Jak dostać się z Krabi na Koh Phi Phi

Jak dostać się z Krabi na Koh Phi Phi

Zarówno Krabi, jak i Koh Phi Phi są głównymi przystankami na regularnej trasie wokół oszałamiającego regionu tajlandzkich Andamanów. Jedno to spokojne nadmorskie miasteczko, w którym hotele otaczają żółte piaski otoczone klifami. Druga to tętniąca życiem wyspa bambusowych barów i pokazów ognia, wypełnionych rybami lagun i lasów woskowych palm.

Każdego roku tysiące podróżników przemieszczają się pomiędzy tymi miastami. To tylko nieco ponad 36 km w linii prostej, więc po kilku godzinach spędzonych na wodzie możesz spodziewać się spaceru po tętniącym życiem molo Tonsai na wyspie Koh Phi Phi. Ten przewodnik może pomóc Ci zaplanować podróż i zawiera informacje na temat wszystkich łodzi i opcji rezerwacji, jakie masz do wyboru, jeśli chodzi o wymianę lądu stałego na wyspy.

TransportCzasCenaBilety
Z Krabi do Koh Phi Phi normalnym promem2 h43 PLNZarezerwuj teraz
Z Krabi na Koh Phi Phi szybkim promem1.5 h47 PLNZarezerwuj teraz
Z Krabi na Koh Phi Phi współdzieloną motorówką1 h100 PLNZarezerwuj teraz
Krabi to Koh Phi Phi by private speedboat1 h970 PLNZarezerwuj teraz

Z Krabi do Koh Phi Phi normalnym promem

Z Krabi do Koh Phi Phi normalnym promem
Prom Andaman Wave Master zabierający pasażerów z Krabi na Koh Phi Phi

Czas – 2 godziny (wyłącznie promem)
Cena – 43-58 PLN
Wygoda – 4/5

Promy o normalnej prędkości wypływają z Krabi regularnie przez cały ranek, zaczynając od około 9:00 rano. Ostateczne odjazdy są wczesnym popołudniem, około 15:00. Są to duże, wolniejsze łodzie, które odbywają podróż. Ale nawet mimo to, podróż zajmuje zaledwie dwie godziny, zanim łodzie wpłyną do doku pod surowymi klifami Koh Phi Phi Don.

Prawdziwym bonusem jest koszt. Najtańsze normalne promy z Krabi na Koh Phi Phi będą Cię kosztować zaledwie 42 PLN. To około połowa średniej ceny za łódź motorową. Innymi słowy: to wystarczy, aby zaoszczędzić na rundę zimnego piwa Chang na białych piaskach pięknej plaży Loh Dalum!

Z Krabi do Koh Phi Phi normalnym promem
Klimatyzowany siedzenia na promie Andaman Wave Master © Subodh Agnihotri / Shutterstock.com

Normalny prom płynie 2 godziny, kosztuje niewiele i odpływa regularnie – na co tu narzekać?

Sama podróż jest prosta. Dotrzyj na molo co najmniej 30 minut przed wypłynięciem. Wskocz na łódź. Następnie zacznij żeglować. Zalecamy wypróbowanie miejsca na pokładzie zewnętrznym. Prom płynie na południe wzdłuż dzikiego wybrzeża Andamanów. Na wschodzie możesz po prostu wypatrzeć ozdobione skałami piaski samotnej małej wyspy Koh Jum. Na zachodzie zarysuje się sylwetka Ko Yao Yai – jednego z bardziej nietkniętych klejnotów regionu.

Jeśli chcesz skorzystać z normalnego połączenia promowego z hotelu w Krabi lub pobliskiego Ao Nang, warto zarezerwować pakiet obejmujący transfer do przystani Klong Jilad. To zagwarantuje, że dotrzesz na czas, aby połączyć się z łodzią. Alternatywnie, łodzie obsługiwane przez Chaokoh Travel Center wypływają również z przystani Nopparat Thara w samym Ao Nang. Wszystkie opcje można przeszukiwać i rezerwować z dużym wyprzedzeniem za pomocą narzędzia wyszukiwania 12Go.asia.

Z Krabi na Koh Phi Phi szybkim promem

Z Krabi na Koh Phi Phi szybkim promem

Czas – 1,5 godziny
Cena – 47 PLN
Wygoda – 4/5

Czasami można zapłacić za przejazdy szybkim promem tę samą cenę, co za normalny prom. Jeśli możesz, zrób to! Promy obsługiwane są przez dobrze ocenianego operatora Songserm. Firma posiada nowoczesne łodzie, które zazwyczaj skracają czas podróży. Najlepszym sposobem na zdobycie świetnych ofert jest skorzystanie z 12Go tak wcześnie przed podróżą, jak to tylko możliwe, szczególnie jeśli wybierasz się na porośnięte kokosami plaże Koh Phi Phi w sezonie od grudnia do kwietnia.

Skróć czas podróży, zanim dotrzesz do wspaniałych plaż i zatok Koh Phi Phi, rezerwując miejsce na szybkim promie z Krabi.

Punkty odjazdu i niesamowite widoki z łodzi są takie same, jak w przypadku łódek wolniejszych. Będziesz musiał pojawić się na dużym molo Klong Jilad w południowej części miasta Krabi około 30 minut do godziny przed wypłynięciem promu. Następnie będziesz płynąć między lasami namorzynowymi i skąpanymi w słońcu wyspami w drodze na południe przez zatokę Phang Nga, aż do samego Koh Phi Phi.

By dostać się z terminali lotniska Krabi na łodzie, istnieje możliwość zorganizowania biletów łączonych. To świetny pomysł, jeśli lecisz na południe z Bangkoku lub Chiang Mai albo lecisz samolotem długodystansowym i chcesz udać się prosto na hamaki i barów Mai Thai na Koh Phi Phi. Odbiory będą znajdować się poza wyjściem sekcji przylotów, natomiast transfer na molo zajmie około 25-30 minut.

Z Krabi na Koh Phi Phi współdzieloną motorówką

Z Krabi na Koh Phi Phi współdzieloną motorówką
Wspólna łódź motorowa na Morzu Andamańskim © SORANAT7 / Shutterstock.com

Czas – 1 godzina
Cena – 100 PLN
Wygoda – 3/5

Przez cały sezon istnieje jedno wspólne połączenie motorówką między Krabi a Koh Phi Phi. Łódź motorowa obsługiwana jest przez wycieczkę Koh Phi Phi Kanichta z przystani na rzece Krabi. To bardzo blisko hosteli i hoteli w mieście Krabi, a także zaledwie 25 minut transferem z Ao Nang lub lotniska Krabi. Przygotuj się na to, że za bilet na motorówkę zapłacisz około dwukrotnie więcej niż za normalny prom.

Motorówki odpływają o 9:15 rano, a podróż trwa zaledwie 60 minut od początku do końca. To sprawia, że jest to najszybsza ze wszystkich dostępnych opcji transportu na Koh Phi Phi, która zabierze Cię na plażę Tonsai na poranny tajski omlet i sok z mango z widokiem na Andamany. Główny minus? Łodzie motorowe to trudne przejażdżki. Nawet najmniejsze fale będą kołysać łodzią i często nie ma zbyt dużo miejsca na bagaż.

Z Krabi na Koh Phi Phi prywatną motorówką

Z Krabi na Koh Phi Phi prywatną motorówką

Czas – 1 godzina lub cały dzień z wycieczką
Cena – Około 960 PLN
Wygoda – 3/5

Istnieją dwie opcje dla tych, którzy chcą podróżować w wielkim stylu i pędzić po Andamanach na Koh Phi Phi w prawdziwym pośpiechu. Możesz targować się z lokalnymi właścicielami łodzi i organizatorami wycieczek, aby popłynąć z Krabi prywatną motorówką. Możesz też wybrać zorganizowaną wycieczkę łodzią motorową. Pierwsza opcja może być droga, ale oznacza wejście na molo Tonsai w 60 minut lub mniej. Druga zajmie cały dzień. Jest to jednak przygoda sama w sobie, pozwalająca odkrywać dziewicze plaże Koh Phi Phi, ukryte zatoczki wokół jej północnego brzegu, a nawet z daleka zajrzeć do kultowej zatoki Maya.

Wycieczki zwykle wyruszają z przystani w Railay lub Ao Nang. Stamtąd motorówki udają się prosto do Parku Narodowego Hat Nappharat Thara-Mu Ko Koh Phi Phi, abyś mógł przeżyć dzień pełen wrażeń. W cenę wliczone są przystanki na nurkowanie z rurką, pływanie i opalanie się, a także suchy prowiant na lunch i usługi anglojęzycznego przewodnika. Tymczasem transfery odbywają się na małych, szybkich statkach, które mogą pomieścić określoną liczbę pasażerów. To sprawia, że idealnie nadają się do dzielenia całości kosztów między grupę podróżującą.


Na horyzoncie Krabi wznoszą się twarde skały Koh Phi Phi. Obiecują zachody słońca, które mienią się w odcieniach różu, czerwieni i pomarańczy nad Morzem Andamańskim. Ponadto możesz liczyć na świecące białe plaże i imprezy z pokazami ognia. Na szczęście istnieje wiele opcji, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego, dzięki szybkim łodziom motorowym i klasycznym promom.


Z Krabi na Koh Phi Phi – FAQ

Jak najtaniej dostać się z Krabi na Koh Phi Phi?

Na tej popularnej trasie utrzymanie budżetu w nienaruszonym stanie jest łatwe. Promy o normalnej prędkości mogą pokonać trasę w sumie w 2 godziny. Co więcej, rzadko doprowadzą Cię do bankructwa. Ceny za samą przeprawę mogą wynosić nawet 45 PLN. Do tego trzeba doliczyć kilka złotych na przejazdy taksówką do portu.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dostać się z Krabi na Koh Phi Phi?

Musisz nieco poluzować budżet na podróż i wydać trochę bahtów na motorówkę. Opuszczają one Krabi w solnej mgle i docierają na Koh Phi Phi w około godzinę. To połowa czasu, którego potrzebują promy o normalnej prędkości. Rozsądnie jest zarezerwować bilety na te żwawe przejażdżki z wyprzedzeniem, korzystając z 12Go.asia. Liczba miejsc jest ograniczona, a ceny mogą wzrosnąć w sezonie.

Jak dostać się z Krabi na Koh Phi Phi?

Przeskok z Krabi na Koh Phi Phi to przeskok z lądu na wyspę. Bez lotniska po drugiej stronie oznacza to, że będziesz musiał wejść na pokład łodzi. Pytanie tylko, jakiego rodzaju łodzi. Sprawdź 12Go.asia, aby wyszukać i porównać wszystkie różne opcje. Istnieją szybkie łodzie motorowe, które kosztują więcej, ale kończą podróż w godzinę na jednym końcu spektrum. Z drugiej strony można zarezerwować promy o normalnej prędkości, które mogą przewozić więcej pasażerów i kosztują znacznie mniej.

Jak długo płynie prom z Krabi na Koh Phi Phi?

Standardowy czas przeprawy promowej z Krabi na Koh Phi Phi to 2 godziny. Mowa tu wyłącznie o czasie spędzonym na morzu. Musisz również wziąć pod uwagę długość transferów z lotniska Krabi lub plaży w Ao Nang, czekanie przy terminalu promowym i małe sprawy administracyjne po stronie Koh Phi Phi, by zapłacić za wejście na wyspę (400 THB, około 50 PLN).

Ile kosztuje prom z Krabi na Koh Phi Phi?

Ceny różnych promów od różnych firm będą się różnić. Za przeprawę na trasach normalnych lub szybkich średnio można spodziewać się kosztów powyżej 45 PLN, ale rzadko więcej niż 70 PLN. Możesz łatwo sprawdzić, jaki będzie koszt podróży z Krabi na Koh Phi Phi w wybranych przez Ciebie terminach. Po prostu udaj się do 12Go.asia i wyszukaj bilet.

Czy warto odwiedzić wyspę Koh Phi Phi?

Z całą pewnością tak! To jedna z najbardziej znanych wysp Tajlandii. Wyłania się prosto z Morza Andamańskiego jak jakiś śpiący olbrzym. Szmaragdowe dżungle spływają kaskadami z jej klifów. W niebo wznoszą się góry krasowe. Na wyspie znajdują się ukryte plaże i zatoczki do zwiedzania, a także szerokie piaski na uroczej plaży Loh Dalum i Tonsai, gdzie nad wodą stoją bary reggae. To także park narodowy, pełen raf koralowych i lagun pełnych żółwi morskich i rekinów.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: