Jak dostać się z Bangkoku na Koh Samet

Jak dostać się z Bangkoku na Koh Samet

Ukształtowana jak korkociąg i ulokowana w lśniących wodach Zatoki Tajskiej, Koh Samet to oszałamiająca dawka sypkiego piasku i turkusowego morza. Ponieważ jest to jedna z wysp położonych najbliżej Bangkoku, stopniowo staje się jednym z bardziej popularnych miejsc ucieczki dla Tajów mieszkających w stolicy.

Imprezowicze i poszukiwacze słońca gromadzą się w weekendy i podczas wakacji, aby uderzyć na wspaniałą Diamentową Plażę i napić się piwa w barach Ao Pai. Zwykle przybywają drogą, a następnie przepływają promem; Koh Samet jest po prostu zbyt blisko BKK, aby lot wart był Twojego czasu (lub pieniędzy) – dzieli je tylko 160 kilometrów. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zorganizować wycieczkę, aby dołączyć do huśtania się na hamaku, nurkowania i plażowania, czytaj dalej…

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku na Koh Samet autobusem lub promem4 h64 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Koh Samet prywatną taksówką i promem4 h400 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Koh Samet publicznym autobusem i promem5 h39 PLN
Z Bangkoku na Koh Samet autobusem i motorówką4 h500 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku na Koh Samet autobusem lub promem

Z Bangkoku na Koh Samet autobusem lub promem
Minibus firmy Mama Travel and Tour dla 14 pasażerów

Czas – 4 do 5 godzin
Cena – 64 PLN
Wygoda – 4/5

Najpopularniejszym sposobem dostania się z Bangkoku na Koh Samet jest przejazd autobusem wzdłuż wybrzeża na południowy wschód od stolicy. Trasa biegnie wzdłuż szybkiej autostrady nr 7, która zakręca wokół Zatoki Tajskiej, mija Pattaya i Chon Buri, aż do przystani promowej w Sri Ban Phe w Rayong. Stamtąd odpływają łodzie, by połączyć się po wodzie z rajskimi plażami i zatoczkami Koh Samet.

Wspaniałą rzeczą w opcji połączenia autobusu z promem jest to, że odjazdy z tętniącego życiem Bangkoku odbywają się zwykle wczesnym rankiem. Oznacza to, że przy przeciętnym, pięciogodzinnym czasie podróży będziesz wjeżdżać do doku pod kołyszącymi się drzewami kajeputów i porośniętymi dżunglą wzgórzami Koh Samet. Następnie czeka na Ciebie cały dzień opalania.

Ferry to Koh Samet

Możesz zamienić zgiełk Khaosan Road na klimat rodem z Robinsona Crusoe na Koh Samet w około pięć godzin, jadąc autobusem i płynąc promem na wyspę.

Najbardziej poszukiwane pakiety podczas tej podróży są oferowane przez firmy takie jak Travel Mart. Oferuje ona autobusy w stylu minivana, które mogą pomieścić maksymalnie 12–14 osób i odebrać pasażerów z pełnej barów dzielnicy Khaosan Road w Bangkoku – jednego z głównych ośrodków turystycznych w mieście. Co więcej, oferta firmy obejmuje także przeprawę promową i kierowana jest głównie do międzynarodowych turystów, więc w drodze na wyspę masz okazję podzielić się historiami i rozmawiać z podobnie myślącymi globtroterami.

Zawsze zalecamy zakup przejazdów na wycieczki autobusami i statkami na Koh Samet z jak największym wyprzedzeniem. Tysiące mieszkańców Bangkoku odwiedza tutejsze plaże o bawełnianym odcieniu na weekendowe i wakacyjne przerwy w pracy. Oznacza to, że usługi często się zapełniają, a bilety sprzedają się jak makaron Pad Thai ze straganu na ulicy Chatuchak (czyli szybko!). Dlatego właśnie usługa wyszukiwania i rezerwacji online oferowana przez 12Go.asia jest tak zbawienna. Oddzielne bilety promowe z Ban Phe Pier na Koh Samet można kupić online i sprawdzić godziny odjazdów przed podróżą!

Z Bangkoku na Koh Samet prywatną taksówką i promem

Z Bangkoku na Koh Samet prywatną taksówką i promem
Prywatna taksówka firmy Team Holiday może zawieźć Cię z hotelu w Bangkoku na przystań w Ban Phe

Czas – 4 godziny
Cena – 400 PLN+
Wygoda – 5/5

Jednym ze sposobów na podniesienie poziomu komfortu podczas zamiany elektryzujących ulicznych ryneczków Bangkoku na huśtające się hamaki na plaży Koh Samet jest wybranie prywatnej taksówki do transferu do portu. Jest to opcja, która z pewnością wpłynie na Twój budżet – średnie koszty samego dojazdu do przystani Ban Phe to około 390 PLN. Pamiętaj jednak, że możesz podzielić ten koszt pomiędzy całą grupę podróżujących osób, ponieważ opłaty za taksówki dotyczą całego pojazdu.

Przejazdy taksówką do portu zapewniają nieco większy komfort, a bilety łączone mogą sprawić, że przesiadka z samochodu na prom będzie naprawdę przyjemna.

Mówiąc o pojeździe… są to zazwyczaj luksusowe, klimatyzowane przejażdżki z tapicerowanymi siedzeniami i bezpłatnymi butelkami wody w standardzie. To daje im przewagę nad autobusami, jeśli chodzi o stylowe podróżowanie na Koh Samet z Bangkoku. Będziesz mieć również własnego kierowcę, co oznacza, że proszenie o postoje i przerwy na odpoczynek jest o wiele łatwiejsze.

Dobrym pomysłem jest zdobycie łączonych pakietów za pomocą usługi rezerwacji biletów, takiej jak 12Go, aby przejście z samochodu na prom w porcie przebiegło bezproblemowo. Ułatwia to łączenie transferów z wysoko ocenianymi firmami taksówkowymi, takimi jak Glassflower, PGS, Team Holiday i MCC VAN, z przeprawami promowymi oferowanymi przez Koh Kaew Phitsadan i inne.

Z Bangkoku na Koh Samet publicznym autobusem i promem

Z Bangkoku na Koh Samet publicznym autobusem i promem

Czas – 5 do 6 godzin
Cena – Zaledwie 39 PLN
Wygoda – 3/5

Szukasz przygody? Lubisz spotykać się z lokalnymi mieszkańcami? Chcesz poćwiczyć swoje Sawadee Kraps i Kas? Dlaczego nie udać się prosto na publiczne połączenia autobusowe, które kursują na trasie z Bangkoku do przystani promowej w Rayong. Zwykle są trochę bardziej zajęte niż wyjeżdżające autobusy turystyczne, ale mają bardziej autentyczną atmosferę i przysłowiowy „vibe”.

Dołącz do lokalnych Tajów w drodze do hoteli i zatok Koh Samet, korzystając z regularnych publicznych autobusów wyjeżdżających ze stolicy.

Autobusy wyjeżdżają z terminalu autobusowego południowego oraz ze wschodniego terminalu w Ekkamai. Musisz wskoczyć do tuk-tuka lub taksówki, aby przedrzeć się przez metropolię i dotrzeć do tych terminali, zanim kupisz bilet w budkach na miejscu. Pamiętaj, aby zapytać o cenę biletu, który zabierze Cię aż na Koh Samet. Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego zarówno na autobus jak i prom.

Możesz spodziewać się, że będziesz jechał dużym autobusem VIP lub minivanem. Zwykle pojazdy te mają na pokładzie klimatyzację, a nawet niektóre rozrywki. Celem podróży jest przystań Ban Phe, do której można dotrzeć po 4 lub 5 godzinach jazdy. Następnie promy będą potrzebować 30-45 minut, aby przeprawić się do molo Nadan na bardzo dalekim północnym krańcu Koh Samet. Bilety promowe można kupić online i sprawdzić godziny odjazdów przed przyjazdem!

Z Bangkoku na Koh Samet autobusem i motorówką

Z Bangkoku na Koh Samet autobusem i motorówką
Łódź motorowa to fajna opcja, aby dostać się z Ban Phe na Koh Samet © Craig Hastings / Shutterstock.com

Czas – 4 do 5 godzin
Cena – 500 PLN+ – ale pamiętaj, aby się targować!
Wygoda – 3/5

Prywatne motorówki skracają i tak już krótką przeprawę z Tajlandii na Koh Samet do około 15-20 minut. Mogą również zabrać Cię prosto do różnych kuszących miejsc na wyspie – na pudrowo białe wybrzeże plaży Sai Kaew, czy na mniej znaną plażę Wong Duean dalej na południe. Rzadko kursują przez cały dzień, ale zamiast tego wskakują w miejsce promów, które przestają pływać późnym popołudniem.

Jeśli chodzi o cenę, spodziewaj się kwoty około 390 PLN za sam czarter łodzi. Dlatego rzadko jest to opcja warta rozważenia, chyba że spóźnisz się do portu w Ban Phe lub po prostu piszesz się na zastrzyk adrenaliny oferowany przez szybszą łódź. Poza tym musisz samodzielnie zorganizować połączenia autobusowe do przystani. Można się tam dostać korzystając z regularnych transferów podróżnych w minivanach z Khoasan Road lub publicznych autobusów z Ekkamai, południowego terminalu autobusowego w Bangkoku, a nawet lotniska Suvarnabhumi.

Koh Samet to klejnot Zatoki Tajskiej. Może to być jedno z najbliższych miejsc w Bangkoku, gdzie można zasmakować słońca, piasku i morza, ale wciąż jest to wyspa, na której panuje wyluzowana atmosfera z imprezami reggae, straganami z kokosami i wspaniałymi zatokami. Łatwo też się tam dostać. Istnieją autobusy i statki, z których można skorzystać, a czas podróży wynosi zaledwie 4 do 6 godzin, zanim znajdziesz się w raju.


Z Bangkoku na Koh Samet – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Bangkoku na Koh Samet?

Publiczne autobusy mogą Cię zawieźć do okalanych przez fale pomostów w Ban Phe niedaleko Rayong za jedyne 155 THB (to mniej niż 20 PLN!). Połącz to z najtańszymi łodziami, zarezerwowanymi z dużym wyprzedzeniem za pomocą 12Go.asia, a zobaczysz przyjazną dla Twojego portfela łączną kwotę zaledwie 39 PLN – i to za dostanie się z Bangkoku na Koh Samet! Miło.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Bangkoku na Koh Samet?

Wynajem prywatnej taksówki może przyspieszyć podróż z Bangkoku do Rayong, gdzie znajdują się przystanie promowe. Stamtąd możesz zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, decydując się na łódź motorową. Jedna motorówki kosztują astronomicznie więcej niż zwykły prom i zaoszczędzają tylko 10-20 minut na całej przeprawie. Nie możesz też zarezerwować ich z wyprzedzeniem przez 12Go, co może oznaczać, że stracisz dodatkowe godziny opalania na targowanie się o cenę w porcie.

Jak dostać się z Bangkoku na Koh Samet?

Ponieważ Koh Samet znajduje się blisko Bangkoku, nie ma sensu łapać lotu bliżej wyspy, zanim wyruszysz w drogę. Masz do wyboru prywatne taksówki z lotniska, publiczne autobusy z różnych stacji w mieście lub minivany wyjeżdżające z Khaosan Road. Następnie musisz przesiąść się na prom, aby dostać się na samą wyspę. Wszystkie dostępne opcje i firmy turystyczne oferujące te wycieczki można porównać ze sobą za pomocą wygodnej wyszukiwarki internetowej 12Go.asia.

Ile kosztuje taksówka z Bangkoku na Koh Samet?

Za taksówkę na trasie z Bangkoku do portu prowadzącego na Koh Samet zapłacisz nieco ponad 390 PLN. Korzystając z 12Go.asia, możesz zdobyć pakiety, które obejmują przeprawę promową i taksówkę za łączną kwotę około 430 PLN. Może wydawać się dużo, ale to stawka za cały samochód, który może pomieścić co najmniej czterech pasażerów, a niekiedy więcej. Ponadto taksówki oferują odbiór z dowolnego miejsca w stolicy, więc nie musisz płacić za przejazd tuk-tukiem, aby dostać się na terminal autobusowy, zanim dotrzesz do wyspy.

Jak daleko jest Koh Samet od Bangkoku?

Gdyby narysować prostą linię na mapie między rozległą stolicą Tajlandii a wyspą Koh Samet, licznik odległości wskazywałby około 160 km. Podążając głównymi autostradami, które zakręcają na skraju Zatoki Tajskiej, łącząc miasto z łodziami (trasa, którą musisz przejechać autobusem), otrzymasz coś bliżej 190 km, plus 5 km przeprawy promowej.

Czy warto odwiedzić Koh Samet?

Zapytaj dowolnego mieszkańca Bangkoku, a zapewne odpowie Ci, że „Koh Samet to raj”. Wyspa od dawna jest ucieczką dla miejskich cwaniaczków, którzy chcą stąpać po ciepłym piasku i pluskać się w turkusowych morzach. Wyspa słynie z wyluzowanej atmosfery, reggae wibracji i spełnia wszystkie cechy prawdziwego tajskiego plażowego hotspotu. Oddalona jest zaledwie o 4 lub 6 godzin od metropolii. Więc jeśli szukasz czystych wód, możliwości nurkowania z rurką lub butlą, opalania się itp. (lista jest długa!) to powiedz zdecydowane „tak” dla Koh Samet!

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: