Jak dostać się z Phuket na Koh Phi Phi

Jak dostać się z Phuket na Koh Phi Phi

Więc wybierasz się na Koh Phi Phi? Dobry wybór. Wyspa pełna surowych krasowych klifów i szmaragdowych dżungli, która wypływa prosto z lazurowego Morza Andamańskiego. Znajdują się tam najpiękniejsze miejsca w całej Tajlandii. Tysiące turystów przyjeżdża w tę stronę każdego roku w poszukiwaniu białych piasków, hoteli przy plaży i barów koktajlowych położonych pod palmami.

Wielu z nich wybiera się na taką wycieczkę z Phuket. To jeden z najbliższych punktów startu dla archipelagu. Co więcej, to miejsce ma własne lotnisko i mnóstwo połączeń łodzią do pomostów na wyspie Phi Phi na 50-kilometrowym odcinku zatoki Phang Nga. Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć, porównać i zarezerwować wszystkie opcje transportu, które aktualnie obsługują trasę.

TransportCzasCenaBilety
Z Phuket na Koh Phi Phi normalnym promem2 h54 PLNZarezerwuj Online
Z Phuket na Koh Phi Phi motorówką1 h96 PLNZarezerwuj Online
Z Phuket na Koh Phi Phi autobusem i promem7 h77 PLNZarezerwuj Online

Z Phuket na Koh Phi Phi normalnym promem

Z Phuket na Koh Phi Phi normalnym promem
Andaman Wave Master to najpopularniejsza firma oferująca wycieczki z Phuket na Koh Phi Phi.

Czas – 2 do 4 godzin
Cena – 54+ PLN
Wygoda – 5/5

Wystarczy rzut oka na mapę wybrzeża Andamanów w Tajlandii, aby odkryć. że Phuket od Koh Phi Phi dzieli odcinek morza o długości około 50 km. Obie są wyspami, ale jedna z lądem jest połączona mostem, a druga leży na południowym krańcu pięknej zatoki Phang Nga. Na szczęście podróż z molo na molo jest jedną z najpopularniejszych w regionie, więc na tej trasie kursuje więcej promów niż możesz wypić piw Chang.

Spośród nich to promy o normalnej prędkości zwyciężają wśród większości podróżnych. Są to duże, wielopokładowe łodzie z obszarem wewnętrznym i zewnętrznym, klimatyzowanymi miejscami do siedzenia i mocnymi silnikami. Firmy takie jak Andaman Wave Master mają w ofercie statki o pojemności 450+. Ale to nie jedyne firmy świadczące usługi na trasie. Popularnymi opcjami są również Songserm, Seatran Phuket, Ao Nang Travel and Tour oraz Phi Phi Cruiser.

Z Phuket na Koh Phi Phi normalnym promem
Klimatyzowane siedzenia wewnątrz promu Andaman Wave Master © Subodh Agnihotri / Shutterstock.com

Niezliczone firmy promowe oferują rejsy dużymi łodziami z przystani Rassada na wyspie Phuket do Phi Phi w godzinach porannych i popołudniowych.

Zdecydowana większość promów wypływa z przystani Rassada. To południowo-zachodnia części Phuket. Łatwo dotrzeć na molo z samego miasta Phuket. Jednak zazwyczaj dobrze jest zabrać ze sobą bilety, które obejmują transfer taksówką, jeśli zatrzymujesz się dalej – na przykład w imprezowej mekce Patong – lub lecisz prosto na lotnisko Phuket i chcesz od razu udać się na Phi Phi. Możesz dokonać rezerwacji za pomocą 12Go.asia. Po prostu poszukaj pakietów, które obejmują taksówki po stronie Phuket.

Sama przeprawa zajmuje od 2 do 4 godzin. Ale nie będziesz się nudzić, bo widoki są piękne. Na północy będziesz mieć możliwość wypatrzenia ławicy i palm kokosowych odległej wyspy Ko Yao Yai. Na południu zaś szukaj odłamków skał, które dramatycznie wyrastają z Morza Andamańskiego. Niektóre promy zrobią nawet pętlę na Koh Phi Phi Leh, gdy zbliżysz się do celu – to wyspa, którą rozsławił Leonardo DiCaprio w The Beach!

Z Phuket na Koh Phi Phi motorówką

Z Phuket na Koh Phi Phi motorówką
Motorówka w Phuket © SORANAT7 / Shutterstock.com

Czas – Nieco ponad 1 godzinę
Cena – 100-150 PLN
Wygoda – 3/5

Jeśli po prostu nie możesz się doczekać, aby sfotografować łuszczące się z farby łodzie typu longtail w zatoce Tonsai i popływać pod morskimi ananasami na Monkey Beach (jednej z najlepszych plaż na Koh Phi Phi), z pewnością nie ma dla Ciebie lepszego rozwiązania niż motorówka. Niczym „szybka i wściekła”, kosztuje odrobinę więcej, ale nie wahaj się ani przez chwilę zarezerwować biletu. Na tych żwawych statkach całą podróż z Phuket na Phi Phi można ukończyć w nieco ponad godzinę!

Łodzie motorowe są jednak warte rozważenia nie tylko dlatego, że płyną szybciej. Przekonasz się również, że istnieją usługi działające z różnych miejsc w Phuket. Od przystani Ao Chalong na południu wyspy do przystani Bang Rong na północy jest wiele punktów odjazdów. To świetna wiadomość, jeśli chcesz pominąć długi transfer na molo Rassada, aby złapać większe promy lub chcesz uniknąć tłumów pasażerów.

Gdy wybierasz motorówkę, wystarczy niecałe 80 minut, aby zamienić szum Phuket na idylliczne, pokryte dżunglą wzgórza Koh Phi Phi.

Jedno słowo ostrzeżenia: motorówki mogą być chwiejnym sposobem podróżowania. Nie inaczej jest w przypadku tej przeprawy. Andaman może nie wyglądać surowo, bo lekko wpada do brzegu Rawai Beach w Phuket, ale wypływa w morze i fale zawsze się podnoszą. Rezultat? Prawie na pewno lepiej jest wybrać większą łódź, jeśli masz skłonność do nudności i zawrotów głowy.

Molo Tonsai, Koh Phi Phi
Molo Tonsai, Koh Phi Phi © Siraj Ahmad / Shutterstock.com

Punkt przybycia na Koh Phi Phi jest taki sam jak w przypadku głównych promów. Wysiądziesz na molo w Tonsai. Znajduje się ono na skraju głównej miejscowości, w spacerowej odległości od kawiarni, restauracji i wielu hoteli. Aha, i pamiętaj, aby mieć pod ręką 20 THB (2,50 PLN), aby pokryć opłatę konserwacyjną w dokach – obowiązuje dla każdego.

Z Phuket na Koh Phi Phi autobusem i promem

Z Phuket na Koh Phi Phi autobusem i promem
Widok z lotu ptaka na Koh Phi Phi

Czas – 7 do 8 godzin
Cena – 77+ PLN
Wygoda – 2/5

Alternatywną opcją dostępną dla turystów, którzy mają dużo więcej czasu, jest połączenie z Koh Phi Phi przez Krabi. Możesz złapać lokalne autobusy za około 18 PLN z terminalu autobusowego w Phuket. Cała przeprawa do zatoki Phang Nga trwa ponad 3 godziny. Po dotarciu do Krabi musisz przedostać się do portu tuk-tukiem lub songthaewem (współdzielone lokalne minibusy), aby dotrzeć na promy regularnie kursujące na południe przez Morze Andamańskie.

Ta trasa wiąże się z przesiadkami i transferami, ale jest szansa, że uda Ci się zaoszczędzić trochę gotówki. Tym samym, różnice w kosztach są niewielkie, więc tak naprawdę chodzi tu o przygodę. Będziesz miał okazję zobaczyć odległe wyspy, takie jak Koh Jum i tętniący życiem port rybacki Krabi w drodze do Phi Phi, nawet jeśli podróż może zająć 8 godzin lub więcej.

Udanie się na archipelag Phi Phi jest rytuałem przejścia dla każdego, kto po raz pierwszy odwiedza Tajlandię. Te wspaniałe wyspy słyną z prążkowanych gór krasowych i bawełniano-białego piasku. Twoja podróż z Phuket powinna być łatwa do zorganizowania, ponieważ między wyspami kursują różnego rodzaju promy i łodzie – zarówno duże, jak i małe.


Z Phuket na Koh Phi Phi – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z Phuket na Phi Phi?

Ściśle mówiąc, możesz zaoszczędzić kilka złotych, decydując się na transport przez Krabi lokalnymi autobusami, tuk-tukami i promami na całym wybrzeżu. Może to jednak zająć nawet 8 godzin, więc jeśli chodzi o spędzony czas i utracone pieniądze, najtańszą opcją transportu między Phuket a Koh Phi Phi jest z pewnością zwykły prom. Może kosztować zaledwie 55 PLN w jedną stronę, jeśli zarezerwujesz bilet z wyprzedzeniem za pośrednictwem 12Go.asia.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Phuket na Phi Phi?

Szybkie łodzie, czyli motorówki. Jak sugeruje ich nazwa, oferują one najszybszy transport z molo w Phuket na Koh Phi Phi. Sama przeprawa zajmuje im zwykle około 1-1,5 godziny. Ale możesz też zaoszczędzić czas na transferach do portu, ponieważ łodzie motorowe wypływają z wielu różnych doków, zasypując wschodnie wybrzeże wyspy Phuket. Możesz wyszukać i znaleźć ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy na 12Go.asia.

Jak dostać się z Phuket na Phi Phi?

Oczywiście łodzią! Ponieważ na rajskiej wyspie Phi Phi nie ma lotniska ani żadnych dróg prowadzących do niej, będziesz musiał podnieść kotwicę, aby dostać się na słynny archipelag drogą morską. Na szczęście istnieje wiele możliwości transportu. Promy odpływają o każdej porze z przystani na Phuket. Alternatywnie możesz spakować motorówkę i udać się w podróż w czasie prawie potrzebnym na ugotowanie Pad Thai.

Ile kosztuje prom z Phuket na Phi Phi?

Standardowa stawka za prom o normalnej prędkości między Phuket a Koh Phi Phi zaczyna się od około 55 PLN. Może się to zmienić w miesiącach wysokiego sezonu (od grudnia do marca) oraz w zależności od firmy transportowej. Zawsze zalecamy rezerwację biletów z jak największym wyprzedzeniem, korzystając z 12Go.asia – narzędzia posiadającego sprytną funkcję wyszukiwania, która pomoże Ci znaleźć najtańszą łódź z danej grupy.

Jak długo trwa rejs łodzią z Phuket na Phi Phi?

Nie martw się, podróżując między Phuket a Koh Phi Phi praktycznie nigdy nie będziesz na wodzie dłużej niż przez 3 godziny. Nawet najwolniejsze promy na trasie kończą podróż mniej więcej w tym przedziale. W międzyczasie łodzie motorowe mogą przepłynąć Andamany z portu do portu w nieco ponad 1 godzinę, ale kosztują trochę więcej.

O której godzinie odpływa ostatni prom z Phuket na Phi Phi?

Ponieważ promy nie kursują po zmroku, a przeprawa zajmuje około 3 godzin, prawdopodobnie okaże się, że najpóźniejszy możliwy wylot z Phuket odbywa się około 15:00. Może się to zmieniać z miesiąca na miesiąc, gdy pojawią się nowe rozkłady jazdy. Tym samym, standardowe godziny odlotów z popularnych firm, takich jak Andaman Wave Master i Seatran, pokazują, że ostatnie promy wypływają z przystani Rassada około 13.30, a planowane przypływy na Phi Phi są o 16:30.

Jak dostać się z lotniska w Phuket na wyspę Phi Phi?

To bardzo proste, jeśli zarezerwujesz bilet łączony na prom-transfer przez 12Go.asia. Wyjdź z głównego wyjścia z miejsca przylotów i możesz spodziewać się kogoś, kto będzie czekał na Ciebie z Twoim imieniem na tabliczce (fajnie, co?). Kierowcy zabiorą Cię prosto do przystani Rassada, aby połączyć się z łodziami płynącymi do Phi Phi. Łatwe. Oczywiście możesz pojechać sam, ale pamiętaj, aby skorzystać z opłaconego z góry (prepaid) licznika taksówki na lotnisku Phuket. Aha – a standardowa opłata za przejazd na molo to około 700 THB / 86 PLN!

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: