Jak dojechać z Bangkoku do Kanchanaburi

Jak dojechać z Bangkoku do Kanchanaburi

Położone nad brzegiem rzeki Kwai, rozsławione przez film wojenny “Most na rzece Kwai”, Kanchanaburi jest popularnym kierunkiem turystycznym. W linii prostej znajduje się zaledwie 107 km od Bangkoku, ale bez lotniska nie ma możliwości, by ludzie tam dolecieli.

Trasy lądowe są tylko nieznacznie dłuższe – około 125 km – i warto pokonać te kilka dodatkowych kilometrów. Podróż pozwoli Ci oderwać się od zgiełku Bangkoku, a sama trasa prowadzi przez spokojne lasy, brzegi rzek i rozległe równiny.

Jeśli brzmi to jak podróż dla Ciebie, czytaj dalej, aby poznać 4 najpopularniejsze sposoby podróżowania z Bangkoku do Kanchanaburi.

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku do Kanchanaburi pociągiem3 h12 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Kanchanaburi minibusem/minivanem3 h12 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Kanchanaburi autobusem turystycznym3 h31 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku do Kanchanaburi taksówką3 h390 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku do Kanchanaburi pociągiem

Z Bangkoku do Kanchanaburi pociągiem
Przejazd pociągu Eastern and Oriental Express przez most na rzece Kwai © Pratan Saetang / Shutterstock.com

Czas – 3 godziny
Cena – bilety zaczynają się już od 7-10 PLN
Komfort – 4/5

Ponieważ osławiona ‘Kolej Śmierci’ i słynny ‘Most na rzece Kwai’ są głównymi atrakcjami turystycznymi w Kanchanaburi, jest rzeczą naturalną, że wielu odwiedzających wybiera podróż pociągiem. Każdego dnia kursują 2 pociągi – poranny odjeżdżający o 07:50 i popołudniowy o 13:55. Warto pamiętać, że pociąg odjeżdża z dworca Thonburi w Bangkoku (czasami nazywanego Bangkok Noi Station), a nie z dworca centralnego.

Bilety można kupić w dniu odjazdu bez rezerwacji. Kosztują one zaledwie 11 PLN w jedną stronę – pamiętaj tylko, aby pojawić się wcześniej, by móc zająć miejsce przy oknie. Chociaż pociągi są dość podstawowe, z siedzeniami tylko w 3 klasie, podróż jest wygodna, z przestronnymi siedzeniami. Nie znajdziesz tu wagonu z bufetem, ale sprzedawcy chodzą po korytarzach i sprzedają świeżo pokrojone pomelo, bezalkoholowe napoje, piwo i inne pakowane produkty spożywcze.

Sceneria, którą można zastać opuszczając obrzeża Bangkoku jest zachwycająca. Wielu uważa, że pociąg jest najlepszym sposobem podróży do Kanchanaburi.

Pociąg turystyczny kursuje w weekendy i święta, pokonując całą długość ‘Kolei Śmierci’. Przejeżdża przez słynny most, po czym jedzie dalej do Nam Tok Sai Yok Noi, gdzie czeka przez prawie 3 godziny. W tym czasie możesz zwiedzić słynny wodospad Nam Tok Sai Yok Noi. Bilety na tę usługę musisz jednak kupić z wyprzedzeniem na stacji – ich koszt to około 15 PLN za bilet 3 klasy lub 26-30 PLN za bilet 2 klasy z klimatyzacją. Pociąg odjeżdża o 06:30 rano, a pasażerowie mogą albo przejechać całą trasę, albo wysiąść w Kanchanaburi.

Z Bangkoku do Kanchanaburi minibusem/minivanem

Z Bangkoku do Kanchanaburi minibusem/minivanem
Minibusy na terminalu autobusowym w Kanchanaburi © tateyama / Shutterstock.com

Czas – 3 godziny
Cena – bilety kosztują od 10 PLN – 28 PLN
Komfort – 4/5

Kilka firm turystycznych oferuje przewozy z Bangkoku do Kanchanaburi minibusami lub minivanami. Podczas gdy wiele z nich wyrusza z Bangkoku z Old Southern Terminal (Sai Tai Kao), busy Monsiri Travel wyruszają z Mochit New Van Terminal. Z 5 usługami każdego dnia i klimatyzowanymi, 14-miejscowymi vanami, Monsiri jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo i regularnych usług. Bilety kosztują tu około 20 PLN w każdą stronę.

Inni przewoźnicy są nieco drożsi, choć niektóre firmy oferują usługi odbioru z hotelu, oszczędzając Ci tym samym kłopotów ze znalezieniem dworca autobusowego. W wielu hotelach i hostelach w Bangkoku personel pomoże Ci zorganizować podróż do Kanchanaburi. Możesz też wejść na stronę 12Go.asia, aby przejrzeć oferty różnych przewoźników i porównać ceny, zanim zarezerwujesz bilety z wyprzedzeniem.

Niezależnie od tego, z jaką firmą podróżujesz, większość minibusów i minivanów jest dość nowoczesna, wyposażona w klimatyzację i wygodne siedzenia. Czasami jednak możesz trafić na stary pojazd, co może skutkować bardziej wyboistą i hałaśliwą podróżą. Większość usług będzie zatrzymywać się w połowie drogi, by zatankować, dając możliwość rozprostowania nóg, skorzystania z toalety lub kupienia czegoś do jedzenia.

Z Bangkoku do Kanchanaburi autobusem turystycznym

Z Bangkoku do Kanchanaburi autobusem turystycznym
Tara Travel jest renomowaną firmą turystyczną organizującą wycieczki pomiędzy Bangkokiem a Kanchanaburi.

Czas – około 3 godziny i 20 minut
Cena – bilety zaczynają się od 30 PLN, jeśli kupisz je z wyprzedzeniem
Komfort – 4/5

Khao San Tara Travel jest głównym operatorem autobusów wycieczkowych pomiędzy Bangkokiem a Kanchanaburi. Oferuje on klimatyzowany, piętrowy autobus ekspresowy, który kursuje 2 razy dziennie. Podróż tym autobusem trwa zazwyczaj nieco dłużej niż minibusem i jest nieznacznie droższa. E-bilety można kupić z wyprzedzeniem online na stronie 12Go, kosztują one około 30 PLN.

Podróżni muszą zameldować się w punkcie Khao San Tara Travel, który znajduje się na Samsen 2 Alley. W odległości 5-minutowego spaceru znajduje się wiele możliwości zakwaterowania, co sprawia, że łatwo jest znaleźć tę lokalizację, jeśli zatrzymujesz się w okolicy. Pasażerowie są następnie przewożeni minivanem na główny dworzec autobusowy, gdzie przesiadają się do większego i bardziej komfortowego autobusu turystycznego.

Klimatyzowany autobus oferuje wyższy poziom komfortu niż wiele innych opcji podróżowania, choć osoby z dłuższymi nogami mogą uznać, że jest w nim trochę ciasno. Jednakże, w większości przypadków, autokar turystyczny będzie bardziej przestronny niż minibus/minivan.

Z Bangkoku do Kanchanaburi taksówką

Z Bangkoku do Kanchanaburi taksówką
Jeden z prywatnych samochodów transferowych BangkokTaxi24 dostępny do rezerwacji na 12Go.

Czas – 2,5 godziny
Cena – 370-600 PLN
Komfort – 5/5

Aby uzyskać najwyższy poziom wygody i komfortu, można rozważyć podróż z Bangkoku do Kanchanaburi taksówką. Choć jest to oczywiście najdroższa opcja transportu, istnieje kilka firm taksówkarskich, które oferują takie długodystansowe taryfy.

Wielu kierowców odbierze Cię bezpośrednio z hotelu i zawiezie w dowolne miejsce w Kanchanaburi. Podczas gdy większość firm taksówkarskich szacuje czas podróży na 3,5 godziny, zazwyczaj można dotrzeć do celu znacznie szybciej. Taksówkę możesz przeważnie zarezerwować w recepcji hotelu lub online za pośrednictwem platformy 12Go.

Jest to prawdopodobnie najlepszy wybór, jeśli podróżujesz z małą grupą, która może podzielić koszty, lub chcesz zabrać ze sobą drogi sprzęt, taki jak sprzęt fotograficzny. Innym bonusem jest to, że w dowolnym momencie jesteś w stanie zatrzymać się na przerwę, lub udać się w konkretne miejsce po drodze. W tym przypadku należy z wyprzedzeniem poinformować kierowcę o chęci zatrzymania się.

Niezależnie od tego, jaki sposób podróży wybierzesz, aby dojechać z Bangkoku do Kanchanaburi, mamy nadzieję, że będziesz zadowolony z przejażdżki!


Z Bangkoku do Kanchanaburi – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób dostania się z Bangkoku do Kanchanaburi?

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym sposobem podróży do Kanchanaburi z Bangkoku jest pociąg. Bilety kosztują zazwyczaj 100 bahtów, czyli około 13 PLN. Jednak niektórzy operatorzy minivanów oferują również usługi w cenie już od 10 PLN. Warto przejrzeć 12Go.asia, aby znaleźć najniższe ceny.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Bangkoku do Kanchanaburi?

Najszybszym sposobem dotarcia z Bangkoku do Kanchanaburi jest zazwyczaj podróż drogowa, a nie kolejowa. Choć wiele serwisów internetowych szacuje czas podróży minivanów i taksówek na 3,5 godziny, mogą one dojechać na miejsce znacznie szybciej. Jeśli drogi są czyste, minivany mogą pokonać trasę w zaledwie 2,5 godziny, podczas gdy taksówki mogą dotrzeć na miejsce w nieco ponad 2 godziny. Aby zaoszczędzić czas, warto zarezerwować usługę, która może odebrać Cię bezpośrednio z miejsca zakwaterowania. Zobacz wszystkie opcje na 12Go.asia.

Jak dostać się z Bangkoku do Kanchanaburi?

Istnieje wiele sposobów, aby dostać się do Kanchanaburi z Bangkoku. Prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem jest podróż pociągiem, ze względu na fakt, że wielu turystów odwiedza Kanchanaburi, aby zobaczyć ‘Kolej Śmierci’ i ‘Most na rzece Kwai’. Można jednak również podróżować autobusem, minivanem lub taksówką. Wszystkie opcje transportu oraz ich ceny możesz sprawdzić i porównać na 12Go.asia. Jeśli chcesz jechać samemu, droga 323 jest najbardziej bezpośrednią drogą.

Jak dojechać z Bangkoku do Kanchanaburi pociągiem?

Aby dojechać pociągiem do Kanchanaburi z Bangkoku, należy udać się na stację Thonburi w Bangkoku (znaną również jako Bangkok Noi Station). Nie trzeba rezerwować biletów z wyprzedzeniem, można je kupić na stacji za około 12-15 PLN. Każdego dnia możesz liczyć na 2 pociągi, odjeżdżające o 07:50 i 13:55. Jeśli chcesz wyruszyć w podróż o innej porze dnia, możesz sprawdzić inne opcje na 12Go.asia.

Ile kosztuje pociąg z Bangkoku do Kanchanaburi?

Pociąg z Bangkoku do Kanchanaburi kosztuje 100 bahtów, czyli około 13 PLN. Pociąg oferuje tylko miejsca siedzące w 3 klasie, ale są one przestronne i wygodne. Nie trzeba kupować biletów z wyprzedzeniem – możesz je kupić bezpośrednio na stacji Thonburi w Bangkoku, skąd odjeżdża pociąg. Alternatywą jest usługa turystyczna na weekendy i święta państwowe. Bilety kosztują około 15 PLN za 3 klasę lub 30 PLN za 2 klasę. Bilety na ten usługę weekendową muszą być kupione z wyprzedzeniem.

Ile kosztuje taksówka z Bangkoku do Kanchanaburi?

Podróżowanie z Bangkoku do Kanchanaburi taksówką jest jednym z najbardziej elastycznych i wygodnych sposobów podróżowania, ale również jednym z najdroższych. Ceny taryf zaczynają się zazwyczaj od około 375 PLN, ale mogą wzrosnąć do 590 PLN w zależności od tego, skąd wyjeżdżasz i gdzie chcesz wysiąść oraz od tego, jakie przystanki chcesz zrobić po drodze. Istnieje kilka firm taksówkarskich, które oferują tę usługę, a ich ceny i udogodnienia można porównać na stronie 12Go.asia.

Czy warto pojechać do Kanchanaburi?

Kanchanaburi jest warte odwiedzenia, szczególnie dla tych, którzy interesują się historią współczesną. Miasto jest najbardziej znane z ‘Kolei śmierci’ i ‘Mostu na rzece Kwai’ – rozsławionych przez książkę i film o tym samym tytule. Miasto jest również domem dla wielu fascynujących muzeów związanych z II wojną światową. Wizyta w Kanchanaburi odbyta z Bangkoku to także świetna okazja, aby wyrwać się z miasta i podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: