Airbnb w Londynie

Airbnb w Londynie

Każdego roku do ogromnej metropolii Londynu przyjeżdżają miliony podróżników. Przybywają tam ze względu na kultowe zabytki Wielkiej Brytanii, od Pałacu Buckingham po strzelistą gotycką iglicę Big Bena i nie tylko. Przychodzą, aby odwiedzić knajpki i stragany z frytkami, wypić spienione piwo ALE oraz zahaczyć bistro z gwiazdkami Michelin. Przybywają z powodu tysięcy lat niebywałej historii – do prestiżowych teatrów na West End i pozornie niekończącej się gamy galerii, muzeów i atrakcji, które wypełniają brzegi bulgoczącej Tamizy. Mówiąc prościej – jest tu coś dla każdego globtrotera!

Obecnie ogromna liczba z 19 milionów odwiedzających rocznie Big Smoke, decyduje się spać w londyńskich Airbnb. Powód? W przeciwieństwie do hoteli, obiekty Airbnb mogą zabrać Cię do interesujących dzielnic o wyjątkowej, artystycznej i lokalnej atmosferze. Są też często tańsze niż tradycyjne hotele i mogą mieć trochę więcej miejsca, co jest szczególnie wygodne, jeśli masz ze sobą większy bagaż. Ten przewodnik to świetne miejsce, aby zacząć…

W tym przewodniku Airbnb po Londynie:

Is Airbnb legal in London?

Czy Airbnb jest w Londynie legalne?

Tak – możesz swobodnie korzystać z Airbnb w Londynie tak często, jak chcesz. Nie ma żadnych ograniczeń dla podróżnych, których przyciąga szeroki wybór mieszkań, penthouse’ów i kamienic na terenie całego Big Smoke. Właściciele korzystający z Airbnb w Londynie będą musieli przestrzegać tak zwanej zasady 90 dni. Istnieje ona od 2017 roku i oznacza, że żadna cała nieruchomość nie może być wynajmowana na dłużej niż trzy miesiące w ciągu jednego roku. Nie wpłynie to jednak na Twoje wrażenia z korzystania z usługi jako gościa, ponieważ Airbnb współpracuje z władzami w stolicy, aby zapewnić, że oferty są automatycznie niedostępne po przekroczeniu progu. Rezerwuj śmiało!

Gdzie na Airbnb powinienem zatrzymać się w Londynie?

Wyjaśnijmy sobie jedno – Londyn jest ogromny! Największe miasto w Wielkiej Brytanii i jedno z największych w Europie, rozciąga się na ponad 52 km od dorzecza Tamizy w południowo-wschodniej Anglii. Ten przewodnik Airbnb po Londynie skupi się na niektórych z najpopularniejszych obszarów dla odwiedzających, zaczynając od oczywistych zabytków Westminster (1), centrów życia nocnego w Soho i West End (2)), dzielnicy handlowej Covent Garden (3) oraz potęgi biznesowej City of London (4).

Następnie przejdziemy do prawdziwych mekk sławy, Chelsea i Knightsbridge (5), gdzie na ulicach rozsiane są Ferrari i bary z szampanem, po czym przejdziemy do eleganckich penthouse’ów w Marylebone i Mayfair (6). Dalej od tych ostoi jest szansa, aby zobaczyć, co oferuje artystyczne i punkowe Camden (7), a także wybrać się na krótką wizytę w ulubionym przez hipsterskich Shoreditch (8) – to dla tych, którzy szukają czegoś nieco bardziej „opuszczonego”.

Westminster

Westminster

Plusy
 • Niesamowite atrakcje polityczne
 • Zwiedzanie historyczne
 • Dobre połączenie z West End i West London
Minusy
 • Ruchliwe i tłoczne
 • Niewiele Airbnb do wyboru

Westminster to prawdopodobnie Londyn, który widzieliście w wiadomościach. Bijące serce angielskiej polityki. To tutaj Big Ben rozbrzmiewa nad głowami, a parlamenty zdobią brzegi Tamizy filigranowymi iglicami i witrażami. Downing Street to tylko krótki spacer w dół Whitehall, jeśli chcesz rzucić okiem na premiera, ale Westminster Abbey jest również na miejscu, gdy wolisz zobaczyć miejsce, w którym od XI wieku byli konsekrowani królowie i królowe. Pobyt tutaj to pobyt w samym sercu angielskiego państwa.

Soho i West End
Tłumy ludzi w dzielnicy Soho w China Town w Londynie w West End © Willy Barton / Shutterstock.com

Soho i West End

Plusy
 • Fantastyczne życie nocne
 • Stylowe apartamenty
 • Światowej klasy scena teatralna
Minusy
 • Głośne
 • Brak głównych zabytków

Dzielnica Soho była synonimem hedonizmu w Londynie, odkąd ktokolwiek pamięta. Weźmy na przykład wypełnioną teatrami Shaftesbury Avenue, gdzie teatry zabawiały londyńczyków jeszcze na przełomie XVII i XVII wieku. W późniejszych dziesięcioleciach ulice na północy stały się znane z tętniących życiem barów jazzowych, takich jak Ronnie Scott’s, szorstkich irlandzkich pubów i lokali LGBTQ. Na południu znajduje się pachnące soją Chinatown, które doskonale oddaje wielokulturowy charakter stolicy. Zarezerwuj Airbnb w tym miejscu, jeśli kochasz życie nocne, przedstawienia teatralne i nie masz nic przeciwko temu, żeby pójść spać trochę później niż zwykle.

City of London

City of London

Plusy
 • Bardzo energiczne
 • Doskonała scena pubowa
 • Lokalizacja w pobliżu całego centrum Londynu
Minusy
 • Być może najbardziej ruchliwa część stolicy
 • Drogie jedzenie i picie

Spójrz w górę: w City of London znajduje się las lśniących drapaczy chmur i wieżowców pokrytych stalą. Kultowe Square Mile, to najlepsze finansowe centrum Wielkiej Brytanii. Spodziewaj się biznesmenów w garniturach,którzy będą poruszać się między sklepami z kanapkami a kawiarniami z zadziwiającą prędkością – spotkania zachęcają. Ale widoki też kuszą. Jest to obszar, w którym znajduje się Tower of London (po wschodniej stronie) i Katedra św. Pawła (w samym jego środku), nie wspominając o starych uliczkach i uliczkach odchodzących od Fleet Street (na zachodzie). Airbnb prawdopodobnie będą eleganckie i nowoczesne, ale często będą zlokalizowane w starych londyńskich kamienicach sprzed wieków.

Chelsea i Knightsbridge
Żółte Ferrari zaparkowane przed atrakcyjnymi kamienicami w Knightsbridge © Willy Barton / Shutterstock.com

Chelsea i Knightsbridge

Plusy
 • Eleganckie jedzenie i picie
 • W pobliżu wspaniałych muzeów dla całej rodziny
 • W pobliżu pięknych parków
Minusy
 • Drogie
 • Nie jest to najbardziej skomunikowana część Londynu

Serce Royal Borough of Kensington and Chelsea składa się z dwóch obszarów Chelsea i Knightsbridge. Te wydeptane tereny londyńskich celebrytów i ważniaków to kraina Ferrari i markowych ubrań. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz więcej barów z ostrygami i szampanem niż tradycyjnych angielskich pubów, co znajduje odzwierciedlenie w niesamowicie fajnych wynajmach na Airbnb – pomyśl o eleganckich apartamentach w wiktoriańskich szeregach, które pełne są antycznych mebli. Ale znajduje się tam również mnóstwo muzeów i ogrodów – od fascynującego Muzeum Historii Naturalnej (uwielbiane przez rodziny) po kultowy Serpentine of Hyde Park nieco na północy.

Marylebone i Mayfair
Oxford Street, na której można znaleźć największych flagowych sprzedawców detalicznych i domy towarowe © Willy Barton / Shutterstock.com

Marylebone i Mayfair

Plusy
 • Fantastyczna i wyśmienita kuchnia
 • W pobliżu sklepów przy Oxford Street
 • Luksusowe Airbnb
Minusy
 • Drogo
 • Trochę hermetyczne środowisko

Podwójne dzielnice Marylebone i Mayfair łączą się, aby połączyć tereny zielone Regent’s Park i Hyde Park. W połączeniu są jednymi z najbardziej prestiżowych lokalizacji w mieście (wystarczy zajrzeć na planszę Monopoly!). Przecięcie ich obu to słynna mekka zakupów Oxford Street, na której można znaleźć największe flagowe sklepy i domy towarowe. Na południu znajduje się Mayfair, w którym z kolei znajdują się prestiżowe restauracje wyróżnione przez przewodnik Michelin i jedne z najbogatszych hoteli w Londynie. Na północy znajduje się Marylebone, gdzie zlokalizowane jest muzeum Sherlocka Holmesa i główne atrakcje, takie jak Madame Tussauds.

Covent Garden
Turyści i zadaszone stragany na Apple Market, Covent Garden © Josie Elias / Shutterstock.com

Covent Garden

Plusy
 • Zakupy!
 • Znajdziesz się w pobliżu serca Londynu centralnego
 • Świetne restauracje i kawiarnie
Minusy
 • Zawsze bardzo ruchliwy
 • W tych rejonach jest dość drogo

Technicznie rzecz biorąc róg wypełnionego po brzegi teatrami West End, Covent Garden jest warty szczególnej uwagi, ponieważ jest to jedno z głównych centrów handlowych Londynu. W jego centrum znajduje się włoska pagoda, znana jako Apple Market, w której znajduje się mnóstwo ciekawych galanterii i rzemieślniczych sklepów spożywczych. Wokół niego wije się labirynt dróg, gdzie znane marki modowe mieszają się ze sklepami narciarskimi i markami haute couture. Nigdy nie zabraknie Ci miejsca, w którym możesz zrobić zakupy, nie wspominając o stylowych herbaciarniach i pubach.

Camden
Rynki tłoczą się na ulicach wokół tętniącego życiem Camden Lock © Maurizio De Mattei / Shutterstock.com

Camden

Plusy
 • Alternatywna scena muzyczna
 • Uliczne jedzenie
 • Miejsce bardziej przystępne cenowo niż w centrum Londynu
Minusy
 • Dla niektórych może wydawać się trochę szorstkie
 • Zlokalizowane kilka przystanków metra od głównych atrakcji turystycznych

Odkop kolczaste naszyjniki i przygotuj skórzaną kurtkę, Camden to niecodzienne punkowe centrum Londynu. Znajduje się na północ od centrum miasta, rozciągając się na masę prowizorycznych barów rockowych i alternatywnych klubów muzycznych. Rynki tłoczą się na ulicach wokół tętniącego życiem Camden Lock, sprzedając wszelkiego rodzaju płyty winylowe, naszywki zespołów i uliczne jedzenie – często z wyraźnie azjatyckim smakiem. W pobliżu jest mnóstwo Airbnb i zazwyczaj mają one nieco bardziej przystępną cenę niż ich odpowiedniki bliżej Piccadilly.

Shoreditch
Shoreditch High Street to miejsce, które warto odwiedzić © CK Travels / Shutterstock.com

Shoreditch

Plusy
 • Super zakupy w stylu vintage
 • Bary i restauracje
 • Atmosfera młodości
Minusy
 • Niezbyt dobre dla rodzin
 • Trochę daleko od głównych atrakcji Londynu

Shoreditch była jedną z pierwszych dzielnic, które w latach 90-tych umieściły wschodni Londyn na mapie. Powiewając flagą Hackney jako całości, jest to zgiełk kreatywnych warsztatów artystycznych, studiów tatuażu i knajpek. Shoreditch High Street to miejsce, w którym warto być – z pubami, lokalami Carib BBQ, domami curry i niekończącą się mieszanką sklepów z płytami, zakładami fotograficznymi i – co najważniejsze – sklepami z artykułami vintage. Jeśli szukasz czegoś spokojniejszego, możesz udać się na północ do Hoxton lub nawet wielokulturowego Dalston (nowego ulubionego przez hipsterów miejsca).

Najlepsze Airbnb w Londynie

Najlepszy apartament Airbnb w Londynie

Chic, Sophisticated Flat

Eleganckie, wyrafinowane mieszkanie

Nic tak nie podkreśla ‘Soho’, jak ten przepiękny obiekt pośrodku West End. Żywe przestrzenie o stonowanych odcieniach szarości są wzmocnione współczesnymi meblami z chłodnymi krawędziami Scandi, tworząc mieszkanie, które w każdym calu jest miejscem, do którego chcesz się wycofać po szturmie na teatry i jazzowe bary. Kolosalny telewizor z płaskim ekranem i kominek w stylu vintage tylko dodają uroku, podczas gdy łazienka to symfonia marmuru, w której trudno się nie zakochać. Nie czekaj – rezerwuj!

Najlepszy dom Airbnb w Londynie

Dom na zaciszu w Central Knightsbridge

Dom na zaciszu w Central Knightsbridge

Ten okazały i przestronny dom do wynajęcia, schowany w ładnych georgiańsko-wiktoriańskich domach szeregowych ekskluzywnego Knightsbridge, może pomieścić jednocześnie do sześciu osób. Najważniejsze elementy to przytulny i bezpretensjonalny salon z jadalnią i starym paleniskiem, a także minimalistyczna kuchnia, która jest jednocześnie jasna i funkcjonalna. W domu znajduje się także w pełni wyposażona łazienka z wanną do siedzenia – idealna na odpoczynek po długich dniach spędzonych na zakupów w Harrods!

Najlepsze Airbnb dla rodzin w Londynie

Eleganckie mieszkanie z balkonem

Eleganckie mieszkanie z balkonem

W tym mieszkaniu nad Tamizą dostaniesz trzy oddzielne sypialnie. Wszystkie są wygodne i nowoczesne, z dużymi łóżkami i dużą ilością miejsca na garderobę. Przy stole w jadalni może zebrać się więcej osób, aby podzielić się historiami z British Museum. Śmiało można także poleniuchować na sofie w kształcie litery L. Ale to miejsce powinno naprawdę zwrócić uwagę rodzin – zlokalizowane między London Eye, zabytkami Westminsteru i teatrami na West End.

Najlepsze Airbnb w Londynie dla dużych grup

Stylowa kamienica z ogrodem w centrum Londynu

Stylowa kamienica z ogrodem w centrum Londynu

Lista funkcji w tym najwyższej jakości Airbnb jest długa. Jesteś gotowy? Pięć pięter – jest. Prywatny ogród z miejscami do siedzenia na świeżym powietrzu – jest. Cztery oddzielne sypialnie, ale łącznie miejsce dla maksymalnie 17 osób – jest. Kuchnia włoskiego designu – jest. Duże grupy po prostu nie mogą ominąć tej pięknie wykończonej kamienicy, która znajduje się zaledwie pięć minut spacerem od głównego węzła komunikacyjnego King’s Cross.

Najlepsze Airbnb na budżetowy pobyt w Londynie

Łóżko w 10-osobowym pokoju wieloosobowym

Łóżko w 10-osobowym pokoju wieloosobowym

Zarezerwuj sobie miejsce w ulubionym przez podróżników Clink261. To sprawdzony hostel ze wspólnymi pokojami wieloosobowymi i łóżkami na klasycznych pryczach. Atmosfera jest powściągliwa i swobodna, a do dyspozycji gości jest kolorowa strefa wspólna z sofami i instalacjami w stylu Pop Art, gdzie można spotkać się i porozmawiać z podobnymi podróżnikami. Pobyt w Clink261 oznacza również, że możesz dołączyć do bezpłatnych wycieczek pieszych po Londynie, które odbywają się regularnie przez cały tydzień.

Najlepsze Airbnb na luksusowy pobyt w Londynie

Luksusowy pobyt w Wielkim Londynie

Luksusowy pobyt w Wielkim Londynie

To oferta Airbnb Luxe, otoczona eleganckimi butikami i winiarniami Knightsbridge, która zapewnia najwyższy poziom spersonalizowanych usług. Za elżbietańską fasadą z pięknego pomalowanego na biało kamienia nieruchomość mieści własną prywatną saunę i ośrodek zdrowia, a także rozległe jadalnie i salony. Tymczasem główna sypialnia naprawdę zasługuje na swoją nazwę, z garderobą i balkonem z kutego żelaza. Aha, a do Harrods dotrzesz spacerem ulicą!

Czy Airbnb w Londynie jest tańsze niż hostele?

Rezerwacja hoteli w Londynie może przyprawić o zawrót głowy i opróżnić portfel, zwłaszcza jeśli szukasz noclegu w pobliżu kultowych zabytków w sercu stolicy – Big Bena, siedziby Parlamentu, Tower of London. I tu właśnie pojawia się Airbnb. Wyciąg na koncie bankowym będzie zwykle nieco niższy niż w przypadku rezerwacji klasycznych hoteli. Co więcej, Airbnb rozsiane są po wszystkich zakątkach metropolii, więc możesz obniżyć koszty pobytu, udając się do mniej znanych zakątków Londynu, gdzie ceny z pewnością będą niższe.

Belgrave Hotel

Mimo to warto zauważyć, że Airbnb to nie to samo, co hotele. Będziesz wynajmował samodzielny pokój w mieszkaniu lub cały apartament, o które będziesz musiał dbać samodzielnie. Oznacza to, że nie dostaniesz wszystkich bajerów podczas wycieczki do Ritz. Będziesz musiał przyrządzać śniadania na własną rękę, sprzątać pokój samodzielnie i planować wszystkie podróże sam. Miejsce takie jak Belgrave Hotel jest doskonałym przykładem tego, co wyróżnia się w lokalu. To klasyczny londyński hotel położony pośród ceglanych budynków w pięknym Pimlico. Oprócz wystawnych pokoi w standardzie czterogwiazdkowym otrzymasz premię w postaci codziennego sprzątania, klimatyzacji i opcjonalnego śniadania każdego ranka. Warto o tym pomyśleć…

Londyn to kolosalny pejzaż miejski rozciągający się od wijącej się Tamizy w mozaice niesamowitych dzielnic. Każda z nich oferuje zupełnie inny rodzaj atrakcji, więc przed zarezerwowaniem Airbnb w starożytnej stolicy Anglii warto sprawdzić klimat i atmosferę danego miejsca.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: