Jak dostać się z Krabi na Koh Samui

Jak dostać się z Krabi na Koh Samui

Tak więc chcesz zamienić zachodnie wybrzeże na wschodnie wyspy? Porośnięte dżunglą krasowe szczyty Andamanów za pokryte głazami białe piaski Zatoki Tajskiej? Nie szukaj informacji dalej niż w tym przewodniku. Prowadzi on przez wszystkie główne drogi, którymi można dostać się z Krabi na Koh Samui. To podróż, która zabierze Cię przez ponad 200 kilometrów wiejskich krajobrazów i rozlewającego się morza, pośród plantacji kauczuku, dżungli, namorzynów i wybrzeży. Alternatywnie możesz pominąć to wszystko i polecieć samolotem, ale tylko jeśli pozwala Ci na to budżet.

TransportCzasCenaBilety
Z Krabi na Koh Samui samolotem1 h320 PLNZarezerwuj online
Z Krabi na Koh Samui autobusem i promem4.5 h86 PLNZarezerwuj online
Z Krabi na Koh Samui prywatną taksówką i promem3.5 h860 PLNZarezerwuj online

Z Krabi na Koh Samui samolotem

Z Krabi na Koh Samui samolotem
Bezpośredni lot z Krabi na Koh Samui to najszybsza i najwygodniejsza opcja © Supakit_N / Shutterstock.com

Czas – 50 minut
Cena – 320+ PLN
Wygoda – 5/5

Zjedź z pasów startowych lotniska Krabi a wylądujesz na Koh Samui, zanim minie godzina. Tak, przeprawa w powietrzu z miasta na wyspę trwa zaledwie 50 minut w. To zdecydowanie najszybsza opcja na trasie i na pewno najlepsza, jeśli po prostu nie masz czasu do stracenia przed wylegiwaniem się na błyszczących piaskach plaży Chaweng.

Wybierz się na 50-minutowy lot między Krabi a Koh Samui, aby odbyć tę 200-kilometrową podróż w jak najkrótszym czasie.

Oczywiście dodatkowa prędkość i komfort lotu oznaczają, że za luksus również dodatkowo zapłacisz. W rzeczywistości podróż samolotem na wyspę zwykle sprawia, że jesteś co najmniej o 300 PLN do tyłu. Na szczęście Bangkok Airways – jedyny przewoźnik obsługujący tę trasę – w standardzie posiada bezpłatny bagaż rejestrowany (do 20 kg). Co więcej, możesz utrzymać niskie koszty, rezerwując bilet z dużym wyprzedzeniem za pośrednictwem usług sprzedaży biletów, takich jak 12Go.asia.

Pamiętaj, że dziennie odbywa się tylko jeden lot. Zwykle samolot startuje około 13:45, co oznacza, że nie musisz się martwić dotarciem na lotnisko bardzo wcześnie. Co więcej, godzina odlotu umożliwia połączenie przez Krabi z Andamanów Phi Phi i Koh Lanta, aby złapać lot. Pamiętaj: połączenie lotnicze między Krabi i Koh Samui działa w Tajlandii tylko podczas pory suchej. Od maja do końca października samoloty po prostu nie latają.

Z Krabi na Koh Samui autobusem i promem

Z Krabi na Koh Samui autobusem i promem

Czas – 4,5 do 7 godzin, w zależności od wybranego promu
Cena – 85-120 PLN
Wygoda – 3/5

Połączenie autobusów i promów pozwala na podróż stałym lądem i falującymi morzami na całej drodze od Krabi do Koh Samui. To zdecydowanie najpopularniejszy sposób, aby dostać się z miasta portowego na rajską wyspę. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że liczba miejsc na jeden lot jest ograniczona, ale także dlatego, że koszt przejazdu tą trasą to zaledwie ułamek ceny biletu lotniczego – średnio kosztuje nieco ponad 80 PLN!

Jeśli chodzi o wybór firmy, dostępne opcje rozpieszczają. Być może najlepiej ocenianą jest Lomprayah. Obsługują duże, klimatyzowane autobusy VIP, kursujące na dalekie wybrzeże Zatoki Tajskiej. Podróż trwa 2 godziny. Następnie możesz wskoczyć na szybki katamaran, który w 55 minut przepływa między molo Tapee w Surat Thani a molo Nathon na wyspie Samui.

Seatran Discovery Seating
Na szybkim promie Seatran Discovery można poczuć bryzę na policzkach w drodze na Koh Samui

Jeśli możesz, weź katamaran obsługiwany przez Lomprayah – to najszybsze i najwygodniejsze łodzie na trasie między Krabi a Koh Samui.

Następnym najszybszym wyborem są szybkie łodzie firmy Seatran Discovery. Ich całkowity czas podróży wynosi około 5 godzin. Wreszcie masz do wyboru standardowe promy obsługiwane przez Phantip 1970 i Songserm. Są najwolniejsze i nie mają nowoczesnych miejsc do siedzenia i udogodnień, jak ich konkurenci. Jednak zazwyczaj oferują najtańsze bilety ze wszystkich. Obie wolniejsze opcje opuszczają molo Donsak.

12Go jest zwykle najlepszym narzędziem do planowania podróży na Koh Samui z Krabi przy użyciu kombinacji połączeń autobusem i łodzią. Proste narzędzie wyszukiwania pozwala porównać ceny i usługi różnych operatorów. Wystarczy jedno kliknięcie, aby dodać transfer na dworzec autobusowy z hoteli w Ao Nang lub na lotnisku Krabi.

Z Krabi na Koh Samui prywatną taksówką i promem

Z Krabi na Koh Samui prywatną taksówką i promem
Jeden z prywatnych samochodów transferowych BangkokTaxi24 dostępny do rezerwacji w 12Go

Czas – 3,5 do 4 godzin
Cena – 860+ PLN
Wygoda – 4/5

Nie zniechęcaj się rosnącą ceną – stawka za taksówkę z Krabi do przystani Donsak lub Surat Thani jest podana dla całego pojazdu. Co więcej, zarezerwuj przejazd przez 12Go.asia, a otrzymasz pakiety, które obejmują bilety na przeprawę promową na Koh Samui. Rezultat? Może to być właściwy sposób, jeśli podróżujesz z rodziną lub grupą i możesz podzielić koszt między wielu pasażerów.

Prywatna taksówka może kosztować więcej, ale możesz podzielić się ceną z grupą podróżującą i cieszyć się dodatkowym poziomem komfortu na trasie dzięki klimatyzowanym pojazdom.

Jedną z największych zalet posiadania własnego kierowcy i kół na podróż drogą lądową do zatoki jest to, że możesz zorganizować odbiór praktycznie w dowolnym miejscu w Krabi. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto leci na pasy startowe lotniska Krabi. I świetnie, jeśli zatrzymujesz się nad turkusowymi morzami plaży Ao Nang na zachód od miasta.

Oprócz odbioru przy drzwiach lub terminalu można poprosić taksówki o zatrzymanie się po drodze. W rzeczywistości dozwolone są przystanki trwające do 30 minut, co oznacza przerwy na zdjęcia pod górami krasowymi Parku Narodowego Than Bok Khorani podczas rejsu z Krabi lub kokosowe obiady i pad Thai wzdłuż autostrady 44 w kierunku Surat Thani.

Tajlandia ma dwa bardzo różne wybrzeża, a Krabi i Koh Samui oferują smak obu. Udaj się przez dziką dżunglę i plantacje drzew kauczukowych, które pokrywają Krainę Uśmiechu z zachodu na wschód, a po 4 godzinach podróży będziesz mógł cieszyć się urokami plaży Chaweng i autentycznej wioski Bophut. Lecąc w ten sposób, możesz odbyć tę podróż w zaledwie 55 minut. To zależy od Ciebie!


Z Krabi na Koh Samui – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Krabi na Koh Samui?

Niektóre kombinacje połączeń autobusowych i promów mogą pomóc w utrzymaniu wydatków na poziomie około 80 PLN na trasie z Krabi na Koh Samui. Najlepszym sposobem na ich znalezienie jest sprawdzenie 12Go.asia. Wystarczy wpisać daty podróży i rozpocząć wyszukiwanie. Możesz porównać wszystkie oferty różnych firm prowadzących minivany, autokary VIP, katamarany i promy na wybranej trasie.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Krabi na Koh Samui?

Można przelecieć nad Krainą Uśmiechu na wysokości 9 tys. km, aby zrobić tę podróż w mniej niż godzinę. To dlatego, że Bangkok Airways oferują codzienne loty między lotniskiem Krabi a lotniskiem Koh Samui. Samolot odlatuje o 13:45 i dociera do Samui o 14:35. Z drugiej strony jest to najdroższy sposób podróżowania na dłuższą metę. Ponadto loty odbywają się tylko w szczycie sezonu – od listopada do maja.

Jak dostać się z Krabi na Koh Samui?

Najpierw wybierz połączenie lotnicze lub lądowe. Loty zajmują mniej czasu, ale są droższe, a każdego dnia odbywa się tylko jeden wylot. Jeśli wybierasz pozostanie na stałym ladzie, musisz uzgodnić pakiet z organizatorem wycieczek. Autobusy VIP i katamaran firmy Lomprayah są prawdopodobnie najbardziej popularne, ale możesz również zarezerwować połączenia na szybkich promach z Seatran Discovery lub na wolniejszych, normalnyh promach Songserm. Całość można porównać za pomocą portalu wyszukiwania internetowego 12Go.asia.

Jak długo trwa podróż z Krabi do Koh Samui?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak planujesz przedostać się z plaż Morza Andamańskiego na piaski Zatoki Tajskiej. Jeśli podróżujesz samolotem, możesz odlecieć z lotniska Krabi i wylądować na Samui w mniej niż godzinę. Alternatywnie, podróż połączeniami lądowymi, które łączą minibusy, autokary VIP i promy do różnych przystani na wyspie, mogą zająć od 4 do 7 godzin.

Jak długo trwa przeprawa promem z Krabi na Koh Samui?

Z Krabi na Koh Samui nie ma promu. Pierwszym krokiem do dostania się na łódź kursującą do miejsca, do którego się wybierasz, będzie przejazd przez środek południowej Tajlandii. Oznacza to przemierzanie wiejskich rejonów dżungli palmowych, gór krasowych i kauczukowców przez około 2 godziny. Dopiero wtedy dotrzesz do molo. Czas przeprawy z tego miejsca zależy od wybranego promu. Katamarany firmy Lomprayah robią to w ciągu około 55 minut do 1,5 godziny. Innym łodziom podróż może zająć 2 godziny lub dłużej.

Czy można latać z Krabi na Koh Samui?

Pewnie, że można. Bangkok Airways mają monopol na tej trasie, ale nadal sprzedają bilety za stosunkowo rozsądną cenę 310 PLN -390 PLN. W cenie uwzględniona jest jedna sztuka bagażu rejestrowanego na pasażera. Od jednego pasa startowego do drugiego, lot trwa około 55 minut. Wyloty odbywają się wczesnym popołudniem, co oznacza, że wyjdziesz z hali przylotów na Koh Samui około 16:00. Poza sezonem loty nie są dostępne, dlatego w sezonie zawsze warto rezerwować bilety z wyprzedzeniem przez 12Go.asia.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: