Jak dojechać z Eindhoven do Amsterdamu

Jak dojechać z Eindhoven do Amsterdamu

Podróżując z Eindhoven do Amsterdamu przemierzysz serca zachodniej Holandii. Trasa liczy ponad 105 kilometrów na północ, od siedziby wielkiego klubu piłkarskiego PSV i giganta elektroniki Philips do stolicy kraju wpisanej na listę UNESCO.

To jedna z tych podróży, które odbędzie wiele osób, zwłaszcza, że bardzo dużo tanich linii lotniczych przylatuje na lotnisko w Eindhoven z całej Europy. Podróż może być również przyjemnością, ponieważ można przejechać przez pola tulipanów, mokradła i groble oraz historyczne miasta Geldria i Utrecht po drodze. Wesołej wyprawy!

TransportCzasCenaBilety
Z Eindhoven do Amsterdamu – lotniskowym autobusem1h 45 min100 PLNZarezerwuj online
Z Eindhoven do Amsterdam normalnym autobusem1h 30 min45 PLNZarezerwuj online
Z Eindhoven do Amsterdamu pociągiem1h 20 min100 PLNZarezerwuj online
Z Eindhoven do Amsterdamu taksówką1h 30 min500 PLNZarezerwuj online
Z Eindhoven do Amsterdamu samochodem1h 30 min360 PLN

Z Eindhoven do Amsterdamu – lotniskowym autobusem

Z Eindhoven do Amsterdamu – lotniskowym autobusem
Złap autobus AirExpressBus na lotnisku Eindhoven © Ivo Antonie de Rooij, W.Kulczycki / Shutterstock.com

Czas – 1 h 45 min
Cena – 100 PLN
Komfort – 4/5

Jeśli, jak wiele innych osób, sprawdzasz, jak dostać się do Amsterdamu z Eindhoven, to dobrze trafiłeś. Zapewne planujesz przylecieć na lotnisko Eindhoven jednym z niezliczonych tanich lotów, które obecnie docierają tam z całej Europy. Dedykowany transfer z lotniska do Amsterdamu będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jest to szybki kurs, a do stolicy Holandii łatwo jest dostać się z terminami każdego dnia tygodnia.

Po drodze jest tylko jeden przystanek – w tętniącym życiem mieście studenckim Utrecht. Podróż trwa łącznie 1 godzinę i 45 minut od startu do mety. Oznacza to, że możesz wysiąść z autokaru i znaleźć się na nabrzeżu ulicy Prins Hendrikkade przed dworcem kolejowym Amsterdam Centraal tego samego ranka, którego wylądujesz na pasach startowych dalej na południe.

Terminal autobusowy przy Amsterdam Centraal
Terminal autobusowy przy Amsterdam Centraal

AirExpressBus to wygodny sposób na podróż prosto z terminali lotniska w Eindhoven do tętniącego życiem serca Amsterdamu.

AirExpressBus to operator tej usługi, który posiada bardzo trafną nazwę. Dopasowuje on swoje rozkłady odjazdów do przylotów popularnych połączeń lotniczych. Oznacza to mniejszą liczbę kursów we wtorki i środy, ale znacznie więcej przejazdów w weekendy. Najwcześniejszy autobus wyjeżdża z lotniska w Eindhoven o 9:30 rano, a ostatni o 16:00.

Ponieważ jest tylko jeden operator, miejsca mogą się szybko zwolnić. Tak więc, zawsze zalecamy rezerwację z wyprzedzeniem, jeśli podróżujesz w szczycie sezonu letniego lub w okolicach Bożego Narodzenia. Oczekuj, że zapłacisz około 100 PLN za lot w jedną stronę do Amsterdamu, lub niewiele ponad 180 PLN za lot w obie strony. Pamiętaj również, aby zaznaczyć na mapie peron D pod numerem jeden na parkingu – to właśnie stamtąd odjeżdżają autobusy spoza terminali lotniska.

Z Eindhoven do Amsterdam normalnym autobusem

Z Eindhoven do Amsterdam normalnym autobusem
Flixbus ma linie autobusowe kursujące po całej Europie © Jarretera / Shutterstock.com

Czas – 1 h 25 min
Cena – 45 PLN +
Komfort – 3/5

Kup bilety w przedsprzedaży w firmie takiej jak Flixbus, a możesz liczyć na podróż najtańszym środkiem transportu z listy dostępnych opcji. Przejazdy trwają zaledwie 1,5 godziny od startu do mety i odbywają się w dużych, nowoczesnych autokarach z toaletami na pokładzie, gniazdkami elektrycznymi i WiFi. Wszystko to za średnią cenę zaledwie 10 euro przy zakupie biletu z wyprzedzeniem za pośrednictwem 12Go.co. Nieźle, prawda?

Przystanek początkowy znajduje się przy JF Kennedylaan na północnej stronie centrum Eindhoven, natomiast punkt wysiadania znajduje się albo na południowym Amsterdam Bijlmer, albo na Sloterdijk, położonym na północny zachód od Amsterdam Centraal. Sama podróż odbywa się wzdłuż głównej autostrady A2 na północ przez Holandię, mijając serce Niderlandów. Niektóre linie kursują nawet bez jednego przystanku.

Z Eindhoven do Amsterdamu pociągiem

Z Eindhoven do Amsterdamu pociągiem
Dworzec Główny w Eindhoven © BYonkruud / Shutterstock.com

Czas – 1 h 20 min
Cena – 100 PLN +
Komfort – 4/5

Pierwszym krokiem w dostaniu się pociągiem z Eindhoven do Amsterdamu jest dotarcie do dużej stacji Eindhoven Centraal. Z głównego miasta to bardzo łatwe – 10-minut spacerem obok tarasów kawowych i pubów piwnych na świeżym powietrzu z głównego rynku na północ. Z lotniska musisz wskoczyć do autobusu 401 lub 145. Autobusy kursują zazwyczaj co 10 minut, a podróż trwa około 20 minut.

Po dotarciu na stację, musisz poszukać normalnego pociągu międzymiastowego jadącego do Amsterdam Centraal. Odjeżdżają one kilka razy w ciągu każdej godziny, zaczynając o 6:32 rano i kończąc tuż przed północą. Ceny biletów standardowych zaczynają się od 100 PLN, ale możesz być pewien, że koszty wzrosną, jeśli nie zarezerwujesz biletów wcześniej i kupisz bilet w dniu podróży. Dlatego zalecamy skorzystanie z 12Go.co, jak tylko poznasz datę swojej podróży.

Pociągi to wygodny sposób podróżowania z Eindhoven do Amsterdamu, pozwalający cieszyć się urokliwymi holenderskimi krajobrazami pomiędzy tymi dwoma miastami.

Sama podróż może wiązać się z przesiadką w Utrechcie, choć wiele pociągów kursuje bezpośrednio do Amsterdamu. To może być ładna przejażdżka, przecinająca wiejskie tereny Gelderland i bagniste mokradła Brabancji Północnej, a następnie przebijająca się przez zalesione kwiatowe łąki prowincji Utrecht przed dotarciem na obrzeża wielkiego miasta.

Dwupiętrowy pociąg Intercity
Dwupiętrowy pociąg Intercity © S-F / Shutterstock.com

Pociągi to zazwyczaj piętrowe holenderskie modele międzymiastowe, które mają około 7-9 wagonów. W obu klasach jest dobra klimatyzacja i dużo miejsc siedzących, wraz z szerokimi oknami, przez które można podziwiać toczące się w oddali krajobrazy. Jeśli pogoda jest dobra, polecamy wybrać jedno z miejsc na górze – widok jest nieco lepszy.

Z Eindhoven do Amsterdamu taksówką

Z Eindhoven do Amsterdamu taksówką
Holenderskie taksówki w Amsterdamie © DutchMen / Shutterstock.com

Czas – 1,5 godziny
Cena – 500 PLN +
Komfort – 5/5

Głównym powodem, dla którego podróżni rozważają rezerwację prywatnej taksówki z Eindhoven do Amsterdamu, jest fakt, że przylatują oni na lotnisko w mieście i chcą od razu ruszyć w drogę do kawiarni i kanałów. Jest to wygodna opcja, która oznacza, że kierowca będzie gotowy i będzie na Ciebie czekał w chwili, gdy wyjdziesz z hali odbioru bagażu. (Nie ma też powodu, dla którego nie można poprosić kierowcę o wyjazd z miasta Eindhoven w celu odbioru z Twojego hotelu lub pensjonatu).

Rezerwacja taksówki z wyprzedzeniem może uprościć całą podróż i sprawić, że z lotniska w Eindhoven do Amsterdamu dojedziesz w zaledwie 90 minut.

Inną zaletą przejazdu taksówką jest komfort jazdy. Są one przyjemniejszym sposobem podróżowania niż zatłoczone autobusy, zwłaszcza w gorące holenderskie lato. Taksówki dają również pewność, że podróż na północ zajmie mniej czasu – bez nieprzewidzianych korków, podróż trwa około 90 minut, aż do samego centrum Amsterdamu!

To, co nie jest już tak kolorowe w taksówkach, to cena. Zazwyczaj są one ponad pięciokrotnie droższe niż autobusy i pociągi, a w miesiącach wzmożonego ruchu, takich jak lipiec i sierpień, mogą nawet znacznie przekroczyć tę wartość. Pamiętaj jednak, że ceny taksówek podawane są za cały samochód, więc możesz zaoszczędzić pieniądze, dzieląc je między wszystkich uczestników podróży.

Z Eindhoven do Amsterdamu samochodem

Z Eindhoven do Amsterdamu samochodem
Most nad rzeką Lek na autostradzie A2 pomiędzy Eindhoven i Amsterdamem © Aerovista Luchtfotografie / Shutterstock.com

Czas – 1,5 godziny
Cena – 360 PLN +
Komfort – 5/5

Obok taksówek możesz również rozważyć opcję czterech kół, które możesz nazwać swoimi własnymi! Skorzystaj ze strony RentalCars.com, która może pomóc Ci wstępnie zarezerwować samochód do wynajęcia w Eindhoven na podróż do Amsterdamu. Koszt powinien być porównywalny z taksówkami – około 80-100 euro. Obejmuje to zarówno stawkę dzienną, jak i opłatę za podróż w jedną stronę, ponieważ będziesz jechać z dalekiego południa Holandii na daleką północ.

Mówiąc o podróżowaniu z południa na północ… to właśnie ten środek transportu zapewnia prawdziwą frajdę. Bez ustalonego harmonogramu lub trasy, będziesz miał swobodę zatrzymywania się gdziekolwiek zechcesz po drodze. Co powiesz na wizytę w dziwacznym i kreatywnym mieście Utrecht, by zrobić sobie przerwę na kawę nad kanałem? Możesz też zaplanować objazd wzdłuż szerokiej rzeki Lek. A może wolisz zobaczyć dziwne wydmy Loonse en Drunense, które rozciągają się od miasta Tilburg? Oczywiście, wszystko zależy od Ciebie.


Mnóstwo podróżnych wybiera się teraz w podróż z Eindhoven do Amsterdamu głównie dzięki wzrostowi liczby tanich lotów lądujących na lotnisku w Eindhoven. Dlatego też istnieje tak wiele możliwości pokonania trasy z punktu A do punktu B, niezależnie od tego, czy szukasz oszczędnego transportu autobusem, czy chcesz przejechać całą drogę samodzielnie.


Z Eindhoven do Amsterdamu – FAQ

Jaki jest najtańszy sposób dostania się z Eindhoven do Amsterdamu?

Przewoźnicy autobusowi tacy jak Flixbus oferują najbardziej opłacalne połączenia na trasie Eindhoven-Amsterdam. Ceny biletów zaczynają się już od 10 euro. Zarezerwuj bilet online, korzystając z 12Go.co, aby uzyskać najlepsze okazje i pamiętaj, że musisz dodatkowo zapłacić za lokalny autobus lub taksówkę do punktu odbioru, jeśli przyjeżdżasz na lotnisko w Eindhoven.

Jaki jest najszybszy sposób dostania się z Eindhoven do Amsterdamu?

Jeśli naprawdę spieszysz się, aby dostać się na Tamę z lotniska w Eindhoven, zalecamy wykupienie prywatnej taksówki lub wynajęcie własnego samochodu. Całą trasę z Eindhoven do Amsterdamu możesz pokonać w 90 minut, pod warunkiem, że na drodze do stolicy nie będzie zbyt dużego ruchu. Z samego miasta Eindhoven szybciej dojedziesz pociągiem – czas podróży to zaledwie 1h 20 min.

Ile kosztuje przejazd pociągiem z Eindhoven do Amsterdamu?

Ceny biletów na pociąg z Eindhoven do Amsterdamu zaczynają się od około 23 euro za osobę. Są to taryfy przedsprzedażowe, które znajdziesz na stronie 12Go.co na długo przed przyjazdem do Holandii. Za zakup biletu w dniu podróży trzeba zapłacić około dwa razy tyle, a nawet więcej, jeśli chcesz jechać w pierwszej klasie.

Jak długo trwa podróż pociągiem z Eindhoven do Amsterdamu?

Pociąg z Eindhoven do Amsterdamu Centraal jedzie po torach zaledwie 1h 20 min. Czas ten niewątpliwie wydłuży się w przypadku połączeń z przystankami lub przesiadką w Utrechcie. Wszystkie czasy przejazdów i rozkłady jazdy, a nawet najtańsze bilety możesz sprawdzić z wyprzedzeniem, korzystając z serwisu 12Go.co.

Ile kosztuje autobus z Eindhoven do Amsterdamu?

Z lotniska w Eindhoven można dojechać do Amsterdamu autobusem za około 23 euro. Nie jest to jednak najtańsza opcja, ponieważ firmy takie jak Flixbus oferują połączenia do stolicy Holandii już za 10 euro, wyjeżdżając z JF Kennedylaan bliżej serca miasta.

Ile kosztuje taksówka z lotniska Eindhoven do Amsterdamu?

Wybierz się w dobrym stylu do kawiarni i naleśnikarni w The Dam, korzystając z prywatnej taksówki. Jeśli dokonasz rezerwacji z wyprzedzeniem, ceny mogą wynieść zaledwie 550 PLN. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się dużo, ale jest to koszt za cały samochód, więc ceny za osobę spadają, jeśli masz znajomych, z którymi możesz się podzielić wydatkiem.

Na ile przydatny był ten post?

Kliknij odpowiednią ilość gwiazdek, aby go ocenić!

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów: