Jak dostać się z Phuket do Krabi

Jak dostać się z Phuket do Krabi
Restauracja Grota na plaży Railay, Krabi © fokke baarssen / Shutterstock.com

Te dwa bardzo lubiane nadmorskie miasta znajdują się naprzeciw siebie na przeciwległych krańcach słynnej zatoki Phang Nga. Trudno się dziwić, że należą do najpopularniejszych miejsc w Tajlandii. Cały region jest usiany wyspami, na których plaże w kolorze bawełny rozpościerają się pod leniwymi palmami, a z mórz modrego koloru wyłaniają się ogromne góry. Na wschodzie znajduje się Krabi z luksusowymi hotelami Ao Nang i mekką wspinaczki na Railay. Na zachodzie Phuket kusi Patong i piaski Karon nakrapiane willami.

Pokonanie tych 60 kilometrów, które dzielą jedno miejsce od drugiego, powinno być proste. Łodzie, autobusy i taksówki kursują na trasie z Phuket do Krabi, oferując całą gamę cen i poziomów komfortu. Spójrzmy…

TransportCzasCenaBilety
Z Phuket do Krabi normalnym promem8 h77 PLNZarezerwuj online
Z Phuket do Krabi motorówką2.5 h140 PLNZarezerwuj online
Z Phuket do Krabi wspólnym minivanem3.5 h77 PLNZarezerwuj online
Z Phuket do Krabi prywatną taksówką3 h330 PLNZarezerwuj online
Z Phuket do Krabi lokalnym autobusem3.5 h19 PLN

Z Phuket do Krabi normalnym promem

Z Phuket do Krabi normalnym promem
Prom Chaokoh Travel Centre przepływający przez Morze Andamańskie

Czas – Do 8 godzin
Cena – 77 PLN
Wygoda – 4/5

Jeśli narysowałbyś bezpośrednią linię z Phuket do Krabi, przecięłaby ona zatokę Phag Nga. To jest trasa, którą pokonują promy i – o rety – jest naprawdę ładna. Od piaszczystych plaż Koh Yao Noi po strome klify wysp Phi Phi – po drodze jest mnóstwo rzeczy, które sprawiają, że wstrzymujesz oddech i robisz zdjęcia. To też dobra wiadomość, ponieważ podróż może zająć łącznie do 8 godzin.

Powód długiej podróży? Musisz przesiąść się na inną łódź w samym porcie na Koh Phi Phi. Promy wypływają z przystani Rassada na południowo-wschodnim krańcu Phuket rano i docierają do Phi Phi około południa. Możesz zatrzymać się na molo lub odpocząć na plaży Tonsai, która jest tuż obok. To świetny sposób na przerwanie dłuższych postojów, ale będzie oznaczać konieczność uiszczenia opłaty za wjazd na wyspę w wysokości 400 THB (50 PLN).

Molo Tonsai na Koh Phi Phi
Molo Tonsai na Koh Phi Phi © Siraj Ahmad / Shutterstock.com

Łodzie mogą nie być najszybszym sposobem przemieszczania się między Phuket a Krabi, ale z pewnością oferują niesamowite widoki na wyspę i tropikalne wybrzeże.

Jeśli chodzi o łodzie wypływające z samego Phuket, masz dość dużo możliwości wyboru na pierwszy etap podróży, ale zalecamy postawienie na Chaokoh Travel Center. Możesz zarezerwować u nich bilety łączone na 12Go.asia, które zapewnią Ci dostanie się do Krabi. Firma prowadzi również statki piętrowe z otwartymi przestrzeniami na górze, co pozwala obserwować wyspę podczas żeglugi.

Wyjazdy do Krabi z Phi Phi odbywają się o 13.30 i 15.30, co oznacza, że możesz spodziewać się przyjazdu do Krabi późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem. Twoim punktem przybycia będzie molo Klong Jilad. Tam taksówki, wspólne minivany, a nawet lokalne promy Songthaew oferują dalsze połączenia z centrum Krabi. Alternatywnie możesz skorzystać z promu z Phi Phi, który płynie bezpośrednio na plażę Ao Nang – główny hotelowy kurort w Krabi.

Z Phuket do Krabi motorówką

Z Phuket do Krabi motorówką
Bilety na łodzie motorowe Koh Yao Sun Smile można kupić na 12Go.asia

Czas – 2.5 godziny
Cena – 140 PLN
Wygoda – 3/5

Ludzie z Koh Yao Sun Smile regularnie obsługują kursy łodzią motorową prosto z Phuket do Krabi. To jedna z najszybszych opcji przeprawy przez wodę, z czasem podróż wynosi zaledwie 2,5 godziny od przystani do doku. Zwykle każdego dnia odbywa się jeden kurs. Motorówki odpływają o 9:30 z przystani Bang Rong na północno-zachodnim krańcu wyspy Phuket, co jest bardzo dogodnym miejscem dla osób, które przylatują na lokalne lotnisko – terminale znajdują się w odległości 25 minut jazdy od hotelu.

Łodzie motorowe są pretendentem do najszybszych przejażdżek na całej wodzie od Phuket do Krabi.

Sama podróż nie jest wolną i malowniczą odyseją, jakiej można się spodziewać przy pływaniu na większych łodziach. To wysokooktanowa, pompująca adrenalinę sprawa dziejąca się na motorówkach. W rzeczywistości podróżni, którzy są podatni na chorobę morską, mają ze sobą dużo bagażu lub chcą podziwiać widoki podczas żeglugi, powinni unikać tego środka transportu. Na pokładzie nie ma za dużo miejsca, a przejażdżki słyną z wyboistości.

Jeśli chcesz złapać połączenie motorówką między Phuket a Krabi, zalecamy rezerwację z wyprzedzeniem. Ponieważ te łodzie motorowe nie mogą pomieścić średnio więcej niż 20–30 osób, ważne jest, aby zarezerwować miejsce siedzące, zanim wszystkie zostaną wykupione, szczególnie podczas wakacji – między listopadem a marcem. Aby to zrobić, udaj się na 12Go.asia i zdobądź swoją rezerwację. Po prostu bądź gotów zapłacić wyższą cenę w porównaniu do wolniejszych połączeń promowych.

Z Phuket do Krabi wspólnym minivanem

Z Phuket do Krabi wspólnym minivanem

Czas – 3,5 do 4 godzin
Cena – 75-100 PLN
Wygoda – 4/5

Ekonomicznym i szybkim sposobem poruszania się po południowym wybrzeżu Tajlandii od Phuket do Krabi jest wybranie wspólnego minivana. Obsługiwany jest przez Krabi Airport Shuttle, a podróż nim trwa około 3,5-4 godzin. Standardowy punkt odbioru znajduje się na lotnisku w Phuket, co jest świetną wiadomością, jeśli chcesz wysiąść z samolotu z Bangkoku i udać się prosto na plaże Krabi. Jeśli podróżujesz z hotelu lub ośrodka wypoczynkowego, możesz również zarezerwować przejazdy z transferem z hotelu w ramach pojedynczego biletu za pomocą 12Go.

Wspólne minivany jeżdżą po całym wybrzeżu do Krabi z Phuket, a podróż nimi trwa około 4 godzin od początku do końca.

Współdzielony minivan z Phuket do Krabi jest popularnym wyborem, ponieważ zajmuje znacznie mniej czasu niż promy. Nie ma potrzeby zatrzymywania się na Koh Phi Phi – wystarczy bilet w jedną stronę na przejazd z zachodu na wschód. Drogi na całej trasie są w dobrej kondycji. Najpierw podążasz drogą 402 w górę środka wyspy Phuket, a następnie udasz się na stały ląd. Stamtąd, aż do Krabi, przez wiejskie plantacje kauczuku i porośnięte dżunglą góry krasowe wije się autostrada nr 4.

Wszystkie pojazdy są klimatyzowane i mogą przewozić do dziewięciu pasażerów. Jedną z wad jest to, że być może trzeba będzie zrobić kilka przystanków w hotelach w Ao Nang lub Krabi Town, aby podrzucić wszystkich po przyjeździe. Z drugiej strony, oznacza to również, że zostaniesz przewieziony bezpośrednio do drzwi następnego miejsca pobytu.

Z Phuket do Krabi prywatną taksówką

Z Phuket do Krabi prywatną taksówką
Jeden z prywatnych samochodów transferowych BangkokTaxi24 dostępny do rezerwacji w 12Go

Czas – Około 3 godziny
Cena – 330+ PLN
Wygoda – 5/5

Prawdopodobnie na taką samodzielną przejażdżkę będziesz musiał wydać ponad 310 PLN, aby przenieść się z tętniących życiem barów go-go na Phuket do plażowych salonów masażu w Krabi. To może wydawać się dużo, ale są rzeczy, o których warto pamiętać. Po pierwsze: to stawka za cały pojazd. W grupach czteroosobowych to tylko około 75 PLN za osobę – tyle samo, co za prom lub wspólny minivan za osobę. Po drugie: prywatne taksówki wynoszą kwestię komfortu na nowy poziom. Takie rzeczy, jak klimatyzowane wnętrza, bezpłatna woda i tapicerowane siedzenia są zwykle standardem. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wygoda zabierania i wysadzania w dowolnym miejscu. Aha, taksówki potrzebują trochę mniej czasu, by przemknąć przez dżunglę i lasy namorzynowe, aby dostać się do Krabi. Bez konieczności zatrzymywania się lub czekania na innych podróżnych, będziesz mógł przemieścić się z punktu A do B w mniej niż 3 godziny, w zależności od natężenia ruchu. To świetna wiadomość, jeśli po prostu masz ochotę zanurzyć stopy w krystalicznie czystych wodach Railay Beach lub Ao Nang!

Z Phuket do Krabi lokalnym autobusem

Z Phuket do Krabi lokalnym autobusem
Lokalny autobus w Phuket © Nataliia Sokolovska / Shutterstock.com

Czas – 3,5 godziny
Cena – under 20 PLN
Wygoda – 3/5

Jedź lokalnie, dużo oszczędzaj – to mantra na trasie z Phuket do Krabi. Skorzystaj z lokalnych autobusów, które mogą Cię zawieźć z największej wyspy Tajlandii i zabrać Cię na pachnące morską solą targi rybne Krabi w zaledwie 3,5 godziny. Autobusy wyjeżdżają z terminalu autobusowego nr 2 w Phuket kilka razy w ciągu dnia. Wczesne wyjazdy rozpoczynają się około godziny 7:00 rano, a te najpóźniejsze odjeżdżają około godziny 22:00.

Nie spodziewaj się komfortu limuzyny. Są to wspólne, duże autobusy, z których korzystają zarówno osoby dojeżdżające z Tajlandii, jak i zagraniczni podróżni. Często występuje konkurencja o miejsce, klimatyzacja może nie być najlepsza, a siedzenia nie są tak miękkie jak w prywatnych taksówkach. Równoważeniem tego jest cena. To zdecydowanie najtańszy sposób, aby dostać się z Phuket do Krabi. Wystarczy garść złotówek, aby kupić bilet w budce na stacji!


Podróż z Phuket do Krabi może być prawdziwą przygodą. Popłyń łodzią przez Koh Phi Phi, a po drodze zobaczysz jedną z kultowych wysp Morza Andamańskiego z kremowymi plażowymi tarasami i chwiejnymi barami o zachodzie słońca. Jedź drogą, a będzie to nawigowanie przez dżungle, plantacje kauczuku i dzikie góry krasowe. Podekscytowany?


Z Phuket do Krabi – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z Phuket do Krabi?

Będzie to lokalny autobus. Przeważa na froncie cenowym z biletami, które kosztują mniej niż 18 PLN za sztukę. Co więcej, czas podróży pozostaje mniej więcej taki sam jak w przypadku minivana, a całkowita podróż trwa około 3 godzin. Jedynym minusem jest komfort. Są to połączenia transportu publicznego, które mogą być zatłoczone i gorące. Ale co z tego? Po drugiej stronie czekają orzeźwiające wody plaży Ao Nang.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Phuket do Krabi?

Wejdź na 12Go.asia i zdobądź dla siebie miejsce na jednej z superszybkich łodzi motorowych, jeśli chcesz jak najszybciej dostać się z Phuket do Krabi. Czas podróży może przełamać barierę 2,5 godziny. Trasa prowadzi przez wodę do pomostów w Ao Nang i Krabi. Punkt odlotu znajduje się w Bang Rong – zaledwie 25 minut jazdy od lotniska Phuket.

Jak dostać się z Phuket do Krabi?

Wybór należy do Ciebie. Jednym ze sposobów jest podróż drogą morską. To prawdziwa przygoda, ale zajmie trochę czasu. Spodziewaj się, że wycieczki potrwają około 8 godzin, gdy będziesz przemierzać tropikalne wyspy, by przesiąść się dokach Koh Phi Phi. Możesz też skorzystać z powodującej szybsze bicie serca łodzi motorowej, która kosztuje więcej, ale pokonuje trasę w niecałe 2,5 godziny. Szybsze opcje transportu lądowego obejmują współdzielone minivany i prywatne taksówki. Podążają główną drogą wokół szczytu Morza Andamańskiego do Krabi. Oba można zarezerwować z wyprzedzeniem w 12Go.asia.

Jak dostać się z lotniska w Phuket do Krabi?

Najlepszym sposobem jest zorganizowanie prywatnego transferu za pomocą 12Go.asia. Dostawcy tacy jak BangkokTaxi24 i Andaman Taxis zaoferują Ci kierowcę, który będzie na Ciebie czekał, gdy wyjdziesz z hali przylotów. To łatwe. Aby wszystko było trochę tańsze, możesz wskoczyć do jednego ze wspólnych minivanów i wybrać odbiór z lotniska. Lub udaj się z terminali na dworzec autobusowy w Phuket, a następnie poszukaj lokalnych autobusów jadących do Krabi.

Jak długo trwa rejs łodzią z Phuket do Krabi?

Regularne łodzie między Phuket i Krabi pływają zazwyczaj zgodnie z czasem wyspy. Innymi słowy – nie są najszybsze! W rzeczywistości wycieczki z molo na molo na tej trasie mogą trwać nawet 8 godzin lub więcej. Powodem tego nie jest czas potrzebny na przepłynięcie Morza Andamańskiego, ale raczej brak bezpośrednich promów. Z drugiej strony zawsze zostaje motorówka. Wypływa ona raz dziennie i kończy podróż w mniej niż 2,5 godziny. Tylko nie oczekuj najwygodniejszej jazdy!

Ile kosztuje rejs łodzią z Phuket do Krabi?

Ceny różnią się w zależności od firmy, ale prawdopodobnie zapłacisz około 75 PLN za bilet na łodzie o normalnej prędkości kursujące z Phuket do Krabi. Najlepszym sposobem na zarezerwowanie biletów jest platforma 12Go.asia. Dzięki temu, podczas przejazdu przez Koh Phi Phi będziesz mieć wszystkie prawidłowe połączenia z właściwymi promami. To także świetny sposób na pokonanie tłumów w najlepszych godzinach odjazdu w sezonie. Szybsze połączenia na łodziach motorowych kosztują około 140 PLN na osobę w jedną stronę lub nawet więcej.

Jak dostać się autobusem z Phuket do Krabi?

Możesz albo wziąć własny minibus i współdzielić pojazd, albo pojechać lokalnym autobusem. Pierwsza opcja gwarantuje dodatkowy komfort i często będzie wiązać się z odbiorem w wyznaczonym miejscu na wyspie. Drugi sposób podróżowania jest o wiele tańszy (bilety kosztują niecałe 18 PLN!). Może to jednak potrwać trochę dłużej, a ponadto autobus odjeżdża tylko z terminalu autobusowego w Phuket w pobliżu miasta Phuket.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: