniu łodzią, jakie jest dostępne (sama przeprawa zajmuje zaledwie 2,5 godziny) oraz wygodnemu transferowi z lotniska Surat Thani na molo.

Z lotniska Surat Thani na miękkie piaski Koh Phangan w mniej niż 4 godziny to tak szybko, jak tylko się da.

Podróż obsługiwana jest przez wysoko ocenianą firmę turystycznę Lomprayah. Nie należy ona do najtańszych, ale jest doceniana za wydajność i szybkość. Odbiory minivanów znajdują się na wyznaczonym przystanku Lomprayah w terminalu przylotów. Stamtąd udajesz się prosto do Tapee Pier, skąd wypływają wszystkie szybkie katamarany udające się na wyspy. To normalne, że jeden wyjazd odbywa się wczesnym rankiem (około 8:00 rano), a drugi wczesnym popołudniem (około 14:30).

Kilka opcji miejsc siedzących dostępnych w katamaranie Lomprayah
Kilka opcji miejsc siedzących dostępnych w katamaranie Lomprayah

Sam rejs promem jest szybki i przy tym przyjemny. Łodzie mają wewnątrz część wypoczynkową z rzędami krzeseł i klimatyzacją. Jednak przy sprzyjającej pogodzie (a zazwyczaj tak jest w tych częściach!), Większość pasażerów przepycha się o miejsce na górnym lub dolnym pokładzie na zewnątrz. Dzięki temu poczujesz roznoszącą się wokół sól Zatoki Tajlandzkiej, gdy będziesz pędzić na wschód w kierunku Koh Phangan, spoglądając na wybrzeże porośnięte namorzynami.

Dotrzesz do Thong Sala na południowo-zachodnim krańcu wyspy Koh Phangan. Stamtąd możesz zdobyć prywatną taksówkę lub songthaew (wspólny lokalny autobus) do dowolnego miejsca (licz się z kosztem około 150 TBH – 19 PLN – do imprezowej mekki Haad Rin). Lub zarezerwuj sobie bilet łączony przez 12Go.asia, który obejmuje transfer do hotelu na wyspie. To z pewnością najłatwiejsza opcja ze wszystkich!

Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i szybkim promem

Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i szybkim promem
Jeśli chcesz płynąć szybkim promem, możesz wybrać między wieloma firmami, takimi jak Songserm, przedstawiona na zdjęciu powyżej

Czas – 4 do 5,5 godzin
Cena – 50-77 PLN
Wygoda – 4/5

Opcja średniej klasy, którą wybierze większość podróżnych, to tak zwany szybki prom. Prawda jest taka, że podróż nimi zajmuje trochę dłużej niż katamaranem, ale zasługują na swoją nazwę, ponieważ są szybsze niż normalna łódź. Płynąc z Surat Thani na Koh Phangan, musisz poszukać biletów, które obejmują przejazd do pobliskiego molo w Donsak. Ten odcinek wydłuży Twoją podróż o około godzinę, a całkowity czas podróży wyniesie około 5 godzin.

Szybkie promy rozwijają duże prędkości, są niedrogie i kursują kilka razy dziennie między Surat Thani a Koh Phangan.

Na tej trasie będziesz mieć do wyboru kilka firm. Najbardziej znanymi z tej grupy są prawdopodobnie Songserm i Seatran Discovery. Obie obsługują bezpośrednie połączenie z lądu na Koh Phangan. Proponują również łatwe w użyciu bilety łączone, które obejmują odbiór na Talad Mai Road w samym Surat Thani lub na regionalnym lotnisku. Istnieje możliwość zakupu takich biletów w pojedynczej rezerwacji na 12Go.

Transfery lądowe będą zazwyczaj odbywać się w 12-osobowych minivanach lub autobusach na świeżym powietrzu z równolegle umiejscowionymi siedzeniami. W międzyczasie łódź posiada wygodne rzędy czterech siedzeń oddzielonych pojedynczą wysepką w środku, a także niewielki obszar zewnętrzny z tyłu – idealny do oglądania wysp przemykających, gdy Koh Phangan jest coraz bliżej na horyzoncie!

Z Surat Thani na Koh Phangan autokar VIP i promem

Z Surat Thani na Koh Phangan autokar VIP i promem
Przejazd autokarem VIP na przystań zwykle nie jest droższy niż przejazd autobusem

Czas – 3,5 do 4,5 godzin
Cena – 60-80 PLN
Wygoda – 4/5

Wieloletnia firma Phantip 1970 również oferuje wycieczki z miasta Surat Thani na tropikalną wyspę Koh Phangan. Zamiast minibusów, oferują autokary VIP z większą liczbą miejsc siedzących i klimatyzacją. Można złapać przejażdżkę z określonego miejsca w mieście lub zostać odebranym z wybranego hotelu (choć będzie to dodatkowo płatne).

Będziesz podążał tą samą trasą, co wspomniane powyżej połączenia autobus-prom, jadąc 1,5 godziny na wschód do przystani Donsak, zanim wskoczysz na łódź. Mówiąc o łodzi – statki Phantipa są zwykle większe i wielopokładowe, z dużą ilością miejsca na spacer podczas rejsu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jedynym minusem jest to, że mogą być odrobinę wolniejsze, przekraczając czas podróży w wodzie o co najmniej 2 godziny w jedną stronę.

Z Surat Thani na Koh Phangan autobusem i normalnym promem

Going by a normal ferry isn’t much slower, but it also isn’t much cheaper © OlegD / Shutterstock.com

Czas – 4,5 do 7 godzin
Cena – 54 PLN
Wygoda – 3/5

Nie spieszysz się, aby wskoczyć w hamak i zacząć popijać koktajle z łupin orzecha kokosowego? Bez obaw. Wejdź w powolne wibracje wyspy, wybierając prom o standardowej prędkości z Surat Thani. Podobnie jak w przypadku większości podróży z miasta na tropikalne wybrzeże Koh Phangan, na początek musisz udać się na molo Donsak – minivanem lub autokarem.

Potem czeka Cię podróż z Raja Ferry. Są od dawna usługodawcą w zakresie połączeń w całym regionie Zatoki Tajskiej, a specjalizują się w większych łodziach kursujących między stałym lądem a popularnymi miejscami wypoczynkowymi. Spodziewaj się, że te wycieczki zajmą trochę więcej czasu – cała przeprawa trwa od 4 do 6 godzin, z dłuższymi oczekiwaniami prawdopodobnie w miesiącach sezonu, kiedy jest więcej klientów. Ale ceny są również niskie, a bilety na trasie kosztują już nawet 54 PLN.

Z Surat Thani na Koh Phangan taksówką i promem

Z Surat Thani na Koh Phangan taksówką i promem
Jeśli jedziesz taksówką na molo, masz większy wybór punktów odbioru niż w przypadku podróży autobusem

Czas – 4 do 6 godzin
Cena – 130 PLN za osobę
Wygoda – 4/5

Możesz zdobyć miejsce we wspólnym minivanie podczas jazdy z Surat Thani do Donsak Pier, jeśli naprawdę cenisz sobie przestrzeń na nogi i prywatność. Minivany mogą pomieścić maksymalnie 10-12 osób, ale można je również zarezerwować dla jednej grupy podróżnych, aby uczynić go bardziej prywatnym transferem. Po dotarciu do portu przesiądziesz się do jednego z głównych operatorów promowych – zwykle do wyboru są szybkie połączenia firmy Seatran Discovery lub nieco wolniejsze łodzie od Phantip i Raja Ferry.

Pożegnaj się z głównym lądem Tajlandii dzięki możliwościom podróżowania między Surat Thani a Koh Phangan, tak jak opisano powyżej. Wszyscy przewoźnicy zabiorą Cię do lśniących wód zatoki. Niektórzy przewoźnicy podróżują szybko, inni natomiast traktują podróż jako przyjemność nigdzie się nie spieszą. Wszystkie opcje transportu gwarantują przewóz na tętniącą życiem wyspę, która wibruje nocnymi imprezami, usiana jest studiami jogi i otoczona pięknymi plażami oraz koralowymi ogrodami.


Z Surat Thani do Koh Phangan – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Surat Thani na Koh Phangan?

Prom o normalnej prędkości zwykle wyłania się jako najtańsza opcja, aby dostać się między Surat Thani a Koh Phangan. Najlepiej zaplanować podróż w ramach biletu zbiorczego, który obejmuje przejazd autobusem do portu na stałym lądzie – często tańsze i wygodniejsze jest wspólne zarezerwowanie całej podróży w jednym pakiecie z 12Go.asia.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Surat Thani na Koh Phangan?

Dwukadłubowe katamarany Lomprayah to zazwyczaj najszybsza opcja transportu na pokonanie trasy ze środkowej Tajlandii na wyspy Zatoki Tajskiej. Dotarcie do molo Thong Sala w południowo-zachodniej części Phanganu zajmuje im nieco ponad 2 godziny. Tym samym katamarany są o włos szybsze niż łodzie motorowe. Co więcej, wypływają z Tapee Pier (znacznie bliżej niż Donsak do centrum Surat Thani) i są prowadzone przez jedną z bardziej szanowanych firm turystycznych w regionie – taką z wieloma recenzjami, które wskazują, że jako Klient znajdziesz się w dobrych rękach.

Jak dostać się z Surat Thani na Koh Phangan?

Masz kilka opcji, jeśli chodzi o wymianę bazarów i wielkich krasowych gór Surat Thani na żółte piaski i niekończące się baseny Koh Phangan. Wszystkie wymagają wejścia na pokład łodzi – jesteś na wyspie, pamiętasz? Musisz tylko wybrać, czy chcesz, aby była to szybka łódź motorowa, czy wolno poruszający się statek pasażerski oraz kiedy chcesz wyruszyć – wcześnie czy późno. Ponadto zastanów się też, czy chcesz rozpocząć przeprawę promową z samego miasta czy z pobliskiego molo Donsak. Przeszukaj teraz wszystkie opcje w 12Go.asia.

Jak długo trwa przeprawa promem z Surat Thani na Koh Phangan?

Czas, jaki będziesz musiał spędzić na pokładzie łodzi, zależy od usługi, którą wybierzesz – lub za którą jesteś gotów zapłacić. Oferta Premium od firmy Lomprayah gwarantuje, że będziesz zostawiać ślady stóp na piaskach Koh Phangan zaledwie 2,5 godziny po wypłynięciu z molo Tapee w Surat Thani. Inne połączenia zajmują tyle samo czasu, ale opuszczają przystań Donsak, która znajduje się co najmniej godzinę jazdy od miasta. Możesz porównać, wycenić i zarezerwować obie opcje za pomocą internetowego narzędzia wyszukiwania 12Go.asia.

Ile czasu zajmuje przejazd z lotniska Surat Thani na wyspę Koh Phangan?

Wierz lub nie, ale wystarczy 3,5 godziny, aby porzucić wnętrze lotniska Surat Thani i popływać w perłowych morzach Koh Phangan. To chyba najszybszy możliwy przejazd, jeśli wybierzesz połączenie katamaranem z przystani Tapee. Dodanie dodatkowej godziny lub dwóch otwiera wiele innych możliwości, z połączeniami do Donsak, aby złapać łodzie firm takich jak Phantip 1970, Seatran czy Songserm.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: