Jak dojechać z Berlina do Pragi

Jak dojechać z Berlina do Pragi

W trakcie 350-kilometrowej podróży z Berlina do Pragi poznasz dwie z najbardziej fascynujących stolic Europy. Jedna tętni życiem i wspaniałymi zabytkami, od neoklasycystycznej Bramy Brandenburskiej po hipsterskie instalacje artystyczne w Kreuzbergu. Druga natomiast kipi pieniącym się czeskim piwem, a jej zwieńczeniem są potężne wieże Zamku Praskiego. Jednak zanim zaczniesz planować zwiedzanie, musisz zaplanować swoją podróż.

Jak dojechać z Amsterdamu do Berlina

Jak dojechać z Amsterdamu do Berlina

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z plecakiem korzystając z usług Interrail, czy jesteś holenderskim biznesmenem, który chce dotrzeć do konferencyjnych sal niemieckiej potęgi gospodarczej, podróż z Amsterdamu do Berlina zapewne znajdzie się na Twoim radarze. Te dwa miasta leżą wprawdzie w sąsiednich krajach, ale dzieli je 580 kilometrów dolnosaksońskich rzek, westfalskich wzgórz i brandenburskich lasów.

Airbnb w Berlinie

Airbnb w Berlinie

Jednocześnie szalony imprezowo i niesamowicie wyluzowany, elegancki i swobodny, wielki i szorstki, Berlin jest największym miastem kontrastów. Słynie z majestatycznego Reichstagu, ale także z nigdy nieśpiących klubów techno. Obnosi się z eleganckimi restauracjami typu pop-up obok zwykłych straganów z bratwurst. Możesz zwiedzić zielone ogrody Tiergarten, a następnie przechadzać się bulwarami pod Bramą Brandenburską w pobliskim