Jak dostać się z Bangkoku do Siem Reap

Jak dostać się z Bangkoku do Siem Reap?

Jeśli podróżujesz po Azji Południowo-Wschodniej, w pewnym momencie prawdopodobnie będziesz chciał odwiedzić główne cele podróży – Bangkok w Tajlandii i Siem Reap w Kambodży. Jednak podróżowanie pomiędzy tymi dwoma miejscami może być nie lada wyzwaniem, jeśli jesteś nowy w tym regionie. Masz do wyboru kilka opcji i każda z nich ma swoje zalety, w zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze – szybkość, komfort, cena, itp. Oto, co należy wziąć pod uwagę przed wyborem środka transportu na pokonanie 410 km podróży, abyś dotarł na miejsce cały i zdrowy oraz gotowy do zwiedzania.

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku do Siem Reap autobusem10 h77 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Siem Reap samolotem1 h270 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Siem Reap taksówką8 h390 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Siem Reap z prywatną wycieczką9 h58 PLNZarezerwuj online
Bangkok to Siem Reap by private tour24 h1200 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku do Siem Reap autobusem

Z Bangkoku do Siem Reap autobusem
Komfortowe autobusy Giant Ibis mogą zabrać Cię z Bangkoku aż do Siem Reap

Czas – poniżej 10 godzin
Cena – około 75 PLN do 115 PLN
Komfort – 2/5

Podróżowanie między Bangkokiem a Siem Reap autobusem jest szczególnie popularne z jednego podstawowego powodu: jest tanie.

Bezpośrednie autobusy nie wymagają przesiadek przy przekraczaniu granicy tajlandzko-kambodżańskiej. Bezpośrednimi przewoźnikami autobusowymi są Nattakan i Giant Ibis. Obie firmy oferują autobusy normalnych rozmiarów, a ceny biletów to 110 PLN w przypadku Nattakan i 125 PLN w przypadku Giant Ibis, z dodatkowymi minimalnymi opłatami, jeśli dokonasz rezerwacji online w porównaniu do osobistego zakupu biletu w dniu podróży. Rezerwacja online jest zalecana, ponieważ pozwala zarezerwować miejsce w autobusie i miejsce siedzące.

Glassflower Minibus
Jeśli jedziesz minibusem będziesz musiał sam przekroczyć granicę

Minibusy to kolejny sposób transportu między Bangkokiem a Siem Reap. Wymagają one zmiany autobusu na granicy, co oznacza, że ta opcja jest nieco bardziej kłopotliwa niż bezpośrednie autobusy i może się zdarzyć, że będziesz musiał czekać do 3 godzin na granicy. Nie tylko musisz poradzić sobie ze znalezieniem kolejnego autobusu na granicy, ale ze względu na bardziej przystępny koszt przejazdu minibusem, często są one o wiele bardziej zatłoczone. Ceny mini busów są różne, ale możesz spodziewać się kwoty nie większej niż 75 PLN za całą podróż. Bilety na minibusy trzeba kupić osobiście. Odjeżdżają one z Północnego Terminalu Autobusowego w Bangkoku (na stacji Mo Chit).

Oczywiście, podczas gdy podróżowanie z Bangkoku do Siem Reap autobusem jest niedrogie i popularne, nie jest też zbyt wygodne. W końcu jest to podróż busem. Czasami musisz przygotować się na ciasne warunki. Będziesz jednak cieszyć się możliwością podziwiania malowniczych widoków ze swojego miejsca podczas całej podróży.

Z Bangkoku do Siem Reap samolotem

Z Bangkoku do Siem Reap samolotem
Air Asia mają zazwyczaj najtańsze loty między Bangkokiem a Siem Reap © Kevin Hellon / Shutterstock.com

Czas – około 1 godziny
Cena – przedział od 275 PLN do 1200 PLN
Komfort – 3/5

Jeśli chodzi o loty między Bangkokiem a Siem Reap, masz do wyboru cztery linie lotnicze. Lot jest najdroższym sposobem przemieszczania się między tymi dwoma miejscami, ale jest też zdecydowanie najszybszy. Dodatkowo, jeśli nie jesteś zaznajomiony z podróżowaniem transportem publicznym, takim jak autobusy i pociągi, w obcym kraju, możesz uznać, że latanie jest dla Ciebie wygodniejsze, ponieważ proces ten jest generalnie taki sam na całym świecie.

Linie lotnicze, które latają między tymi dwoma miejscami to Bangkok Airways, Cambodia Angkor Air, Thai Smile i Air Asia, z usługami z dwóch lotnisk w Bangkoku, Suvarnabhumi i Don Meung. Ceny lotów zaczynają się od około 275 PLN, ale mogą wynieść nawet 1200 PLN, w zależności od tego, kiedy dokonasz zakupu i jaką linię lotniczą wybierzesz. Pamiętaj również, że niektóre linie lotnicze pobierają dodatkowe opłaty za bagaż. Najkorzystniejsze cenowo loty oferuje AirAsia. Loty można kupić na portalach agregujących oferty turystyczne (takich jak Hotwire) lub bezpośrednio na stronach linii lotniczych.

Chociaż lot między Bangkokiem a Siem Reap jest stosunkowo łatwy i wygodny, jeśli jesteś już częstym pasażerem, warto zauważyć, że połączenia lotnicze między tymi dwoma miejscami są czasami zawodne, a opóźnienia i zmiany lotów są powszechne.

Z Bangkoku do Siem Reap taksówką

Z Bangkoku do Siem Reap taksówką

Czas – poniżej 8 godzin
Cena – około 390 PLN
Komfort – 4/5

Jeśli podoba Ci się pomysł transportu drogą lądową między Bangkokiem a Siem Reap, ale nie chcesz dzielić transportu z grupą innych podróżnych w zatłoczonym autobusie, możesz rozważyć skorzystanie z usług prywatnej taksówki.

Podobnie jak w przypadku minibusów, jeśli weźmiesz taksówkę, będziesz musiał zmienić ją na granicy Tajlandii i Kambodży. Po przekroczeniu granicy, jeśli chcesz uzyskać bardziej przystępną cenę taksówki, możesz przejść się kawałek, ponieważ im dalej od granicy, tym bardziej przystępne ceny taksówek.

Taksówki między Bangkokiem a Siem Reap są droższe niż autobus czy pociąg, ale nadal często bardziej przystępne niż loty. Całkowity kurs wynosi około 8 godzin.

Należy jednak pamiętać, że choć usługi taksówkarskie dają dodatkowy komfort prywatności, to mogą sprawić, że będziesz bardziej podatny na oszustwa, ponieważ taksówkarze mogą próbować naliczać wyższe opłaty, czasami nawet decydując się na podniesienie stawki w połowie podróży, kiedy masz niewielki wybór, a musisz się zgodzić lub opuścić pojazd. Z drugiej strony, jeśli masz taksówkarza z zamiłowaniem do obsługi klienta, przekonasz się, że są oni bardziej niż ugodowi i być może uda Ci się nawet wynegocjować małe postoje na jedzenie lub przerwanie monotonii 8-godzinnej jazdy.

Usługi taxi można zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie 12Go.asia.

Z Bangkoku do Siem Reap pociągiem i autobusem/taksówką

Z Bangkoku do Siem Reap pociągiem i autobusem/taksówką
Pociąg przyjeżdżający na stację kolejową Aranyaprathet © AtomLineAran / Shutterstock.com

Czas – Około 9 godzin
Cena – 60-230 PLN
Komfort – 3/5

Jeśli chcesz wymieszać transport drogą lądową i nie brać taksówki lub autobusu aż do samego Siem Reap, możesz pojechać pociągiem do granicy – konkretnie do Aranyaprathet – a następnie przesiąść się do wybranego autobusu lub taksówki. Z Bangkoku do Aranyaprathet kursują dwa pociągi dziennie, jeden rano, drugi wczesnym popołudniem, a podróż trwa około 6 godzin.

Pociągi nie są najbardziej komfortowe, ale niektórzy lubią to doświadczenie, ponieważ jest to bardzo “lokalna” rzecz do zrobienia, a po drodze jest mnóstwo scenerii do podziwiania. Dodatkowo, pociągi są znane z tego, że są bardzo czyste i bezpieczne. Bilety możesz kupić tylko osobiście w dniu podróży, a opłata za przejazd wynosi zaledwie kilkanaście złotych.

Po dotarciu do Aranyaprathet, możesz wziąć tuk-tuk do granicy (około 11 PLN), a następnie przekroczyć granicę i wsiąść do autobusu lub taksówki w Poipet Tourist Passenger International Terminal. Stamtąd, podróż autobusem trwa około 3 godziny i kosztuje 38 PLN, a taksówką 3 godziny i do 195 PLN.

Z Bangkoku do Siem Reap z prywatną wycieczką

Z Bangkoku do Siem Reap z prywatną wycieczką
Prywatna wycieczka z online-bangkok.com z Bangkoku do Siam Reap trwa zazwyczaj 4 dni

Czas – 2-4 dni, w zależności od preferencji
Cena – 1200 PLN+
Komfort – 5/5

Wreszcie, jeśli pieniądze nie są najważniejsze, a Twoim głównym celem jest komfort, możesz zarezerwować prywatną firmę turystyczną, która przewiezie Cię między Bangkokiem a Siem Reap, co jest szczególnie dobrym wyborem, jeśli planujesz wrócić do Bangkoku po zwiedzeniu zabytków w Siem Reap. Jest to zdecydowanie najłatwiejsza i najwygodniejsza opcja, ale również zdecydowanie najdroższa.

Istnieje kilka firm, które oferują takie usługi, na przykład Viator. Ogólnie rzecz biorąc, prywatna wycieczka zabierze Cię od drzwi jednego hotelu do drzwi następnego i zatrzyma się na trasie w najważniejszych punktach turystycznych. Zazwyczaj masz dostęp do własnego przewodnika, który pomoże Ci z łatwością poruszać się po trasie, więc naprawdę jedyne, co musisz zrobić, to usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzesz, aby odbyć podróż pomiędzy tymi dwoma bogatymi kulturowo i fascynującymi miejscami, na pewno będzie to świetna przygoda!


Z Bangkoku do Sieam Reap – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z Bangkoku do Siem Reap?

Najtańszym sposobem dotarcia z Bangkoku do Siem Reap jest podróż autobusem lub kombinacją pociąg-autobus. Bilety autobusowe można zarezerwować za pośrednictwem 12Go.asia, natomiast bilety kolejowe można kupić tylko osobiście w Bangkoku. Przejazdy pociągiem są malownicze i bezpieczne, ale nie spodziewaj się żadnych wymyślnych atrakcji. To samo można powiedzieć o podróżach autobusem, ponieważ są one czasami ciasne i podatne na opóźnienia.

Jaki jest najszybszy sposób dostania się z Bangkoku do Siem Reap?

Zdecydowanie najszybszy sposób dostania się z Bangkok do Siem Reap to lot. Cztery linie lotnicze obsługują tę trasę: Bangkok Airways, Cambodia Angkor Air, Thai Smile i Air Asia. Jednak loty na tej trasie często bywają drogie. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, na stronie 12Go.asia możesz zarezerwować inne formy transportu między tymi dwoma miejscami.

Jak dostać się z Bangkoku do Siem Reap?

Masz kilka możliwości, aby dostać się z Bankgoku do Siem Reap. Są to autobus, minibus, prywatna taksówka, prywatna wycieczka, pociąg i samolot. Wiele z nich można łatwo i niedrogo zarezerwować za pomocą platformy 12Go.

Czy z Bangkoku do Siem Reap kursuje pociąg bezpośredni?

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego między Bangkokiem a Siem Reap, ale istnieje połączenie kolejowe z Bangkoku do granicy tajlandzko-kambodżańskiej. Stamtąd można dojechać autobusem lub taksówką do Siem Reap. Autobus i taksówkę można zarezerwować na stronie 12Go.asia.

Jak długo jedzie się autobusem z Bangkoku do Siem Reap?

Podróż autobusem może trwać do 10 godzin, w zależności od opóźnień i czasu, jaki trzeba spędzić na przejściu granicznym na granicy Tajlandii i Kambodży. Przejazdy autobusowe między tymi dwoma miejscami są bardzo tanie i można je zarezerwować już teraz na stronie 12Go.

Ile dni powinienem spędzić w Siem Reap?

Tak wiele, jak tylko możesz! Siem Reap jest popularnym miastem wypoczynkowym i uważane jest za bramę do słynnych ruin Angkor.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: