Airbnb w Paryżu

Airbnb w Paryżu

Paryż kradnie serca podróżników jak żadne inne miasto na świecie. Dzięki dumnym blokom Haussmanna i pałacom typu ‘popatrz na mnie’, wysadzanym drzewami bulwarom i niezwykle romantycznym bistro emanuje stylem i atrakcjami, o których inne stolice mogą tylko pomarzyć. Następnie można dorzucić światowej klasy eksponaty muzealne Orsay i Luwru (witaj, Mona Liso). Odpuść na chwilę hałaśliwą scenę klubową i znakomite lokale gastronomiczne. Dodaj do losowania z listy życzeń: Wieżę Eiffla, Pola Elizejskie, gotyckie wieże Notre-Dame. To naprawdę klasa sama w sobie.

Jeśli chcesz dołączyć do milionów ludzi, którzy co roku przemierzają fascynującą francuską stolicę, możesz rozważyć pominięcie klasycznego hotelu i skorzystanie z Airbnb. W menu tej pięknej metropolii znajduje się teraz tysiące obiektów na wynajem. Istnieją pracownie artystyczne z widokiem na rzekę, a także wielkie i luksusowe rezydencje wychodzące na Wieżę Eiffla. Ten przewodnik to świetne miejsce na rozpoczęcie przygody, jeśli chcesz znaleźć swoje miejsce w Mieście Światła oraz zadomowić się w jednych z najlepszych dostępnych obecnie Airbnb.

W tym przewodniku po Airbnb w Paryżu:

Czy Airbnb w Paryżu jest legalne?

Czy Airbnb w Paryżu jest legalne?

Dla podróżujących, Airbnb w Paryżu jest darmowe, proste i całkowicie legalne w użyciu. Wystarczy kliknąć stronę, przejrzeć wszystkie piękne apartamenty nad Sekwaną i kanałem Saint-Martin, wybrać miejsce, które najbardziej Ci się podoba i zarezerwować je. Możesz nawet skontaktować się z potencjalnym gospodarzem, aby zadać mu dowolne pytania dotyczące zakwaterowania i lokalizacji. Istnieją pewne przepisy dotyczące właścicieli nieruchomości. Wynajem krótkoterminowy pojedynczych miejsc jest obecnie dozwolony maksymalnie na 120 dni w roku. Co więcej, wszyscy właściciele muszą zarejestrować swoje nieruchomości w urzędzie. Ale nie martw się – wszystkim tym zajmują się gospodarze, a nie goście!

Gdzie powinienem się zatrzymać na Airbnb w Paryżu?

Paryż nie jest mały, więc odwiedzający po raz pierwszy mogą chcieć zapoznać się z pierwszą dzielnicą – Arrondissement nr 1 (1) (domem Luwru), zanim udadzą się do dzielnicy siódmej – Arrondissement nr 7 (2) (2), by zobaczyć Wieżę Eiffla. Dalej na południe i po drugiej stronie rzeki znajduje się Dzielnica Łacińska (3), która słynie z bogatej historii literackiej i wytrawnych mieszkańców. Le Marais (4) zaprowadzi Cię na północ ze swoimi butikami i warsztatami mody (może to być po prostu najmodniejsza część francuskiej stolicy). Północ ponownie oznacza uderzenie w tętniące życiem kluby nocne i kawiarnie obszaru Canal Saint-Martin (5). Kupujący często wolą skupiać się na Polach Elizejskich (6) i ich markach w stylu krawiectwa haute couture. W międzyczasie hipsterzy gromadzą się w Belleville (7). Ale to Montmartre (8) ma chyba najbardziej typowe paryskie sceny uliczne ze wszystkich, rozciągnięte na wzgórzu w najbardziej wysuniętej na północ części centrum miasta.

Arrondissement nr 1
Luwr jest prawdopodobnie głównym punktem centralnym, przyciągającym bezcennymi dziełami sztuki i legendarną Mona Lisą tysiące ludzi z całego świata

Arrondissement nr 1 – pierwsza dzielnica

Plusy
 • Luwr jest na wyciągnięcie ręki
 • Niektóre z najbardziej znanych zabytków Paryża
 • Ekskluzywne butiki handlowe
Minusy
 • Bardzo drogo
 • Bardzo turystycznie

„Pierwszy”, jak nazywają go miejscowi, to Paryż, który prawdopodobnie znasz najlepiej. W tych charakterystycznych blokach Hausmanna i w XVII-wiecznych pałacach, w których można wstrząsnąć butelką Bordeaux, jest mnóstwo zabytków i okazji do robienia zdjęć. Luwr jest prawdopodobnie głównym punktem centralnym, przyciągającym tysiące ludzi bezcennymi dziełami sztuki i legendarną Mona Lisą. Obok znajduje się niesamowicie elegancki Ogród Tuileries, wraz z uroczymi ścieżkami spacerowymi wypełnionymi księgarniami nad Sekwaną. Airbnb nie ma tu pod dostatkiem; większość osiągnie wysoką cenę.

Arrondissement nr 7 - siódma dzielnica

Arrondissement nr 7 – siódma dzielnica

Plusy
 • W pobliżu Wieży Eiffla
 • Niektóre z najbardziej luksusowych Airbnb w mieście
 • Fantastyczne winiarnie i ekskluzywne restauracje
Minusy
 • Bardzo drogo
 • Nie ma zbyt wiele do zrobienia oprócz zwiedzenia Wieży Eiffla

„Siódmy” jest wart szczególnej wzmianki, ponieważ jest domem dla prawdopodobnie najsłynniejszej atrakcji w całym Paryżu: Wieży Eiffla. Przekonasz się, że dzielnica łączy się z Sekwaną w zachodniej części miasta. Zaledwie rzut kamieniem od brzegu wody znajduje się wznosząca się iglica wielkiego żelaznego punktu orientacyjnego, którą można pokonać pieszo lub windą (do wyboru). Zamożność to słowo kluczowe, jeśli chodzi o to, co znajduje się na ziemi. Jest to obszar, który jest domem dla paryskich odrzutowców, a samochody sportowe, winiarnie i luksusowe apartamenty Airbnb są normą.

Dzielnica Łacińska
Wąskie uliczki Dzielnicy Łacińskiej © zefart / Shutterstock.com

Dzielnica Łacińska

Plusy
 • Energiczne życie uliczne
 • Historia literatury
 • W tej lokalizacji znajduje się Panteon
Minusy
 • Może być zatłoczona turystami
 • Ceny stale rosną

Był czas, kiedy Hemingway i Orwell spacerowali po ulicach piaszczystej Dzielnicy Łacińskiej. Dzielnica ta od dawna jest domem studentów i myślicieli, ale w ciągu ostatnich 100 lat przeszła prawdziwą metamorfozę – od zrujnowanych slumsów do gentryfikacji. Mimo to w wąskich i brukowanych uliczkach jest coś klimatycznego. Wszystkie wydają się prowadzić w nieskończoność do wielkiej kopuły Panteonu – miejsca pochówku luminarzy takich jak Wolter, Victor Hugo i Rousseau. Kultura kawiarniana, scena kulinarna i obserwowanie ludzi to główne zajęcia, w których prawdopodobnie będziesz uczestniczyć, mieszkając w Dzielnicy Łacińskiej.

Le Marais
Zobaczysz uliczne kawiarnie tętniące życiem od rana do nocy © olrat / Shutterstock.com

Le Marais

Plusy
 • Naprawdę na czasie
 • Świetne koszerne jedzenie
 • Kultura kawiarniana
Minusy
 • Hermetyczne środowisko
 • Nie jest to najtańsza część miasta

Ta dzielnica w kształcie rombu zaczyna się przy awangardowym Centre Pompidou i kończy u ujścia Kanału Saint-Martin. Ze swoim fajnym pseudonimem SoMa, obecnie powszechnie akceptowanym przez mieszkańców, króluje jako prawdopodobnie najbardziej modny i szykowny departament w mieście. Ekologiczne palarnie kawy ocierają się o rzemieślnicze piekarnie. Zobaczysz zupełnie nowe kuchnie w stylu skandynawskim i mnóstwo stylowych butików z ubraniami. Spotkasz uliczne kawiarnie tętniące życiem od rana do nocy. Długie dziedzictwo żydowskie to także mnóstwo koszernych dań.

Kanał Saint-Martin
Dołącz do uczniów i młodzieży przy nabrzeżach Kanału Saint-Martin © PoloF / Shutterstock.com

Kanał Saint-Martin

Plusy
 • Wspaniali ludzie
 • Dobre życie nocne
 • Tańsze niż wiele obszarów Paryża
Minusy
 • Niedaleko głównych atrakcji turystycznych
 • Nie najlepsze dla rodzin

Dołącz do studentów i młodego tłumu na nabrzeżu Kanału Saint-Martin, aby zobaczyć migawkę z lokalnego życia Paryża w akcji. Po południu w okolicy panuje zgiełk ludzi pijących wino i grających w bule. Platany zdobią chodniki na północ i południe od wody, a okoliczny obszar jest również domem dla niezależnych bistro i barów. Bassin de la Villette to miejsce, w którym można szukać Airbnb w spokojniejszych miejscach, ale południowy kraniec kanału to najlepsza lokalizacja na nocne życie.

Champs Elysée

Champs Elysée

Plusy
 • Prawdopodobnie najbardziej modne zakupy w mieście
 • Ekskluzywne i luksusowe Airbnb
 • Staniesz na jednej z najbardziej charakterystycznych dróg na świecie
Minusy
 • Duży ruch – przez cały czas
 • Bardzo drogie

Nie słyszałeś o Paryżu, jeśli nie słyszałeś o Polach Elizejskich. Ten długi bulwar jest jedną z najbardziej charakterystycznych ulic na świecie, ponieważ rozciąga się przez 8 dzielnicę od Place de la Concorde do Łuku Triumfalnego. Jest to prawdziwy magnes na kupujących dzięki składance haute couture i wyrafinowanym sklepom z biżuterią. Prawdopodobnie najlepiej pozostawić ten rejon podróżnikom, którzy przyjeżdżają do Paryża po szlachetniejsze rzeczy.

Montmartre

Montmartre

Plusy
 • Bardzo malownicze i fotogeniczne miejsce
 • Wspaniali ludzie
 • Fantastyczne widoki na miasto
Minusy
 • Dość daleko od centrum Paryża
 • Znajduje się na wzgórzu więc spodziewaj się wspinaczki!

Wzgórze Montmartre, wznoszące się 130 metrów nad rozległą zabudową miejską, po północnej stronie stolicy, jest teraz miejscem przypominającym bajkową wersję Paryża. Brukowane alejki wiją się wokół pochylonych frontów kawiarni pomalowanych w secesyjną czcionkę. Na placach spotkać można palących artystów. Klatki schodowe biegną obok parków wypełnionych sosnami i kwiatami bugenwilli (kąciciernia). Jeśli szukasz miejsca w malowniczym Paryżu z pocztówek, znajdziesz je tutaj.

Belleville

Belleville

Plusy
 • Główna artystyczna dzielnica Paryża
 • Alternatywna scena barowa
 • W pobliżu cmentarza Père Lachaise
Minusy
 • Zlokalizowane daleko od głównych atrakcji
 • Niektórym może wydawać się trochę „szorstkie”

Łącząc Chinatown z najbardziej kreatywnym centrum Paryża, Belleville ukrywa się pośród parków i dzielnic na wschodnich obrzeżach śródmieścia. To kraina usiana chodnikami z graffiti i zadymionymi barami jazzowymi, ulicznymi targami z jedzeniem i brudnymi kawiarni w stylu grunge, w których upijają się lokalni goście. Obfitują tu również wegańskie restauracje i orientalna kuchnia pachnąca przyprawami, a piękny Parc de Belleville to dobra ucieczka od tego wszystkiego. Ponadto pobliski cmentarz Père Lachaise jest tu zawsze jednym z bardziej nawiedzonych i intrygujących miejsc. W Belleville nie ma wielu obiektów Airbnb na wynajem, ale zazwyczaj są one tańsze niż ich rówieśnicy zlokalizowani bliżej Luwru.

Najlepsze Airbnb w Paryżu

Najlepszy apartament Airbnb w Paryżu

Elegancki apartament w pięknym budynku

Elegancki apartament w pięknym budynku

To wspaniałe mieszkanie ma prawdziwie paryski klimat, przechodząc od wnętrz z drewnianą podłogą do jasnych i przewiewnych francuskich balkonów Julii, z których roztacza się wspaniały widok na tętniące życiem ulice drugiej dzielnicy. Przestrzeń mieszkalna jest urokliwa, z ustawionymi na wprost sofami i oknami od dołu do góry, które wpuszczają światło do całej nieruchomości. Kuchnia to kolejny plus, z w pełni wyposażonymi przestrzeniami do gotowania i centralną wyspą – jest to idealne miejsce na wspólne wieczory kulinarne.

Najlepszy dom Airbnb w Paryżu

Centralny Paryż, Wykwintna Kuchnia, Historia, Sala balowa

Centralny Paryż, Wykwintna Kuchnia, Historia, Sala balowa

Zanurz się w ekstrawagancji i rozmachu Paryża dzięki tej zabytkowej posiadłości. Aksamitne zasłony i stosy starych książek zapraszają do biblioteki, a olbrzymia sala balowa jest pełna złotych liści i diamentowych żyrandoli. Kiczowaty i zabawny styl tej nieruchomości pozwala Ci również znaleźć się w pobliżu Musee Rodin, Orsay i legendarnego Luwru.

Najlepsze Airbnb dla rodzin w Paryżu

Zabierz swoją rodzinę do Paryża

Zabierz swoją rodzinę do Paryża

Sprawdź ten czarujący i przytulny obiekt w Dzielnicy Łacińskiej, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o rodzinach. W sumie może pomieścić do siedmiu osób w trzech prywatnych sypialniach. Do dyspozycji gości jest wspólna przestrzeń do gotowania i jadalnia, w której można przygotowywać domowe posiłki, a także duży salon z oknami wychodzącymi na ulicę i dużą ilością miejsca na wspólne zajęcia.

Najlepsze Airbnb dla dużych grup w Paryżu

Bajeczne mieszkanie miejskie

Bajeczne mieszkanie miejskie

Elegancka, nowoczesna, ale – co najważniejsze – duża. Ta rozległa nieruchomość może pomieścić jednocześnie do 16 osób. Ma sześć oddzielnych sypialni i trzy rozkładane sofy, nie wspominając o dużej przestrzeni ogólnodostępnej we wnętrzu z szarymi ścianami i podłogą z drewna sosnowego, które zajmują aż 200 metrów kwadratowych. Lokalizacja jest idealna zarówno do zwiedzania, jak i do życia nocnego, będąc prawie w równej odległości między Luwrem a Kanałem Saint-Martin.

Najlepsze Airbnb na luksusowy pobyt w Paryżu

Znakomity apartament na Jewel of an Island w sercu Paryża

Znakomity apartament na Jewel of an Island w sercu Paryża

Daj się ponieść wspaniałości francuskich królów i królowych, wybierając ten niezwykle wykwintny apartament w bijącym sercu miasta. To oferta Airbnb Plus, która gwarantuje tylko odrobinę dodatkowej jakości i klasy. Uwierz – zasługujesz na to. Pokoje łączą klasyczne pozłacane i współczesne meble, wiszące żyrandole i starodawne malowane belki, tworząc coś naprawdę wyjątkowego. W międzyczasie krok na zewnątrz prowadzi do uroczego Place Dauphine na najwyższym końcu bogatej w atrakcje wyspy Île de la Cité. Czego tu nie kochać?

Czy Airbnb jest tańsze niż hotele w Paryżu?

Hotele w Paryżu mogą być naprawdę drogie, zwłaszcza jeśli chcesz zwiedzić Miasto Świateł w okresach szczytu, takich jak Boże Narodzenie, lato lub w okolicach Wielkanocy. Obiekty Airbnb natomiast mogą Cię miło zaskoczyć, jeśli chodzi o cenę. Zwykle kosztują mniej za noc niż ich odpowiedniki w hotelach i mają również dodatkową przestrzeń (dzięki czemu można podzielić koszt z większą liczbą podróżnych) oraz zaplecze do samodzielnego przygotowywania posiłków (dzięki czemu nie będziesz musiał odkładać tak dużej części budżetu na jedzenie na mieście).

Best Western Premier Kapital Opera

Ale to nie jest takie proste. Hotele oferują wyższy poziom usług niż Airbnb. Będziesz musiał pożegnać się z usługą codziennego sprzątania, dozorcą w holu, powitalnym drinkiem, barem na miejscu i obsługą pokoju. Jeśli jesteś zdeterminowany, aby jednak mieć w ofercie takie rzeczy, hotele jak Best Western Premier Kapital Opera są do Twojej dyspozycji. Oferują one apartamenty i pokoje w pięknej dzielnicy Montmartre, w których znajdziesz dodatkowe udogodnienia, takie jak regularne sprzątanie i dedykowana recepcja.

Zafascynuj się wizjami Mona Lisy i zrób sobie selfie na Wieży Eiffla, przy smakach coq a vin i rześkich szampanach. Zrób modowe zakupy na Polach Elizejskich i przespaceruj się pocztówkowymi uliczkami Montmartre, a wszystko to w drodze do Paryża na kilka dni. Istnieje kilka naprawdę fantastycznych Airbnb, które czekają, aby ta podróż była niezapomniana!

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: