Jak dostać się z Bangkoku na Koh Phangan

Jak dostać się z Bangkoku na Koh Phangan

Podróż z Bangkoku na Koh Phangan odbyło przez lata przez miliony turystów, podróżników, poszukiwaczy słońca i imprezowiczów. Zamienisz pędzące tuk-tuki i drapacze chmur stolicy na wyspę, która zyskała reputację jednej z najbardziej hedonistycznych na świecie – w końcu jest to dom niesławnej imprezy Full Moon Party! Oprócz całonocnych plażowych rave’ów można tu spotkać także lśniące piaski, laguny do nurkowania z rurką oraz miejsca do nurkowania z butlą, jak i miejsca do uprawiania jogi. Łatwo jest więc zrozumieć, dlaczego tak wielu wybiera się na tę wycieczkę.

Ten przewodnik przedstawia najlepsze opcje podróży z Bangkoku na Koh Phangan, przedstawiając te najtańsze, najszybsze i najwygodniejsze na 775-kilometrowej trasie z miasta na wyspę.

TransportCzasCenaBilety
Z Bangkoku na Koh Phangan samolotem i promem7 h190 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Koh Phangan autobusem i promem10 h110 PLNZarezerwuj online
Bangkok na Koh Phangan pociągiem i promem16 h210 PLNZarezerwuj online
Z Bangkoku na Koh Phangan taksówką i promem13 h1000 PLNZarezerwuj online

Z Bangkoku na Koh Phangan samolotem i promem

Z Bangkoku na Koh Phangan samolotem i promem

Czas – 7 do 15 godzin, w zależności od docelowego miejsca połączenia
Cena – 195 PLN – 580 PLN, z połączeniami przez Koh Samui jako najdroższymi
Wygoda – 4/5

Istnieje mnóstwo możliwości latania między Bangkokiem a Koh Phangan, mimo że ta szalona imprezowa wyspa nie ma własnego lotniska (jeszcze – obserwuj tę przestrzeń!). Podróżowanie samolotem oznacza w zasadzie wybranie dowolnej liczby pobliskich punktów przylotu, na obszarze tajskim lub na innej wyspie w Zatoce Tajskiej. Następnie trzeba przygotować się na transfer łodzią do Phangan. Na szczęście 12Go.asia sprawia, że naprawdę łatwo jest zdobyć bilety combo na oba odcinki, dzięki narzędziu wyszukiwania, które łączy przyloty samolotów z transferami do portów promowych.

Aby wylądować najbliżej Koh Phangan i zostawić sobie najkrótszą podróż promem, koniecznie wyszukaj loty do Koh Samui. Są one bardzo rozchwytywane w sezonie (listopad-marzec). Oznacza to, że mogą kosztować trochę więcej niż poza sezonem, ale powinno być wiele opcji wyboru, ponieważ popularne linie Bangkok Airways obsługują większość połączeń z lotniska Suvarnabhumi. Będąc na lotnisku Samui, musisz udać się na molo Big Buddha, aby złapać łódź do Thong Sala. W najkrótszym czasie podróż można pokonać łącznie w około 7 godzin.

Istnieje kilka opcji połączeń dla tych, którzy chcą dostać się na Koh Phangan z Bangkoku samolotem i promem.

Możesz także udać się do kontynentalnego miasta Surat Thani. To główny węzeł podróżny na wyspy tajlandzkie z Bangkoku, więc istnieje wiele opcji transferu na Koh Phangan. Miasto jest również połączone ze stolicą przyjaznymi dla portfela tanimi liniami lotniczymi, takimi jak AirAsia i Nok Air, więc podróż może być tańsza.

Przystań Donsak w Surat Thani
Przystań Donsak w Surat Thani położona jest około 1,5 godziny drogi autobusem/taksówką od lotniska © Lifestyle Travel Photo / Shutterstock.com

Powinieneś zorganizować sobie odebranie Cię bezpośrednio z lotniska i podróż autobusem do portu promowego, który znajduje się nieco na wschód. Alternatywnie możesz polecieć do Nakhon Si Thammarat i udać się na północ do portu. Te opcje transportu zwykle zajmują od 9 do 13 godzin.

Zawsze staraj się rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem, aby załapać się na najlepsze oferty na loty krótkodystansowe. Jest to szczególnie ważne po listopadzie, kiedy sezon Full Moon Party zaczyna się na dobre i coraz więcej ludzi będzie szukało biletów na południe, w kierunku balsamicznego słońca i porośniętych palmami plaż.

Z Bangkoku na Koh Phangan autobusem i promem

Z Bangkoku na Koh Phangan autobusem i promem
Lomprayah to najwygodniejsza opcja autobusu i promu dostępna do rezerwacji w 12Go.asia

Czas – 10 do 17 godzin
Cena – 100+ PLN
Wygoda – 3/5

Konwoje autobusów nadal opuszczają zgiełk Bangkoku i udają się na jasne piaski wysp na południu. Koh Phangan jest jednym z głównych celów podróży, głównie z powodu braku własnego lotniska. Efekt? Będziesz mieć do wyboru dużo firm autobusowych i operatorów oraz możesz wybierać spośród dowolnej liczby punktów odjazdu w stolicy.

Liczne połączenia autobusowe łączą Bangkok z Koh Phangan i pozostają najtańszym sposobem wymiany miasta na morze.

Większość usług odbywa się z południowego dworca autobusowego w Sai Tai Mai, ale nie musisz nawet opuszczać ulicznych targów i skwierczących straganów z makaronem na Khaosan Road, żeby złapać swoją podwózkę. Z tej popularnej części Bangkoku wyrusza również wiele autobusów VIP, oferujących opcje transportu o poranku lub nocą (z opcją noclegu), które pozwolą Ci zaoszczędzić na kosztach hotelu. Niektóre z najwyżej ocenianych nazw w branży to Lomprayah, Songserm, Krungsiam Tour i Raja Ferry.

Z Bangkoku na Koh Phangan autobusem i promem
Miejsce siedzące na promie Lomprayah płynącym z przystani Donsak (Surat Thani) do przystani Thong Sala (Koh Phangan)

Oczywiście z uwagi na fakt, że Koh Phangan jest wyspą, w pewnym momencie będziesz musiał przesiąść się z podróży lądem na wodę. Robi się to zwykle w mieście Surat Thani. Tam zostaniesz zabrany prosto na molo Donsak, a następnie na łódź do portu docelowego w Thong Sala. Aby to wszystko było możliwe jak najprostsze, warto wybrać bilet łączony z 12Go. Platforma gwarantuje Ci każde połączenie, obejmując wszystkie etapy podróży w jednej rezerwacji.

Bangkok na Koh Phangan pociągiem i promem

Bangkok na Koh Phangan pociągiem i promem
Nocna podróż pociągiem z Bangkoku do Surat Thani trwa około 12 godzin © Pratan Saetang / Shutterstock.com

Czas – Około 16 godzin, ale zwykle w ciągu nocy
Cena – 210-290 PLN
Wygoda – 4/5

To wspaniała wiadomość dla miłośników kolei, którzy polują na pochylone palmy i cętkowane kamieniami piaski Koh Phangan, ponieważ miasto Surat Thani leży na głównej linii biegnącej na południe od Bangkoku. Jest to również główny punkt przesiadkowy dla dalszej podróży na wyspy Zatoki Tajskiej, otwierając możliwość podróży pociągiem łączonym i promem prosto w serce miejsca imprezy Full Moon Party.

Skorzystaj z połączenia pociągu sypialnego do Surat Thani, aby dostać się na Koh Phangan o wcześniejszej porze dnia.

Przygoda zwykle zaczyna się od jednego z nocnych połączeń ze stacji Hua Lamphong w sercu stolicy. Zajmuje ono około 12 godzin, ale za to rano oferuje ładne widoki na surowe wybrzeże krasowe, które definiują południową Tajlandię. Ze stacji kolejowej zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na łódź w Donsak, docierając na Koh Phangan w samą porę na lunch z kleistym ryżem mango na plaży.

Być może główną zaletą wyboru pociągu jest możliwość wyboru przedziałów sypialnych. Pociągi oferują miejsca zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie, i ogólnie są znacznie wygodniejszym sposobem podróżowania na południe niż przeprawa autokarem. Z tego powodu zawsze warto rezerwować bilety z jak największym wyprzedzeniem. Narzędzie wyszukiwania w 12Go sprawia, że to pestka. Platforma oferuje również punkt odbioru biletów, który jest dogodnie położony tuż przy peronach w Hua Lamphong.

Z Bangkoku na Koh Phangan taksówką i promem

Z Bangkoku na Koh Phangan taksówką i promem
W 12Go można kupić łączony bilet z Glassflower (taksówka/van) i Songserm (prom)

Czas – 13 do 15 godzin
Cena – 1000-1300 PLN
Wygoda – 4/5

Dla większego komfortu na drodze do portu promowego w Surat Thani, możesz odrobinę zwiększyć wydatki na podróż i zafundować sobie prywatną taksówkę. Z pewnością nie są najtańszą opcją transportu, ale dodają wygody. Oznacza to odbiór z dowolnego miejsca w Bangkoku, gwarantowane miejsce dla Ciebie i na cały bagaż oraz brak guzdrania się na przystankach autobusowych po drodze. Co więcej, taksówki oszczędzają trochę kłopotów, zabierając Cię prosto na molo, bez konieczności dodatkowego transferu przed dotarciem do łodzi płynącej na Koh Phangan.

Będziesz musiał zarezerwować osobne bilety promowe na przejazd przez zatokę na imprezową wyspę. Bilety nie są sprzedawane przez firmy taksówkarskie jako pakiety łączone, ale oba można kupić online za pomocą 12Go.asia. Dwa etapy podróży łączą się ze sobą; prawdopodobnie musisz liczyć się z 13–15 godzinami podróży. I choć koszty mogą być wysokie, pamiętaj, że można je podzielić między wszystkie osoby korzystające z taksówki.

Nałóż neonową farbę, odkurz imprezowy sprzęt i przygotuj się na popijanie koktajli między pokazami ognia i plażowymi występami DJ-ów, ponieważ wszystkie powyższe opcje podróży prowadzą do prawdziwej imprezowej mekki Tajlandii na Koh Phangan. Oczywiście wyspa oferuje także piękne plaże z białym piaskiem i lazurowymi lagunami do nurkowania z rurką, jeśli wolisz tego typu atrakcje!


Bangkok na Koh Phangan – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Bangkoku na Koh Phangan?

Połączenie autobusu i promu to z pewnością najtańsza opcja na podróż z Bangkoku do Phangan. Może nie jest to najwygodniejszy środek transportu, ale bilety zaczynające się od zaledwie 109 PLN powinny to zrekompensować. Istnieje również wiele opcji do wyboru, odjeżdżających z Khao San Road, południowego terminalu autobusowego i Hua Lamphong, zwykle przez miasto Surat Thani.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Bangkoku na Koh Phangan?

Mimo że Koh Phangan nie ma własnego lotniska, latanie jest nadal najszybszym sposobem dostania się na wyspę. Możesz znacznie skrócić długość podróży do południowej Tajlandii, rezygnując z nocnego autobusu lub pociągu na rzecz szybkiego, jednogodzinnego lotu. Tylko wtedy będziesz musiał dołączyć do wszystkich innych na przystani promowej. Najszybsza trasa prowadzi zwykle przez sąsiednią wyspę Koh Samui, ale prawdopodobnie będzie to kosztować trochę więcej.

Jak dostać się z Bangkoku na Koh Phangan?

Wybierz sobie! Być może chcesz obniżyć koszty i wybrać klasyczny autobus turystyczny przed przesiadką na prom? Może wolałbyś przeżyć noc w pociągu do Surat Thani, a potem zejść na łódź? A może jesteś tak chętny na pluskanie się na plaży Haad Rin i rozpoczęcie imprezy Full Moon Party, że wybierzesz szybki lot z BKK na wyspy? Niezależnie od decyzji, możesz porównać i zarezerwować wszystko za pomocą prostego narzędzia online 12Go.asia.

Ile kosztuje podróż z Bangkoku na Koh Phangan?

Cena wyskoczenia na pocałowaną przez słońce wyspę Koh Phangan będzie zależeć od tego, jaki środek transportu wybierzesz i – w mniejszym stopniu – o której porze roku podróżujesz. Miesiące w szczycie sezonu między listopadem a marcem są zwykle najbardziej kosztowne, podczas gdy połączenia lotnicze i promowe są zwykle najdroższe (koszty poniżej 195 PLN są rzadkością!). Tymczasem połączenia autobusowe mogą kosztować zaledwie 109 PLN.

Jak dostać się pociągiem z Bangkoku na Koh Phangan?

Pierwszy krok: złap popularne połączenie nocne ze stacji Hua Lamphong do Surat Thani. Następnie: Przenieś się z tamtejszej stacji na molo w Donsak. Po trzecie: popłyń promem przez Zatokę Tajlandzką na Koh Phangan. Najlepsza wiadomość? Wszystkie powyższe elementy można zarezerwować w tym samym czasie, korzystając z usługi wyszukiwania i zakupu online 12Go.asia. Łatwe.

Ile dni potrzebujesz na Koh Phangan?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co chcesz robić. Wielu ludzi wpada na Koh Phangan tylko w weekend, żeby poimprezować – zwłaszcza jeśli jedna z legendarnych imprez Full Moon odbywa się w Haad Rin. Inni klasycznie przyjeżdżają dla słońca, piasku i morza z Azji Południowo-Wschodniej. Znajdziesz to, kierując się na północ do oszałamiających Thong Nai Pan i Hat Salad – miejsc, w których możesz z łatwością spędzić całe dwa tygodnie opalając się między rybackimi łódkami a bambusowymi domkami.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: